Yoğurt soslu armut

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yoğurt soslu armut
Malzemeler: 1 armut 125 gr süzme yoğurt
1 çay kaşığı bal

1 tatlı kaşığı iri çekilmiş fındık 1 çay kaşığı ince çekilmiş antepfıstığı
1 tutam tarçın
1 tutam safran
1 kahve fincanı su
Hazırlanışı:
* Armudu soyup boyuna ortadan ikiye kesin. Çekirdekli kısımlarını çıkarın. İnce ince dilimleyip küçük bir tavaya alın. Safranı suda eritip armutlara ekleyin. Tarçın serpip armutlar yumuşayıncaya kadar pişirin.

* Yoğurdu bir kapta balla karıştırıp servis kâsesine alın. * Armut dilimlerini yoğurdun üzerine yerleştirin. Pişme suyundan 2-3 kaşık üzerine gezdirin. Çekilmiş fındık ve antepfıstığı serpiştirip servis yapın.
NOT:Bu tatlıyı armuttan daha az kalorili olan şeftali ile de hazırlayıp 1 top meyveli dondurma ile servis yapabilirsiniz. 1 orta boy (100 gr) şeftali 7 kalori,
1 top meyveli dondurma yaklaşık 60 kalori içeriyor. 1 orta boy armudun kalorisi ise 41.
lezzet.com

Yoğurt Soslu Pancar Salatası hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Hurma-Yoğurt Diyeti Günlüğüm Hurma-Yoğurt Diyeti Günlüğüm
Merhaba arkadaşlar, Bu diyeti çoğunuz duymuştur diye tahmin ediyorum :) Ben de kendimi frenleyip bu diyeti yapmaya karar verdim. Diyet aslında 1 haftalık ama 21 gün yapanlar var :)Ben de Bismillah deyip yarın başlıyorum. Her gün sizinle...
Diyet Grupları 0
Hurma-Yoğurt Diyeti Günlüğüm.. Hurma-Yoğurt Diyeti Günlüğüm..
Merhaba arkadaşlar, Bu diyeti çoğunuz duymuştur diye tahmin ediyorum :) Ben de kendimi frenleyip bu diyeti yapmaya karar verdim. Diyet aslında 1 haftalık ama 21 gün yapanlar var :) Ben de Bismillah deyip yarın başlıyorum. Her gün sizinle...
Diyet - Sağlıklı Beslenme 0
Yoğurdun sağlık üzerindeki faydaları nelerdir? Yoğurdun sağlık üzerindeki faydaları nelerdir?
Yoğurt, süt fermantasyonu ile üretilen bir süt ürünüdür . Yoğurt, yağsız süt, yağlı süt, vb. Dahil çeşitli süt türlerinden elde edilebilir. Yoğurt yapmak için keçi, koyun veya inek sütü kullanabilirsiniz.Bazı B vitaminleri dahil olmak...
Tüm Sağlık Konuları 2
Yoğurt Soslu Karnabahar Kızartması Yoğurt Soslu Karnabahar Kızartması
karnıbahar kızartması karnıbahar kızartması videolu video yoğurt soslu kızartmasının yanına ne yapılır Malzemeler : * 1 çiçek karnıbahar Sosu için: * 1 soda * 1 yumurta * 2 çorba k.ketçap * alabildiği kadar un Yoğurt sos için: * 1 kase...
Sebze Yemekleri 0
Yoğurt Soslu Pancar Salatası Yoğurt Soslu Pancar Salatası
Malzemeler : • Pancar 1000 gr. • Sirke 275 ml. • Sarmısak 4 diş • Fesleğen 3 çorba kaşığı • Yağ - Hardal Karışımı 60 ml. • Yoğurt 250 ml. • Krema 1 çorba kaşığı • Taze Soğan (ince doğranmış) 3 çorba kaşığı • Beyazbiber Hazırlanışı ...
Salatalar 0