Yok Olmak Anıdır Şimdi.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yok olmak

Yok olmak

Yok olduğunu görmek nefsini olumsuz etkilerde devre dışı bırakmaya, ona muhalefet ederek gerçek anlamda var olmaya; Yok olmak bazen hastalığa, kıskançlığa, doğal afetlere ve faydalı şeyleri iptal etmeye delalet eder.Rüyada yok olmak, faydali seyleri iptal etmeye, hastalik çikmasina, kiskançliga, ziraatin verimsiz olmasina, ya da hayvanata semavi hastaliklarin inmesi sebebiyle onlardan...
  2. Sinan Özen - Şimdi Yoksun

Sinan Özen - Şimdi Yoksun

Şimdi yoksun bir uzak kentte yaşıyorum Tiren katarları geçiyor akşamları burada Nakarat şarkılar söylerincesine Gözlerm seni arıyor sevdalım Hiç sevmedigim bu yalnız aksamlarda Sensizlige alışıyorum Ölümü bekleyen hastalar gibiyim Bir oluyorum bir yaşıyorum Şimdi yoksun bir eski şarkıyı anlatıyor Kasım şarkıları şimdi yoksun Silemedim gözlerimden akan damlaları Şimdi yoksun son kuş...
  3. şimdi Yoksun

şimdi Yoksun

Gece yarısı ayazlar üç-beş devriyesini atmakta yine. Sensiz geçen bir günü yine sensiz gecelere kendi ellerimle gömüyorum. Sen yokken anlamı yok baharların artık. Anlamı yok çekilen onca acıların. Anlamı yok sensizliğin.. Sen yoksun sadece.. Sadece yok..Yoksa gitmiştin benden... Gelişin baharları müjdelemişken, gidişin bu kadar sessiz olmamalıydı. Bu kadar ölümüne sevmişken, bir gülüşün...
  4. şimdi çocuk olmak vardı....

şimdi çocuk olmak vardı....

Omuzlarımızda taşıdığımız kırıklıkların acısına merhem sürecek dostlardan ters yüz edilmenin yangınına ağlayamamaktansa ; parçalanan bez bebeğimize , patlayan balonumuza , yere düşürdüğümüz elma şekerine ağlamak vardı ... Şimdi çocuk olmak vardı... Sadece parıltılı sözcüklerle giydirilmiş tümcelerde tanımlanan DOST kelimesini , cam bir vazoda kokusunu bilmeden izleyen söz adamı devlere...
  5. Yanında olmak vardı şimdi

Yanında olmak vardı şimdi

Melekler bu şiir özlediklerimiz için gelsin Yanında olmak vardı şimdi Yattığın yatağın dağınıklığına sebep olmak Sırılsıklam olmak terinle Ve teninle birleşmek tek nefeste Yanında olmak vardı şimdi ... Mutfağında seninle oturmak Tüm yaşanmışlıkların üstüne Bir cigara yakmak sessizce Yanında olmak ve sana sarılmak vardı şimdi Tutmak elini Bakmak gözlerine ve akmak yüreğinin en...

Sayfayı Paylaş