Yumuşacık Eller İçin Yapmanız Gerekenler

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Yumuşacık Eller İçin Yapmanız Gerekenler
Bu konu; Yumuşacık Eller İçin Yapmanız Gerekenler hakkında bilgiler vermektedir.Sevgili melekler, kadınların yaşını belli eden yerlerin başında elleri gelir. O sebeple eller ne kadar bakımlı, diri ve yumuşak olursa yaş da o derece gizlenebilir. Bunun için de ellere iyi bakmak, diri kalması için arada bir bazı bakımlar uygulamak gereklidir. Şimdi paylaşacağımız püf noktalarına dikkat edereki ellerinizi diri ve canlı tutun..


eller-284.jpgYüzümüze gösterdiğimiz özeni ellerimize göstermeyi bazen unutuyoruz. Aslında gün boyu her yere dokunan ellerimizi sadece yıkayıp, kremlemek yetmez.

Ellerin çabuk yaşlandığını unutmayın! Örneğin ellerinizdeki yılların izini silmek için haftada bir kez bir dilim limonla ellerinizi ovun.

Peki ellerinizi kurumaktan korumak için veya kuruyan ellerinizi eski yumuşaklığına kavuşturmak için neler yapabilirsiniz?

-Ellerinizi kurutmayan temizleyici kullanımına önem verin. Her el yıkama sonrası ellerinizin nem kaybettiğini unutmayın.

Ellerin ılık suyla, cildi kurutmayan sabunlarla yıkanmasına dikkat edilmelidir.

-Banyo süreleri kısa tutulmalıdır. Uzun süren banyolar, derinin daha fazla nem kaybetmesine neden olur.

-Nemlendirici kullanmaya önem gösterin; ellerinizi sık sık nemlendirin.

-Shea yağı, gliserin, zeytinyağı ve vitamin E içeren nemlendiriciler el sağlığı için faydalıdır.

-Mutfakta sebze ve meyve doğrarken eldiven giyilmesine özen gösterilmelidir.

-Özellikle tahriş edici maddelerle temasın fazla olduğu durumlarda bariyer kremler yararlıdır. Bariyer kremler; derinin üst tabakasında katman oluşturur ve nemlendirici özelliğinin yanında üst tabakada bariyer oluşturma özelliğinden dolayı kimyasalların içeriye girmesini engellerler.
 
Üst