1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yutkunma

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Hoş geldin bahçeme yaban gülü. Dalındaki yeşillikler göz kamaştırıcı. Bugün başka bir şehirde başka bir gecede şiirler yazarken ansızın geldin, ben gelişine motifler döşemeden sen oturdun yanı başımdaki divana. Sen olup biteni hızlı hızlı anlatırken ben mimiklerine daldım tüm saatlerimi tüketircesine. Bildim sonu olmayan, gelmeyen ve nefesini terimde hissettiğim bir anlık aşkın kapattığım mizandan farksız oluşuna. Seyirlik bir izleyici kitlesinden herhangi biriydim , ve sen adeta tüm günlere inat bugünde gözlerimin içine bakıyordun. Yırtıp geçiyordu sessizlik kahkahalarının sabit okundan. Ve onlarca kez seni seviyordum , bilmiyordum söylemesini , hissettirmesini ama seni seviyordum. Gözlerinin yana çevirip usulca beni yakalamandı seni sevdiren , farkında olup sevdana kara kalem çekmendi beni sana yaklaştıran.
  Kalemimi aklımla karıştırıp bir hayal çıkarttım senden. Hayalini sevdim düşümde sıkıca…
  Kapısız hayallerim sana tutsak , şiirler sana asi…Değme benim gönlüme , kanar akar durduramam. Kanar ki kan kırmızı siyaha çalar . türküler söyler arkandan susturamam. Ağlar kayarım yıldız tanesi gibi gözlerinden.


   
Yutkunma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sürekli Yutkunma Probleminiz Varsa Bu Makaleyi Okuyun

  Sürekli Yutkunma Probleminiz Varsa Bu Makaleyi Okuyun

  Bu konu; sürekli yutkunma problemi ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, 70li yılların sonu ve 80li yılların başında bir TRT spikeri vardı, bayan. Aytaç Kardüz, belki hatırlarsınız. Bu bayan her haber okuyuşunda artık bir rahatsızlıktan mıdır ya da tik yaptığından mıdır nedir, her zümlesinin sonunda yutkunudurdu. Son derece dikkatimizi çeken bu olay yıllarca her haberde sürüp...

Sayfayı Paylaş