Yorgun düştük ey nebi!

melisanur

melisanur

Yeni Üye
Üye
Yorgun düştük ey nebi!
Bilirim, Sen Ahirzaman Peygamberi'sin ve bilirim her an bir adım daha yaklaşmaktayız o müthiş güne.
İmanı elde tutmanın, ateşi elde tutmak gibi olduğu bir zamanı yaşıyoruz.
Sabah mü'min uyananlar, akşama dinlerinden uzaklaşabiliyor. Dilleri ile hakkı müdafa edenler, kendi çıkarlarına gelip dayandığında, söylediklerinin tam tersini yapıyorlar.
Sen'den ayrı geçen günler, çok şey alıp götürdü.
Doğuşunla şenlenen hayatımız, şimdi Sen'siz çok zor ve acımasız.
"Ebu Cehil öldü diyorlar. Ölmedi. Kıtalar dolaşıyor" Ey Nebi!"
İnsanlar yorgun ve umutsuz. Kendi cellatlarını alkışlıyor insanlar.. "Kahramanlar hain, hainler kahraman" ilan ediliyor. "Bir kişiye bin pul, bin kişiye bir." Adalet dedikleri bu. Cehalet köşe başlarını tutmuş.. Ahlaksızlık da öyle. Mafya adalet dağıtıyor. Yargıçlar ise; vicdanları ile cüzdanları arasına sıkışmış.
Tank ve uçak sesleri ile ölüm, kol geziyor İslâm dünyasında. Kutsal mekanlarımızda kirli ayaklar dolaşıyor..
Ey Nebi!
Yorgun düştük.. Onurumuz kırıldı..
Tarihin sonunu getirecekler, bir medeniyetler arası savaştan söz ediyorlar.
Onların dinine girmedikçe, onlar bizden razı olmayacaklar..
Bize düşmanlıkları, şeytanın Sana düşmanlığının, öfkesinin bir yansıması..
Sen'in adınla uyuturuz çocuklarımızı, Sen'in adına uyanıyor ve Sana selam gönderiyoruz.
Biliyoruz ki, Sen Âlemlere Rahmet olarak gönderildin. Gerçek hüküm sahibi olan Allah'tır. Sen, O'nun elçisisin.. O, her şeyi görmekte, işitmekte ve bilmektedir.
Bu başımıza gelenler bir imtihandır.
Allah'ın bizleri; mallarımızla, canlarımızla, sevdiklerimizle, kimi zaman azaltarak, kimi zaman çoğaltarak imtihan edeceğini/ettiğini biliyoruz.
Biliriz; istediklerimiz, hakettiklerimiz değil. Onun için de tevbe eder, O'nun mağfiretine sığınırız. Aslına bakarsanız, layık olduğumuzdan daha iyi durumdayız..
Biliriz Allah, cahil ve zalim bir kavime hidayet nasip etmez. Ama yine de cahillikten ve zulümden vazgeçmeyiz.. Sevgi fakiriyiz. Merhametimiz yok. Korkuyoruz.. Asıl Allah'tan korkmamız gerek ama, başkalarından korkuyoruz.. Hem bağışlanma ve hem de yardım diliyoruz dilemesine de, biz kendi halimizi değiştirmemekte ısrar ediyoruz. Allah'ın yapma dediklerini yapıyor, yap dedikleri konusunda ise ihmalkâr davranıyoruz.
Ey Resûl! Bize bunlardan dolayı değil, dilimizle de olsa Seni sevdiğimiz, kendimizi Sana nisbet ettiğimiz için suçlanıyoruz.
En büyük "günahımız" (?!) bu. Bu anlamda suçumuz öylesine büyük, öylesine büyük ki, bütün cezalar ona nisbetle küçük.
Ey Resûl, işte bunun için Sana yakarıyoruz.
Allah'ım bizi onların eline, bizi onların eline bırakma!
Bize hakkı hak, batılı batıl göster ve hakta toplanmayı nasib et.
Ey Resûl; geldin, dünyamızı aydınlattın.. Allah'tan bir mektup, bir uyarı getirdin, bir nur getirdin bize.. Yaşamayı öğrettin..
Doğumun bir rahmetti.
Yeniden hayatımıza, aklımıza yüreğimize doğ Ey Nebi.
İlham et de, yaşayan bir Kur'an, Resûlun ahlakı ile ahlaklanmış örnek ve önder bir insan olalım.. Sen bize, biz hayata doğalım yeniden.
Çcuklarımız Sen'in adınla çağrılır sokaklarda, çocuklarımızın dualarında Sen varsın. Dudaklarımız, Seni çağırır gece gündüz.
Medet Ey Resûl! Medet.
Ey Rabbimiz, gönlümüzü genişlet. Anlayışımızı artır, sözümüzü tesirli kıl. Bizi razı olduklarından eyle. Bizi, din günü Resûl'un sancağı altında toplananlardan ve O'nun şefaatine uğrayanlardan eyle.
Şahid ol Yâ Rab! Biz Müslümanlardanız.. Bizi İslâm'la şereflendirdiğin için Sana şükürler olsun. Bizi Hz. Muhammed (sav)'e ümmet eylediğin için.


Selam ve dua ile.


Abdurrahman Dilipak
 
Üst