1. LiKarBa

  LiKarBa Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  185
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Yüreği dayanmadı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında LiKarBa tarafından paylaşıldı.

  Genelkurmay'ın gazi ve şehit yakınlarına verdiği iftar yemeğine katılan Orgeneral Büyükatıt ile eşi Filiz Büyükanıt şehit aileleriyle sohbet etti. Filiz Büyükanıt, aşırı duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı ve yemekten ayrıldı.
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ve kuvvet komutanları, gazi ve şehit yakınlarıyla 4. Kolordu Komutanlığı’nda düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe, eşi Filiz Büyükanıt ile katılan Orgeneral Yaşar Büyükanıt, şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte oturdu ve ailelerle sohbet etti. İftar saati beklendiği sırada, Orgeneral Büyükanıt ile aynı masada oturan ve sohbete katılan Filiz Büyükanıt, bir süre sonra duygulanarak masadan ayrıldı.

  Orgeneral Büyükanıt, iftar öncesinde davetlilere hitaben yaptığı konuşmada, “Üzerinde yaşadığımız bir toprak parçası ve o toprak parçası üzerinde yaşayan insanlar var. Ama bazı insanlar var ki, o toprak parçasını vatan, üzerinde yaşayan insanları da ulus yapıyorlar” dedi.

  Orgeneral Büyükanıt, konuşmasında şunları vurguladı:

  "Bu akşam, bu salonda bulunan şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz, gazilerimizin yakınları, hepimiz, bu güzel günü beraber paylaşacağız. Ben bu ülkeyi vatan yapan insanlara, şehit olanlara, Tanrı'dan rahmet diliyorum, gazilerimize şifa diliyorum, şehitlerimizin yakınlarına sabır diliyorum. Ama bir şey daha söylüyorum. O da, onlar, bu salonda bulunanlar, bulunamayanlar, şu anda hizmette olanlara emanet edilmiş kutsal birer varlıktır. Onlar, bizim ayrılmaz bir parçamızdır. Biz gücümüzü, kuvvetimizi, mücadele azmimizi onların bize bıraktığı emanetlerden alıyoruz.”

  Orgeneral Büyükanıt’ın konuşmasının ardından hepbirlikte okunan yemek duasıyla davetliler oruçlarını açtı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, kuvvet komutanları ve üst düzey komutanlar, gazi ve şehit yakınlarıyla aynı masalara oturdu.

  Komuta heyeti ve askeri yetkililerin davetlilerle bayramlaştığı yemeğin ardından Orgeneral Büyükanıt, şehit ve gazi çocuklarına okul çantası dağıttı ve gazilerin yakalarına özel hazırlanmış rozetlerden taktı.


  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7436155.asp?gid=180&sz=89184
   
Yüreği dayanmadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yürek

  Yürek

  Bakınız; Kalp.Kişi yüreği elinde tutuyorsa mevki sahibi olur.Rüyada kalp görmek birçok iyi huylara yorumlanir. Rüyada kalbinde bir korku hissettigini duymak, hak yolunda yürüyüp kimsenin malina, irzina, namusuna göz dikmeyen dürüst ve dindar bir adamla tabir olunur. Kalp vücudun hayat merkezi oldugu kadar, duygu ve his bakimindan en hassas noktasidir, iyilik, açiklik ve sirlarin korundugu ve...
 2. Yüreğim...

  Yüreğim...

  Bir ummandan bir ummana savrulur durur Yüreğim! Asi dalgalara vurur genede közdür Yüreğim! Kimseler beni dinlemez bari sen dinle Yüreğim! Rüyalar bile terk etti bari sen gitme Yüreğim! Dağlar ağlar taşlar ağlar,gözlerde yok yaş Yüreğim! Beni bir başıma koyma, birlikte savaş Yüreğim...!
 3. Yüreğimden

  Yüreğimden

  Sensizlikte, kah geceler üzerime yürüdü, kah ayazlar zorladı kapılarımı.. Ama her zorlukta gözlerine sığındım, her solukta ismini haykırdım.Yalnızlığınla savaştım durdum.Belki de en gururlu savaştı benimkisi. Silahım yoktu; Sadece seni seven yüreğimdi savaşan. Kazanan hep hasretin olsa da ben seni " sensizlikte " bile yaşatandım.. Rüzgarlarla savruldum karanlıklara, düştüm...
 4. Yüreğimden Yüreğine...

  Yüreğimden Yüreğine...

  Sana dair dev gibi bir sevda büyüttüm küçücük yüreğimde… Bu Küçücük yüreğimde büyüttüğüm korkularla başlamıştım bu sevdaya… Korkuyordum… Sanki bi uçurumun kenarında çaresiz kalmışta düşecekmişim gibi korkuyordum… Hep bi güvensizlik içindeydim… Ben ne kadarda aptalmışım ne kadarda körmüşümki ihanetini göremedim.. Bunu göremeyecek kadar mı sevdim seni… Sevdim evet çok sevdim seni…...

Sayfayı Paylaş