YÖK 3 adayı Cumhurbaşkanına gönderdi

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
YÖK 3 adayı Cumhurbaşkanına gönderdiİstanbul Üniversitesi rektörlüğü için YÖK, Prof. Yunus Söylet'in ismini Köşk'e gönderdi.
YÖK Genel Kurulu, İstanbul Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulacak rektör adaylarını belirledi. Listede, üniversitedeki seçimde ikinci sırada bulunan Prof. Dr. Yunus Söylet'in ismi ilk sırada yer aldı.

YÖK Genel Kurulu toplantısının öğleye kadar olan bölümünde üniversitenin 6 rektör adayı ile görüşüldü. Görüşmelerin ardından toplantının öğleden sonraki bölümünde genel kurulda oylama yapıldı. Üniversitedeki seçimde 467 oy alarak ikinci sıraya yerleşen Prof. Dr. Yunus Söylet, genel kurul toplantısındaki oylamada ilk turda 11 oy alarak birinci sırada geldi. Yunus Söylet aynı zamanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aile hekimi.

Üniversitedeki seçimde en yüksek oyu alan (483) Prof. Dr. Ali Akyüz, dördüncü tur oylamada 11 oy alarak ikinci sıraya yerleşti. Üçüncü sırada ise üniversitedeki seçimde de 365 oyla üçüncü olan Prof. Dr. Melih Boydak yer aldı. Prof. Dr. Boydak genel kurulda üçüncü tur oylamada 11 oy aldı.
 
Üst