1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Yeşim salkım '20 yıldır camiye gidiyorum'

  Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  ramazan salkım facebook < Konu Resmi..>


  YEŞİM SALKIM; BİR YILDIR BİRLİKTE OLDUĞU HAKAN ERATİK'LE 2009 YILINDA NİKAH MASASINA OTURMAYI PLANLIYOR. 'DÜĞÜN GİRİT'TE OLACAK' DİYEN SALKIM'IN EVLENİR EVLENMEZ YAPMAK İSTEDİĞİ İLK ŞEY, EŞİYLE BİRLİKTE UMRE'YE GİTMEK..


  Sivri çıkışları ve evlilikleriyle sık sık gündeme gelen ünlü şarkıcı Yeşim Salkım'la; son ilişkisini, kızını, magazin gündemi ve Türkiye'de olup bitenlere bakışını ve yeni projelerini konuştuk. Yine kendine özgü net tavrıyla ilginç açıklamalar yaptı...

  Ramazan'da ünlüleri camilerde, Sultanahmet'te görüyoruz. Siz de gidiyor musunuz?

  İnsanın kendisini Allah'a daha yakın hissettiği, günahlarından arınma arzusu duyduğu bir aydayız. Ramazan'da, duamı okur; iftar sofralarımla tüm aileyi biraraya toplarım. Malesef sağlık sorunlarım nedeniyle oruç tutamıyorum. Kadir Gecesi hariç... Bugüne kadar hiçbir Kadir Gecesi'ni aksatmadım. Ayrıca 15-20 senedir sürekli Sultanahmet'e giderim. Duamı okur, türbeleri gezerim. Bir kez olsun basına yakalanmadım. Çünkü camiler hiçbir magazincinin ünlü avına çıktığı yerler değil. Tesadüfen görüntülenmeye inanmıyorum yani. Dua etmeye giderken basını çağırmak kadar abesle iştigal bir durum olamaz. Dini medyatik hale getirmek, haber aracı olarak kullanmak son derece cahilce.
  TATİLE GİDER GİBİ GİDİLMEZ Kİ!
  Sosyete Umre'ye tur düzenliyor...
  Umre, turistik bir yer değil ki. Her canımız sıkıldığında, 'Bodrum, Marmaris yapalım' der gibi, 'Hadi bir Umre yapalım' diyemezsiniz. Ama insanların o anda ne düşündüklerini bilemem, Allah doğruyu bilir. Hangi niyetle gittiklerini anlar. Umre ziyaretinden sonra bildiğim kadarıyla Hac vazifesini de yerine getirmek gerekiyor. Bu yüzden sıkıldıkça gidemezsiniz. Ben hacı olmayı düşünüyor muyum, bu Allah'ın bana göndereceği bir duygu. Hacı olmak için genç yaşta bazı şeylerden feragat edip nimetlerden soyutlanmak gerekiyor. Yoksa yaşlandıktan sonra bunun ne önemi var.

  Bunu Hakan Bey'le görüşüyor musunuz?
  Evet Umre'ye gitmeyi çok istiyorum. Ancak oraya gidebilmemiz için evli olmamız gerekiyor. Yani Hakan ile evlenmeden gidemiyoruz. Çünkü kadınlar ya babaları, ya kardeşleri ya da kocalarıyla birlikte gitmek zorundalar. Dini nikah yeterli değil. İnşallah önümüzdeki yıl evlenip Hakan ile birlikte Umre'ye gideriz.

  FLÖRT EDİP AYRILMAYA KARŞIYIM
  Nikah sizin için önemli mi?
  Allah katında insanlar birbirleriyle gönül birliği kurduysa bence o kadar da önemli değil. İhanet yoksa birlikte yola çıkılmışsa bence gerek yok. Ama resmi nikah kadını ve erkeği toplumun gözünde iyi hissettiren bir duygu. Dünyada da böyle. Papa bile çıkıp 'Evlenin ve doğurun' diyor. Evlenmeden flört edip ayrılanlara karşıyım. Sürekli sevgili değiştiriyorsunuz. Sonra hayatınıza giren adam size soruyor: 'Kaç kişiyle birlikte oldun?' 'Dur sayayım' mı desen daha doğru? Bu mu güzel? Yoksa, 'Üç kez evlendim, ayrıldım' demek mi? Bunu tartışmak lazım.

  Flört nedir bilmiyorum mu diyorsunuz?
  Kesinlikle bilmiyorum. Hakan'la da yaşamadım. 3-4 ayda hemen nişan yüzüğünü taktık ama yine karı kocayız. O benim hayat arkadaşım. Sadece belediyeye gidip haber vermedik o kadar.

  Son dönemlerde ünlülerin arka arkaya evlenmesinde siyasi bir taraf olduğu söyleniyor. Bu doğru olabilir mi?
  Bizler her zaman Müslüman bir toplumduk. Bu sene böyle denk gelmiştir. Bu hükümet baskı yapmaya, birşeylere sekte vurmaya kalkışsa önce Bodrum'dan başlardı.

  Peki ya türban tartışmaları?
  Kadının İslamiyet'teki yerini niye tartışıyorlar anlamıyorum. Otursunlar, Kuran'ı okusunlar. Sonra da birbirlerine anlatsınlar. Her şey çözülür. Örtünmek ise Hristiyanlık'la, daha doğrusu Musevilik'le başlamıştır. Kadınlar o dönemlerde güzelliklerini sakınmak, güneşten korunmak için ve cariyerlerden bir farklılıkları olsun diye örtünmüşlerdir. Bence Türkiye'nin daha önemli sorunları var. Türkiye'de insanlar hem cumhuriyetçi olup hem de İslam'a önem verebilirler. Bikinili kadına saygı duyuluyorsa, haşemalı kadına da duyulmalı.

  Necla Nazır da başını açmayı düşündü...
  Necla Hanım, yıllar önce bu kararı almış, örtünmüş. Şimdi de açılmak istiyorsa saygı duyarım. Zamanında örtünüp sonrasında örtüsünü çıkaran kadın çok. Bu kadar değerli bir oyuncu sırf örtüsü yüzünden iş bulamıyorsa bu, Türkiye'nin ayıbıdır.

  Hakan Bey'in de maneviyatı güçlü mü?
  Bu konuda birbirimizi bulduğumuzu düşünüyorum. Mesela Hakan'ın içki içmeyen bir ailesi var. Kendisi de mecbur kalmadıkça içki içmiyor. Ramazan'da namazını kılar, orucunu tutar. İnançlı olmak insanı ailesine bağlar, kişiyi doğru düzgün bir insan yapar. Ama Hakan benim bu hallerimi bilmediği için ilk başta büyük şaşkınlık yaşadı.

  İlişkinizi magazinden uzak yaşıyorsunuz, edindiğiniz tecrübeler yüzünden mi?
  Geçmişte hatalarım oldu. Bunlar da bana tecrübe getirdi. Biraz çenemi tutup, mesleğime eğilseydim; o dönem, o kadar hırpalanmazdım. Ama insanın elinde olmuyor. Sinirleriniz zayıflıyor. Depresyona girdiğim, buhran yaşadığım ve kendimi yetersiz bulduğum zamanlar oldu, bu yüzden güvensizlik yaşayıp paniğe kapıldım ancak artık böyle değilim. Hakan bana 'Dur bakalım' demeyi öğretti.

  YAŞ FARKINDA İLK DEĞİLİM
  Şimdi de yaş farkınız konu ediliyor...
  Aramızda yedi yaş var. Bugüne kadar hep kendimden büyük insanlarla evliliklerim olduğu için insanlara garip gelmiş olabilir. Kendimden küçük bir insanla ilk kez ciddi bir beraberlik yaşıyorum. Ama o benim flörtüm değil; nişanlım, hayat arkadaşım. İnanın bana Hakan benden yedi yaş küçük olmasına rağmen ben ondan da çocuksu davranabiliyorum. Bu yetiştirilme tarzı, hayata nasıl baktığınla ilgili. İnsanlar unutmasın ki, Peygamber efendimizin de ilk eşi kendisinden yaşça bir hayli büyüktü.

  Hakan Bey'le Gizem'in ilişkisi nasıl?
  Çok iyi anlaşıyorlar, güzel vakit geçiriyorlar.

  Kızınızın da erken evlenmesinden çekiniyor musunuz?
  Gizem'in ergenlik dönemi çok sıkıntılı geçti. Sabrım sayesinde atlattık. Şimdi bir çocukluk aşkı var, 2 yıldır. Çok tatlılar. Nasıl istiyorsa öyle olsun. Çünkü sonuçlarına kendi katlanır.

  MUSTAFA KESER'LE İKİLİ OLDUK
  Yeni projeler var mı?
  AB grubuna hitap eden bir kadın programı var. Bir de Mustafa Keser'le bir projemiz var. Mustafa Hoca'nın repertuvarı çok geniş. Birlikte güzel bir ikili oluşturduk. Benim de sanat müziği ve halk müziği repertuvarım zengin.

  Hakan Bey'le ortak çalışma olabilir mi?
  Evet. Bir sinema filmimiz var ama fazla bilgi vermek istemiyorum   
Yeşim salkım '20 yıldır camiye gidiyorum' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yeşim Salkım - Söyle

  Yeşim Salkım - Söyle

  Söyle Ver beni ver ellere At beni fırlat gitsin, acımasız yellere Ne bir damla yaş Ne de bir damla kanım Akmaz ki inan buna ben çoktandır hazırım Yutkunma karşımda durma öyle İnanki sonu yok bitti desene Sevdiğimi sanmıştım yanıldım de Kahredip ah etmem korkma sevgilim Söyle öyle böyle yapma söyle Söyle susma öyle korkmadan söyle Burdayım işte
 2. Yeşim Salkım - Seni Yalancı

  Yeşim Salkım - Seni Yalancı

  Seni Yalancı Bir rüzgar savurur beni o sahillere Bir canımda Akdeniz, bir yanım hasretinde Dün senle tanıştık mı El ele dolaştık mı Aşk kokan sahillerde Hayaller kurmadık mı Bu sabah ben uyandım da Sen yoktun ya yanımda Bir mektup başucumda Şimdi sen uzaklarda Benim hala aklım sende Deniz kokan o teninde Bulurdu elbet bir yerde Seni yalancı Aşk bir başka vurur o ılık rüzgarlarda Söz...
 3. Yeşim Salkım - Selam Aleyküm

  Yeşim Salkım - Selam Aleyküm

  Selam aleyküm Seneler sürdü sanki Yapayalnız günlerim Dört duvar ardında Her gece dua ettim Sesimi duydu tanrı sanki Seni çıkardı karşıma Yeniden içimde baharlar açtı Karakışlara inat Selam yeniden aşka Selam, selam aleyküm Senle hayata döndüm Selam selam aleyküm Sevdan derman oldu bana Silindi mazinin izleri İsyan ederken dünyaya Değişti kaderim bak sonunda Gözlerim böyle aşk görmedi...
 4. Yeşim Salkım "7" (2009)

  Yeşim Salkım "7" (2009)

  Yeşim Salkım, "7" adını verdiği 13. albümü ile 2009 yılının yazına iddialı giriyor. 7 tane cover şarkıdan oluşan albümde Yeşim Salkım, hem Pop, hem Türk Sanat Müziği, hem de Türk Halk Müziği'nden oluşan bir repertuar hazırladı. Daha önce çıkarmış olduğu "Sen Nasılsan Öyleyim" isimli albümde de farklı çalışmalar yapacağının sinyallerini veren Yeşim Salkım, yeni albümüyle çok...
 5. Yeşim Salkım - Bambaşka ( 2009 )

  Yeşim Salkım - Bambaşka ( 2009 )

  yeşim salkım ban güneş gibi gel 2009 yılına şurda az bir zaman kala albüm çıkaran sanatçıların arasına Yeşim Salkım'da katıldı.Yepyeni albümü "Bambaşka" ile müzikseverlerle buluşan Yeşim'in albümüyle ilgili sizlere bazı detaylar vermek istiyorum Albümde yer alan şarkılar: 1 – Bana Güneş Gibi Gel Söz – Müzik: Serdar Ortaç Düzenleme: Suat Aydoğan 2 - Sana Doğru Söz: Fikret Şeneş...

Sayfayı Paylaş