Yürürken sıkılmamak için ne yapmalı

M

Misafir

Forum Okuru
sıkılmamak için ne yapmalı sıkılmamak için ne yapılmalı yapmalıyız güzel yürümek

Soğuk havaların egzersiz programınızı, bahara kadar dört duvar arasına sıkıştırmasına izin vermeyin. Çünkü, doğa manzaralarına bakarak egzersiz yapan insanların moralleri yükselirken, tansiyonları dengeye oturuyor.

POSTER DE İŞE YARAR
* Bir çalışma; bakımlı bahçeler, etrafında su olan ve mavi gökyüzüyle çevrilmiş binalar gibi hoş banliyö manzaralarının insanlara sağlık ve moral verdiğini gösteriyor.

* Spor salonuna giderken yanınızda güzel fotoğraflar götürebilir ya da koşu bandınızın karşısına bir poster asabilirsiniz. Tabii, egzersiz yaparken strese girmek istemiyorsanız!

Spor salonunda yürüyüş esnasında tablet veya telefonundan film izleyenlere bile şahit oldum. Ben yürüyüşlerimi salonda yapmaktansa dışarıda yapmayı tercih ediyorum. Salonda sadece 10 dakika antrenmandan önce ısınma amaçlı yürüyorum. Hava muhalefeti çok fazla etkili olmadıkça kulaklığımı takıp, müziğimi açıp 30 dakika boyunca yürüyüşümü ve koşumu yapıyorum. Sadece çok fazla yağmur yağan günlerde yapmıyorum onun dışında soğuk havada güzel giyindikten sonra bir sorun yaşamıyorum. Salonda bant üzerinde yürüyüş yapmaktan daha güzel oluyor. Hem başka insanlar görüyorum hem de temiz hava alıyorum.

Spor yapmanın en basit hali olarak görüyorum yürüyüş yapmayı ve herkese tavsiye ediyorum yürüme mesafesi olan yerleri araba ile gitmeyelim vücudumuzu hareket ettirelim ve kilolardan kurtulup fit bir vücuda sahip olalım.

Geri