yumuşak brownie kurabiyeleri

TÜLSÜ35

Yeni Üye
Üye
yumuşak brownie kurabiyeleri
brownie kurabiye browni kurabiye yumuşak browni tarifi Malzemeler: 90 gr un
60 gr kek un

125 gr pirinç fındık 90 gr damla çikolata
125 gr tereyağı (küp küp doğranmış)
200 gr bitter çikolata (100 gr sütlü, 100 gr bitter kullandım)
2 tatlı kaşığı golden syrup (yerine bal kullandım)
2 yumurta (hafif çırpılmış)

Yapılışı:Tepsimizi yağlı kağıt ile kaplıyoruz. Un, kek un ve pirinç fındıklarımızı bir kap içerisine boşaltıyoruz. Unlu karışımın ortasına bir çukur açıyoruz. Küçük bir tavaya tereyağını koyup, kısık ateşte erimesini sağlıyoruz. Eriyen tereyağının içine çikolatalarımızı ekliyoruz ve çikolatalar eriyene kadar karıştırıyoruz. Bu karışım ılınıncaya kadar bekleyip içerisine balı ilave ediyoruz. Çikolatalı karışımı un çukurunun içine boşaltıp, metal bir kaşık yardımı ile hamur toparlanana dek karıştırıyoruz.
Hamurun üzerini streç folyo ile kaplayıp, hamuru bir saat kadar buzdolabında dinlendiriyoruz. Dinlenen hamurdan birer yemek kaşığı kadar hamur alıp, elimizde yuvarlıyoruz ve tepsiye diziyoruz. Önceden 180 dereceye ıstılmış fırında 12 dakika pişiriyoruz. Daha fazla pişirmiyoruz, çünkü aşırı sert olurlar. Kurabiyeler fırından çıktığında yumuşak olacaklar, ancak soğuyunca biraz sertleşecekler

Puf Puf Sütlü Yumuşak Poğaça Yapılışı hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Sert mi yumuşak mı? Robot yapalım Sert mi yumuşak mı? Robot yapalım
Anasınıfı artık malzeme çalışmalarını keyifli oluşundan ve çocuklarda yaratıcılığa teşvikte bulunduğundan önceki günlerde bahsetmiştim. Öğrencilerin düşündüklerini eyleme geçirme becerisine teşvik olabilecek olan artık malzemelerden olan boş...
Egitim 0
Yumuşak Doku Romatizması Nedir? Yumuşak Doku Romatizması Nedir?
yumuşak doku romatizması nedenleri,yumuşak doku romatizması belirtileri,yumuşak doku romatizması tedavisi,yumuşak doku romatizması hakkında bilgiler 42006 Süper kadınların hastalığı olarak adlandırılan...
Herşeyin başı sağlık ! 0
Bakımlı ve Yumuşak Dudaklar İçin Çeşitli Maske Tarifleri Bakımlı ve Yumuşak Dudaklar İçin Çeşitli Maske Tarifleri
dudak maskeleri, dudak bakımı için maske, dudak maskesi tarifi Sevgili melekler, bakımlı, yumuşak ve gözalıcı dudaklar için bakım maskeleriyle bu sayfamızda sizlerleyiz. Aşağıda tarifini verdiğimiz bakım maskeleri ile sağlıklı ve güzel...
Cilt Bakımı 0
Soley Bornoz Takımları İle Yumuşak Dokunuşlar Soley Bornoz Takımları İle Yumuşak Dokunuşlar
Soley bornoz takımı modelleri Bornoz takımı örnekleri Banyoların ve çeyiz sandıklarının vazgeçilmez bir parçası olan bornoz takımına ihtiyacınız...
Ev Dekorasyon Önerileri 0
Puf Puf Sütlü Yumuşak Poğaça Yapılışı Puf Puf Sütlü Yumuşak Poğaça Yapılışı
Sütlü Yumuşak Poğaça Tarifi Resimli Sütlü Yumuşak Poğaça Sevgili melekler, misafirleriniz ya da pazar kahvaltı sofralarınız için şöyle...
Yemek Tarifleri 0