1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Yobazlık Değil mi?

  Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Müzik Dersine "Zorlamak" ???

  İki yıl önce İstanbul Fatih Kız Lisesi'ne atanan müzik öğretmeni Müslüm Akdemir hakkında soruşturma açıldı.

  Soruşturmanın gerekçesi, Akdemir'in öğrencileri müzik dersi almaları konusunda zorlaması olarak gösterildi. 700 öğrenciye enstrüman çalmayı öğreten, ödüllü öğretmen Müslüm Akdemir hakkında açılan soruşturma okul yönetimi ile Eğitim-Sen'i de karşı karşıya getirdi.

  Konuyla ilgili soruşturmayı takip eden Eğitim-Sen İstanbul 8 numaralı şube Başkanı Haldun Özkan, okul idaresinin öğrencileri müzik dersini seçmemeleri konusunda yönlendirdiğini iddia etti.

  Haldun Özkan, müzik öğretmeni Akdemir'in okul yönetimi tarafından "Öğrenciler müzik dersi istemiyor, tayininizi başka bir okula isteyin" dayatmasıyla karşılaştığını savunarak, "Problem dersin seçmeli olması ve inisiyatifin okul idaresinin eline bırakılmış olmasıdır" diye konuştu.

  Özkan, soruşturmanın ardından Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kırali ile görüştüğünü ve Kırali'nin öğrencilere bizzat dersi isteyip istemediklerini sorduğunu da anlatarak, 250 öğrencinin imza ile müzik dersini seve seve almak istediklerini söylediğini açıkladı.


  Kaynak: Milliyet
   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Yobazlık Değil mi?
  Bu zihniyet devam ettikçe biz hiçbir yere varamayız. Asıl odaklanma eğitimin kendisi değil dış görünüş, dini görüş olduğu sürece hiçbir şey yapamayız.

  Kimseye müzik dersi zorla verilemez. Soruşturma açmak için ne kadar mantıksız bir gerekçe bulmuşlar öyle. Biz de bu işlerin içindeyiz, kime hikaye anlatıyorlar? Gitsin istediler, o da gitmedi, eğitimine devam etti baktılar olmuyor öyle değil böyle dediler....

  Hiçbir öğrenci zorla enstrüman çalmaz, birini zorla sınıfta oturtup matematik anlatabilirsiniz ama zorla enstrüman çaldırıp, solfej yaptırıp nota öğretemezsiniz. 250 kişi imzayla isteyerek bu dersi almışlar.

  Ve bu adam sanat eğitimine çok emek vermiş bir insan. İşte yıllarca verdiği emeğin karşılığı da bir takım geri kafalı yobazların açtırdıkları soruşturma.

  Tabi, ruhun yaratıcılığını geliştiren, insanın doğasını dinginleştiren, beyni iyileştiren, karakteri bütünleyen sanat derslerine ne gerek var, toplayın kaldırın hepsini yerine artık ne koyarsınız bilmiyorum.... Biliyorum da söylemeyeyim.


   
 3. swetla

  swetla Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2009
  Mesajlar:
  532
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  hala geri kafalılığın devam ettiğini gçrmek ve de inanmak istemiyorum
   
Yobazlık Değil mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gözyaşı Değil mi

  Gözyaşı Değil mi

  Vakitli vakitsiz,iner gözlerden Nice dünyaları tarumar eder Etkilenir acı tatlı sözlerden Her demde her can bu bedeli öder Yalan dünya doğdu doğalı hep var Hicran kabullendi vuslatsa kovar Kimi bir yol bulur başından savar Yaş döktürmek için göze kin güder Sevdaya düşene bir gün acımaz Boşalır gözlerden kimse tutamaz Belli belirsizce akar kurumaz Dur durak bilmeden sel olur gider...
 2. "Oğul benim değil mi?"

  "Oğul benim değil mi?"

  Katil baba: "İstediğim gibi öldürürüm. Siz karışamazsınız" Yalova'da bir kişi, Hollanda'da yaşayan ve dargın olduğu için yanına gelmemesini söylediği oğlunu, evinin kapısının önünde av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Alınan bilgiye göre, İstanbul Caddesi Şöhret Apartmanı'nda oturan İlhami Akşit, (69), eşi Sıdıka Akşit'e ait (75) bir arsa yüzünden sık sık tartıştığı ve bu yüzden dargın...
 3. Cehennem Ebedi Değil mi?

  Cehennem Ebedi Değil mi?

  (Nebe suresi 23. âyetinde, sonsuz olarak değil, asırlar boyunca cehennemde kalınacağı bildiriliyor. Dolayısıyla, kâfirler de cehennemde ebedi kalmayacaktır) diyorlar. Bu doğru olabilir mi? Doğru değildir. Bahsedilen âyet-i kerimenin meali şöyledir: (Onlar orada ahkâb [hukublar, devirler] boyunca kalacaklardır.) [Nebe 23] Ahkâb, hukub kelimesinin çoğuludur. Hukub, birçok seneleri ihtiva eden...
 4. Disiplinli misiniz değil misiniz?

  Disiplinli misiniz değil misiniz?

  disiplinlimisiniz disiplinli olmak disiplin hakkında bildikleriniz genel bilgiler disiplin hakkında düşünceleriniz bilgileriniz Hepimizin hayatta ayrı ayrı sorumlulukları,görevleri var.Peki hayatımıza sığdırdığımız tüm bu meşgalelerde yahut işlerde disiplinli miyiz,değil miyiz? Ben için değişir,işin önemine bağlıdır aslında,yeri gelince disiplin ötesi yeri gelince gevşek davranabiliri.Ama...

Sayfayı Paylaş