Yumurtlama olmadan adet olunur mu hamile kalınır mı bilmeniz gerekenler

Uzman SühaN

Administrator
Yumurtlama olmadan adet olunur mu hamile kalınır mı bilmeniz gerekenler

Yumurtlama olmadan adet olunur mu hamile kalınır mı melek kadınlar kulübü forum'da​Ovülasyon olmadan adet olunurmu,yumurtlama bozukluğunda adet olunurmu,yumurtlama sorunu ve adet düzensizliği,düzensiz adetle yumurtlama gerçekleşirmi,düzensiz adet ve ovülasyon hakkında bilgiler vermek istiyoruz bu bilgileri soru cevap şeklinde yazarak kafanızdaki soru işaretlerini gidermek ve sizlere doğru bilgiler vermek istiyoruz.
y.jpg

"Yumurtlama olduğunu nasıl anlarım"​

Evet hayatım sen yumurtlama yaptığını anlayabilirsin. Bunun en belirgin özelliği ize yumurtalık bölgesinde yani karnın alt bölgesinde hafif şekilde bir ağrı sancı ya da batma hissedeceksin. Bu belirtileri maddelersek şu sonuç çıkıyor kızlar.
  • Akıntılarda fazlalaşma.
  • Karında ağrı.
  • Alt kasıkta sancı ve hafif ağrı.

" Yumurtlama olmadan adet olunur mu "​


Her kadın ilk hayata geldiğinde olgunlaşmayı bekleyen milyondan fazla yumurtası olur ama bunlar olgunlaşmamıştır ve zamanını doğru zamanı bekleyerek bebek olmak için olduğu yerde durur. Adet kanaması olayı da ovülasyon olmadan tabiki olabilir olmaz diye bir şey yok. Dediğimiz gibi kasıkta hafif ağrı sancı ve batma ile kendini ortaya çıkartır. Yani cevap evet yumurtlama olmadan adet olunur.

" Adet olunca Yumurta azalır mı "


Merak edilen sorulardan birisi de bu arkadaşlarım. Hayır tabiki azalmaz. Sizde yer alan olgunlaşmamış yumurtalar duruyor. Sizi yaradan öyle bir şekilde yaratmış ki Menapoz haricinde ki o da belirli bir yaştan sonra oluyor yumurtalarınızda azalma olmuyor. Milyonlarca yumurtadan siz ancak bir tanesi bebek olarak taşıyorsunuz. Cevap azalmayacaktır.

" Yumurtlama olmadan gebelik olur mu "


Evet sizlere ilk doğduğunuz andan itibaren sizlerde olan olgunlaşmamış yumurtaların olduğunu, bunların süre içinde olgunlaştığını ve döllenir ise hamile kalabileceğinizi anlattık kızlar. Ama şu bir gerçek ki olgunlaşmış ve döllenmeye hazır bir ya da birden çok yumurtanız olmadan malesef hamile kalamazsınız. https://www.meleklermekani.com/forums/yumurta-catlatma-ignesi.1141/


Kadınlarda yumurtlama sorular cevaplar : Sizler bu hususta bizlere sorular yöneltmek isteyebilirsiniz. Bu konumuzun altından bizlere ulaşarak sorularınızı gönderebilirsiniz melekler.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst