Yumurtalıklarım da tembellik var hamile kalırmıyım

Hüsnesen

Yeni Üye
Üye
Yumurtalıklarım da tembellik var hamile kalırmıyım
benim yumurtaliklarimda tembellik varmis 4 aydir tedavi görüyorum bu ay adetimin 3 gunu gittim sag overde 10 mm folükül dedi klomen ilacini kullanmami soyledi ve 11 gun sonra tekrar gel dedi.ben yumurta tembelligini nasil onlerim? birde ben 3 aydir adetim 1 gun olur ken bu ay 3 oldum ve hala kahverengi lekeler geliyor bu kotu birseymi birde adetim ciger gibi pirti pirti oluyor bu kötü birsey mi ? Eğer kötü ise ne yapmaliyim?

Merhaba, yumurta temebelliği için ilaç tedavisine başlanmış. İlaç tedavisi tek başına olumlu sonuç vermeyebilir. Fazla kilolarınız varsa verin ,sağlıklı ve dengeli beslenin,stresten kaçının. Folat açısından yüksek besinler tüketmeye çalışın. Adet döneminde pıhtıların olması normaldir. Bunu önleyemezsiniz önlenmezde.

Kötü bir durum olup olmadığı ancak jinekolojik muayene ve hormon testleri ile anlaşılabilir. Oruç durumunu bir hocaya sorun benim bilgim yok.

Merhaba, hormon tetkitlerinde kadının yaşı, tetkitin referans aralığı ve tetkitin yapılış tarihi olmadan değerlendirme yapılmaz. Tetkiti yapan hekimden durumunuz hakkın da bilgi edinebilirsiniz.