Yunan Mitolojisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tanrı ve Tanrıça isimleri (yunan Mitolojisi)

Tanrı ve Tanrıça isimleri (yunan Mitolojisi)

mitolojik kız isimleri mitolojik bebek isimleri erkek kadın tanrıça türk isimler Dike : Adalet Tanrıçası Semele : Ahiret Tanrıçası Hestia : Aile Faziletleri Tanrıçası Momos : Alay ve Hiciv Tanrıçası Artemis : Ana Tanrıça Aristalos : Arıcılık Tanrısı Eros : Aşk Tanrısı Afrodit : Aşk ve Güzellik Tanrıçası Atalante : Avcı Kız Bendis : Ay Tanrıçası Eirene : Barış Tanrıçası Minemosyne :...
  2. İskandınav Mitolojisi

İskandınav Mitolojisi

Nors veya İskandinav mitolojisi, İskandinav insanlarının Hristiyanlık öncesi dinleri, inanışları ve efsaneleridir. M.Ö. 1000 yıl sonrasında, birçok avrupa ülkesinde Indo-Avrupa dili konuşuluyordu. M.Ö. ilk bin yılın ortalarında Alman kabileleri Güney İskandinavya ve Kuzey Almanya bölgesinde yaşamışlardı. Onların yayılmaları ve ilerlemeleri MÖ2.y.y. 'la kadar devam etti. Bu yüzden İskandinav ve...
  3. Yunan Mitolojisi ve Aşk

Yunan Mitolojisi ve Aşk

Aşkta güven... Aşk nasıl da kör olmaktır, karanlıkta sevgilinin yüzünü ancak dokunarak görebilmektir, onun istediklerini yapmak, bundan sonsuz mutluluk duymaktır, bu mutluluksa karşılık bekleyerek ya da içerde kuşkular (sinsi sinsi) taşıyarak olacak iş değildir... Yunan mitolojisi ne de güzel sembollerle anlatmıştır “güven”i ve “teslimiyet”i... İşte Psyche’nin hikayesi bunun en içten...
  4. Pers Mitolojisi

Pers Mitolojisi

pers isimleri Pers mitolojisi, İran platosu ve onun sınır bölgeleri ile Karadeniz'den Hoten'e kadar uzanan Orta Asya bölgelerinde yaşamış ve birbirleriyle kültürel ve dilsel olarak ilişkili olan eski halkların inanç ve ibadet uygulamalarının bütününe verilen isimdir. Anahtar Metinler Yaklaşık bin yıl önce Firdevsi tarafından kaleme alınmış Şahname Pers mitolojisinin merkezi toplamı,...
  5. yunan mitolojisindeki isimleri bilen var mıııı

yunan mitolojisindeki isimleri bilen var mıııı

Ablalarım selamlar ben tuğçe bana acil olarak yunan mitolojisi isimleri lazım ha unutmadan anlamları ile birlikte yazarsanız sevinirim hani misal limos : açlık tanrıçası gibi. teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş