Yoganın vücuda faydaları nelerdir ?

  • Konbuyu başlatan THESECRET
  • Başlangıç tarihi
Yoganın vücuda faydaları nelerdir ?
yoganın amacı,yoganın faydaları,yoga ne işe yarar,yoganın faydası nedir,yoga hakkında bilgiler

nocanvas_yoganin-faydalari-nelerdir-oj9dk.jpg


Yoga hem fiziksel hem de psikolojik olarak faydalar sağlayan etkili bir egzersiz yöntemidir. Farklı uygulamalarıyla zihinde ve bedendeki etkileri değişen yoganın temel faydalarını sizler için araştırdık. Eğer yaşamınızın kontrolden çıktığını düşünüyorsanız ve kendinizi bir kaosun içindeymiş gibi hissediyorsanız hem pratik hem de oldukça kolay olan yogaya başlamanızda fayda var.

İşte yoganın zihninizde ve bedeninizde hissedeceğiniz faydaları;
Düzenli olarak yapıldığı takdirde kilo kaybını sağlayan yoga kan basıncını ve şekeri arttıran kortizol seviyesini düzenler.
Hemen hemen tüm kasların kullanılmasını sağlayan yoga pozisyonlarını düzenli olarak yaptığınız takdirde direnciniz artar ve kaslarınız kuvvetlenir.
Düzenli yoga yapanların vücut ağrılarından da kurtuldukları kanıtlanmıştır. Hem bedeni hem zihni rahatlatan egzersizleriyle yoga eğer kronik ağrılarınız varsa ideal bir egzersizdir.
Nefes almanın önemini öğreten yoga seansları sizlere nefes nasıl alınır gösterecektir. Ciğerlerin yavaş yavaş bol oksijenle dolmasını sağlayan nefes egzersizleri rahatlamanızı sağlayacaktır.
Diğer egzersiz yöntemlerine kıyasla vücudun esnekliğini arttırmaya büyük ölçüde katkı sağlayan yoga pozisyonları kaslarınızın uzamasına yardımcı olur.
Eğer zihninizde bir kaos olduğunu düşünüyor ve sizi rahatsız eden olumsuz düşünceleri savurmak istiyorsanız iç huzura erişmenizi sağlayacak en etkili yöntem yogadır.
 
Üst