1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.109
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Yüksek Sadakat

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Yüksek Sadakat

  Yüksek Sadakat ile, 2. albümlerinin kayıtları sırasında bir araya gelip, yeni albümleri, yeni solistleri ve yaptıkları müziğe kendi bakışları hakkında konuştuk.

  2. ALBÜMÜN HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR. BU SÜRECİN NERESİNDESİNİZ ŞU AN ?

  Kutlu: Şu sıralar ikinci albümümüzün kayıt aşamasındayız. Şarkıların düzenlemelerini bitirdik. Kayıtlardan önce ufak tefek değişiklikler oldu ama fazla değil. Kayıtlardan önce bir süre konserlere de devam ettik. Normal tempomuzun biraz altında konser çalmaya gayret ettik çünkü konsantrasyonumuzun bozulmasına izin vermek istemiyoruz. Konserleri albümün yoğun hazırlık temposunda kafa dağıtma ve rahatlama vesilesi olarak görüyoruz. 19 Ocak’da Studio Live’da bir konserimiz oldu. O da albüm çıkmadan evvel son bir iki konserimizden biri olacak gibi görünüyor. Şu anda üzerinde durduğumuz en önemli nokta ikinci albüm.

  ALBÜM HAZIRLIKLARI BAŞLADI AMA ÖNCESİNDE GRUPTA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİLER OLDU, DEĞİŞİKLİKLERİN HAZIRLIK AŞAMASINDAKİ YANSIMASI NASIL OLDU ?

  Kutlu : 2. albüme oldukça sıkışık bir takvim içerisinde hazırlandık ama bundan negatif bir unsur olarak bahsetmediğimin altını çizmek istiyorum. Vokalistimiz Cemil gruptan ayrıldı. Yeni vokalist aramaya başladık, bunlar 3 - 4 ay öncenin hadiseleri. Kenan’ı bulduk. Kenan ile birlikte çalışmaya başladık, onunla birlikte konser hazırlıkları da başladı. Süreç bir repertuar süreciydi ki Kenan için çok zahmetli bir süreçti. Çok hızlı bir sürede halledebildik ardından da Kenan ile birlikte 5 - 6 konser verdik. Bu arada grup 2. albümün şarkılarını düzenlemeye başladı. Albümün adı ve şarkılar dışındaki diğer şeyler tasarım aşamasında. Kayıtların Mart gibi piyasaya çıkmasını düşünüyoruz ama bu da değişibilir çünkü bu şirketlerin insiyatifinde olan bir durum biliyorsunuz. Keza biz bunun konsept bir albüm olmasını planlıyoruz. Yani şarkıların baştan sona bir hikaye anlatmasını istiyoruz. O hikaye; insanların yaşamayı hayal ettikleri hayat ile yaşadıkları hayat arasındaki çelişki üzerine kurgulanacak. Bütün bunlar için, kişisel olarak benim açımdan çalmaktan oldukça keyif aldığım, seslendirmekten de keyif aldığım bir albüm ortaya çıktığını söyleyebilirim.

  KENAN BEY’E DÖNELİM. SÜRECİ BİRAZ DA SİZİN BAKIŞINIZDAN DİNLEYELİM ?

  Kenan : Öncelikle Kutlu kısa bir sürede hazırladığımız söyledi, doğrudur. Ancak kısa bir süreçte hazırlandı derken şunu da belirtmek isterim, zaten kısa bir sürede hazırlamış şarkıları, - yani grupta herkes çok yetkin birer müzisyen, içine kendimi de katarak bunu söyleyebilirim- dolayısı ile zaten elimizde olgunlaşmaya yüz tutmuş 10 tane parça vardı. Sanırım öncesinde Kutlu bunları çoktan seçmeli olarak getirdi. 15 - 16 parça içinden bu albümün konsepti doğrultusunda seçildiler. Onları da daha önce bestelemiş ve kafasında oluşumlarını genişletmiş. Sözlerle ilgili sıkıntı yoktu. Albüm kısa bir süre içerisinde hazırlandı derken, kısa bir süre içerisinde çalındı sadece. Bunun bizim işimizi bilen müzisyenler olmamızdan kaynaklandığını söyleyebilirim. Ayrıca ne istediğimizi bilmemizin de büyük etkisi var.

  SİZİN İÇİN BU SÜREÇ NASIL GEÇTİ ? OTURMUŞ BİR SOUNDUN ÜSTÜNE, KENDİ YORUMUNUZU EKLEDİNİZ. ZORLANDIĞINIZ ZAMANLAR OLDU MU ?

  Kenan : Herkes kendi bildiği biçimde çaldı aslında. Ben şarkıları kendi bildiğim biçimde söyledim, çünkü daha önce bir solist var. Onun üzerine ben geliyorum, o çizgiyi devam ettirelim mi falan gibi bir kaygım olmadı benim. Benim de şarkı söylemek konusunda bir tavrım ve anlayışım var. Ben buraya kendim olarak gelirsem bu gruba bir katkım olabilir. Sanırım diğer arkadaşlarım da aynı şekilde hissediyorlar. Serkan kendi gitaristliği ne ön görüyorsa öyle çaldı şarkıları, keza Alpay ve Uğur da öyle. Dolayısı ile bunu kolay hallettik. Müzik yapmak birlikte yaptığımız işlerden sadece biri olduğu sürece sağlıklı müzik yapilabilir diye düşünüyorum. Buradaki adaptasyon müzik yapmakla, birlikte çalmakla ilgili bir adaptasyon değil, çünkü ben 85 senesinden beri profesyonel olarak bu işin içerisindeyin. Çok sayıda müzisyen ile çalıştım. Müzisyenler bir araya gelir, oturur ve çalar, bu bizim için yemek yemek kadar kolay bir şeydir. Adaptasyon dediğimiz zaman ben insanlar ile olan ilişkilerimi anlıyorum. Yani buradaki adaptasyon arkadaşlık kurmak ile ilgili ne kadar süre harcadığımız olmalı. Benim için çok kolay oldu.

  NE SIKLIKTA BİR ARAYA GELDİNİZ PROVA SÜRECİNDE ? NASIL ÇALIŞTINIZ ?

  Kenan : Hemen hemen her gün prova yapılıyor. Uğur’un böyle bir stüdyosu olması, bize parçaları kaydedip, eve gidip şöyle bir uzanarak, onlar üzerinde düşünme, doğru mu değil mi tartıp biçme imkanı veriyor. Biz yapacağımız işi hayal etmiyoruz. Dinliyoruz, oldu ve olmadı deyip parçaları olgunlaştırabiliyoruz. Ben iyi bir netice beklentisindeyim bu kayıtlarla ilgili. Birlikte ilk albümümüz ile ilgili hissiyatım ise, albümde yer alan eğlenceli parçaların 2008 yılının eğlenceli parça boşluğunun hakkını vererek dolduracak olması.
   
Yüksek Sadakat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yüksek Sadakat Röpörtajı

  Yüksek Sadakat Röpörtajı

  Yüksek Sadakat Yüksek Sadakat yepyeni bir sesle, yepyeni bir albümle yeniden dinleyicileri ile buluştu. Biz de grupla bir araya gelip, yeni albümleri “Katil ve Maktül” hakkında konuştuk. İLK OLARAK ALBÜMÜN HAZIRLIKLARINDAN BAHSEDELİM BİRAZ. 2007 YILI SONLARINDA ÇALIŞMALARA BAŞLAMIŞTINIZ. HAZIRLIKLARI KISA BİR SÜREDE TAMAMLADINIZ VE ŞİMDİ BİZLERLESİNİZ... Serkan Özgen :...
 2. Yüksek sadakat-aklımın iplerini saldım

  Yüksek sadakat-aklımın iplerini saldım

  Bm F# Irmaklar denizlerde Bm F# Denizler sahillerde durdular Bm F# Arayanlar hiçbir yerde Bm F# İnananlar dualarda buldular D G F# D Kimbilir sen benim halimde sakinliğimde ne buldun G F# G Bense yorgundum kendi kendime sokuldum A D A G...
 3. YÜKSEK SADAKAT Eurovision’a gidiyor..

  YÜKSEK SADAKAT Eurovision’a gidiyor..

  yüksek sadakat yuksek sadakat YÜKSEK SADAKAT Eurovision’a gidiyor. TRT bu yıl Atiye, Hande Yener, Ayna gibi ünlü grup ve şarkıcıların talip olduklarını açıkladıları Eurovision Şarkı Yarışması’na sürpriz bir grubu gönderme kararı aldı TRT ROCK grubu Yüksek Sadakat’i bu yıl mayıs ayındaALMANYA' da düzenlenecek olan yarışmaya göndermeye hazırlanıyor. İlk albümlerini 2006 yılında DMC...
 4. Yüksek Sadakat & Live İt Up

  Yüksek Sadakat & Live İt Up

  live it up akor yüksek sadakat live it up tab yüksek sadakat akor tab livit 2011 Eurovision yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan yüksek sadakat yarışmaya Live İt Up isimli parçayla katılıp temsil edecekYüksek Sadakat'a Eurovision da şimdiden başarılar diliyor Ülkemize yüzümüzü güldüren bir puanla dönmelerini temenni ediyorum. Sizlere Yarışma parçası Live İt Up sözlerini sunuyorum. Live...
 5. Yüksek Sadakat Renk Körü albümü

  Yüksek Sadakat Renk Körü albümü

  yüksek sadakat renk körü albümü yüksek sadakat renk körü şarkısı yüksek sadakat renk körü şarkı sözleri yüksek sadakat yeni albüm yüksek sadakat son albümü ve dahası burada arkadaşlar. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil eden ve ikinci tura çıkamayan Yüksek Sadakat yeni albümü ile sessizliğini bozdu Melek'lerim. Yüksek Sadakat Renk Körü albümü sevenleri ile pek yakında buluşacak....

Sayfayı Paylaş