1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  yüz gerdirme cilt kırışıklığı giderme estetiği

  Konu, 'Estetik Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  cilt gerdirme alın kırışıklığı nasıl giderilir yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir yüzün pürüzsüz olması için yüzümün pürüzsüz olması için Yüzün yan kısımlarının pürüzsüz olması ve alt kısımlarının da yukarı doğru kalkması için yüz germe ameliyatı yapılır. Eskiden yüz gerdirilince, yüz çiz gileri donmuş gibi oluyor dikişlerin açılması korkusu yüzünden gülmeye cesaret edilemiyordu. Günümüzde yüz germe tekniğinin ilerlemesi ve dahası var Melek'lerim.

  < Konu Resmi..>  Yüz estetiği ya da yüz germe ameliyatı, hastanın gevşeyen veya sarkmış olan yüz derisinin fazlalıklarının alınıp, daha genç bir yüz yüz estetiğigörünümü kazandırılmasıdır. Yapılacak ameliyat, yaşlanmayı durdurmaz, ama aslında saati geri çevirir, yüz görüntünüzde gençleşme sağlar. Yaşlanma saati geri döndürülür, ama çalışmaya devam eder.

  Bazıları 7-15 yıl sonra tekrar cerrahiye ihtiyaç duyarken, birçok hastada ikinci bir yüz germe gerekmez. Yüz germe edilebilen bir hal alır. Ancak çok yakından bakılırsa anlaşılabilir ve hafif bir makyajla gizlenebilir. Derinin yaşlanmasıyla birlikte deri yapısında bulunan elastik lifler azalır, deri altı yağ dokusu incelir. Böylece giderek artan ve derinleşen kırışıklar ve çizgiler ortaya çıkar. Buna yüzün yaşlanması diyoruz. Yüz germe ameliyatı yaşlanma sonucunda bollaşan yüz derisinin uygun yerlerden kesilip yüzün yan taraflarından arkaya-yukarı doğru çekilerek gerilmesi ve fazla kısımlarının kesilerek tekrar dikilmesinden ibarettir. Tabii her ameliyatta olduğu gibi yüz germenin de çok önemli püf noktaları vardır. En önemli konulardan biri, yüz mimik kaslarını hareket ettiren yüz sinirinin (fasiyal sinir) korunmasıdır. Bu sinir her iki yanak bölgesinde çok ince dallara ayrılmakta ve derinin altında uzanmaktadır.

  Ameliyat izi
  kesisiSaçlı deri içinden başlar, kulak hizasında kulğın önüne geçer sonra aşağıda tekrar saçlı deri içine girer. Kulak önünde kalan kısmı ameliyat sonrasında görülebilecek yegane kısmıdır. Bu nedenle çok ince dikişlerle dikilerek çok az iz kalması amaçlanır. Hastaların çoğu ameliyattan sonra 2-3 haftada işine dönebilir. Önemli sosyal randevular içinse, 4-8 hafta beklemelidir. Ameliyat sonrası yüzde morluklar ve şişlikler oluşacaktır.

  İnsanlar yaşlandıkça, yerçekimi, güneş ve günlük hayatın streslerinin izleri yüzlerinde görülebilir. Burun ile ağız arasında derin çizgiler oluşabilir; çene çizgisi gevşekçe büyür ve boyunda yağ depolanması ortaya çıkabilir. Yüz germe yaşlanma işlemini durduramaz. Saati geri çeviren işlemler, fazla yağın alınması, kasların gerginleştirilmesi ve yüz ile boynun derisinin gerilmesi gibi yaşlanmanın bulgularını düzelten işlemlerdir. Yüz germe tek başına, veya alın germe, göz kapağı estetiği veya burun estetiği ameliyatı gibi diğer ameliyatlar da yapılabilir. Ancak hem burun estetiği hem de göz kapağı estetiği ameliyatlarının aynı anda yapılmasını tavsiye etmiyorum. Çünkü burun ameliyatından sonra göz kapaklarında şişme olur ve dikişleri zorlayabilir ya da açabilir. Bu nedenle burun ameliyatının önce yapılması daha doğru olur. Yüz germe için en iyi aday boyun derisi sarkmaya başlayan, derisi elastik ve kemikleri güçlü olan hastalardır. Hastaların çoğu 60 yaşlarındadır. Yüz germe sizi daha genç ve daha taze yapar, ve kendinize güveninizi arttırır. Ama tamamen farklı bir görünüm veya, gençliğinizin sağlığını ve canlılığını veremez.

  Ameliyata karar vermeden önce
  Beklentileriniz hakkında dikkatlice düşünün ve cerrahınızla tartışın. Yüz germe tecrübeli bir cerrah tarafından yapıldığında komplikasyon oranı düşüktür. İnsanların anatomisi, fiziksel reaksiyonları ve iyileşme hızları değişiklik gösterir ve sonuçları tahmin edilemez. Olabilecek komplikasyonlar: hematom (deri altında kan toplanması, cerrah tarafından alınmalıdır), yüz kaslarının sinirlerine hasar (geçici), enfeksiyon, ve anestetik reaksiyonlardır. Sigara içiyorsanız, ameliyatın başarılı olması için sigarayı bırakmanız söylenecektir. Aspirin ve belirli anti inflamatuar ilaçlar kanamayı arttırır, onun için ameliyattan belli bir süre önce bu ilaçların alımı kesilecektir. Saçlarınız çok kısa ise, iyileşme sırasında kesi yerlerini kapatacak kadar büyütebilirsiniz. Fazla kilolu iseniz, enaz 6-7 kilo vermeniz faydalı olabilir.

  Klasik Yüz germe ameliyatı dışında uygun olan hastalarda mini yüz germe ameliyatı yapılabilir.

  Ameliyat:
  yüz germeYüz germe birkaç saat - veya beraberinde başka bir ameliyat da yapılıyorsa, daha fazla da sürebilir. Kesilerin kesin yeri ve ameliyatın aşamaları yüzünüzün yapısına ve cerrahınızın tekniğine bağlıdır. Kesi çoğunlukla alındaki saç çizgisinin üzerinden başlar, kulağın önündeki doğal çizgiden (veya kulağın önündeki kıkırdağın içinden) uzar, ve oksipital bölgeye doğru kulak lobülünün arkasından devam eder. Boyunda da ameliyat yapılacaksa, çenenin altına küçük bir kesi yapılabilir. Genellikle, cerrah deriyi alttaki yağ ve kas dokusundan ayırır. Konturu düzeltmek için, boyundan yağ dokusu çıkarılır veya aspire edilir. Cerrah, sonra, alttaki kas dokusunu gerginleştirir, deriyi çekiştirir ve fazlalığı çıkarır. Dikişler dokuları korur ve kesileri kapatır; saçlı deride stapler kullanılabilir. Cerrahi sonrası, Kan koleksiyonunu drene etmek için, kulağın arkasındaki deri altına tüp dren yerleştirilir. Cerrah şişlik ve morluğu önlemek için başı gevşekçe sarabilir.

  Ameliyat sonrası
  Önemli bir sıkıntı olmaz; olursa, cerrahınızın reçete edeceği ağrı kesici ile azaltılabilir. (Ağır veya devamlı ağrı, yüzünüzün aniden şişmesi cerrahınıza hemen bildirilmelidir.) Derinin bir miktar hissizliği oldukça normaldir; birkaç hafta veya ayda geçecektir. Cerrahınız, şişliği indirmek için, birkaç gün için mümkünse başınızı yüksekte tutmanızı tavsiye edecektir. Ameliyatta dren konduysa, bir iki günde çıkarılmalıdır. Başın sargısı ertesi gün açılır ve pansuman yapılır. Solgun, mor ve şiş yüz sizi şaşırtmasın. Birkaç haftada normal görünümünüze kavuşacağınızı aklınızda tutun. Beş gün sonra, dikişlerin bir kısmı alınır. Saçlı deride bulunan dikişlerin iyileşmesi biraz daha uzun sürebilir. Bir iki günde ayağa kalkarsınız. Yüzünüz ve saçınıza kibar davranın, çünkü deriniz gergin ve hissizdir. Günlük aktivitelerinize dönüş için, cerrahınız daha özel bilgiler verecektir. Bu bilgiler şunları içerecektir: En azından iki hafta **** ve ağır ev işleri gibi ağır egzersizlerden kaçınmak (yürümek ve hafif gerinme iyidir); birkaç ay için alkol, buhar banyosu ve saunayı yasaklamaktır. Bütün bunlar dinlenmeyi arttırır ve vücudunuzun tüm enerjisini iyileşmeye harcamasına izin verir.

  Başlangıçta, yüzünüz biraz değişik görünebilir. Özellikleriniz şişlikten dolayı bozulabilir, mimikleriniz biraz gergin olabilir ve muhtemelen skarlarınız hakkında kendi kendinize şüphe edebilirsiniz. Bazı morluklar 2-3 hafta devam edebilir ve kolayca yorulabilirsiniz. İlk önce bazı hastaların hayal kırıklığına uğramasına ve depresyona girmesine şaşırtıcı değildir. Üçüncü haftada kendinizi daha iyi görünecek ve daha iyi hissedeceksiniz. Hastaların çoğu 10 gün ila 2 hafta arasında işine dönebilir. İhtiyaç duyarsanız, kamuflaj makyajı kalan morlukları kapatabilir. Değişiklikler - özellikle sonuçların hemen ortaya çıkmayacağının farkında olursanız - yüz germe ameliyatınızla mutlu olacağınız kadar mükemmeldir. Birkaç ay cildinizi kuru ve kaba hissedebilirsiniz. Erkekler, derinin yer değiştirmesi nedeniyle, yeni tıraş olacak yerler - kulak ve boynun arkası - bulabilir. Yeni skarlara sahip olacaksınız, ama onlar saçlı deride veya doğal çizgilerin içinde saklanır. Bu izler, zamanla solacaktır ve giderek azalacaktır. Yüz germe ameliyatı olmak yaşlanmayı durdurmaz. Ameliyatla oluşan gerginlik sürekli kalıcı değildir. Ayrıca yüz cildiniz yaşlanmaya devam edecektir. Ve 5 ila 10 yıl sonra belki bir daha yüz germe ameliyatı olmak isteyebilirsiniz. Ama diğer taraftan, yüz germe ameliyatının etkileri devam eder; yıllar sonra, yüz germe ameliyatı olmamış halinizden daha iyi görünmeye devam edeceksiniz.


   
 2. Beyazca

  Beyazca Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2008
  Mesajlar:
  612
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Cevap: yüz gerdirme cilt kırışıklığı giderme estetiği
  tşkler canım
   
  Son düzenleme: 12 Ekim 2008
 3. Beyazca

  Beyazca Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2008
  Mesajlar:
  612
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Cevap: yüz gerdirme cilt kırışıklığı giderme estetiği
  herşeyin doğalı daha güzel bence bu botokslar gerdirme teknikleri kaş kaldırmalar insanları baştan yaratsada belki bir nebze genç bir nebze güzelleştirsede yüzdeki doğallıktan eser kalmıyor ve mimiklerin ifadesi değişiyor ben tercih etmiyorum insan kendiyle barışık yaşamlı bence allahın verdiği güzelliği değiştirmek bana çok saçma geliyor emeğine sağlık
   
 4. beautyforever

  beautyforever Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2011
  Mesajlar:
  38
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Herşeyin doğalı güzeldir fakat..İnsan yer çekimine karşı koyamıyor ,güzellik içinde,kendi ruh halimiz içinde bazen çok sık olmamak kaydıyla estetik ihtiyaca gerek duyuyor...Çevremdeki çoğu insan bu fikirden yana ve uygulattırdılar kızlar...ve açıklamasınıda şu site harika yapmış..
  NEDİR?
  Yüz ve boyunda yaşlanmayla oluşan (ya da bazen gençlerde dahi yapısal olarak olabilen) deri ve kaslardaki gevşemeyi,elastikiyet kaybını ve yıpranmayı geriye çevirebilme uğraşıdır, yüz gençleştirme girişimleri . EN İDEAL YÜZ GERME AMELİYATI ADAYI
  Yüz ve boyunda sarkmalar görülen ancak deri elastisitesine sahip ve kemik yapısı iyi tanımlanan hastalardır.
  NEYİ YAPMAZ , NEYİ YAPAR
  Yaşlanmayı durdurmaz. Ancak yüzün daha genç, keyifli ve huzurlu görünmesini sağlar.

  YÜZ GENÇLEŞTİRMEYE EŞLİK EDEBİLECEK EN İDEAL OPERASYONLAR NEDİR?

  Kaş kaldırma, çene altı yağı alma , göz kapağı ameliyatları ve burun ameliyatı ile birlikte de gerçekleştirilebilir.
  ALTERNATİF TEDAVİLER
  Kimyasal ya da mekanik aşındırma, liposuction, değişik iple askılama metodları ya da lazer vb uygulamaları sayılabilir.
  YÜZ GERDİRME AMELİYATLARININ RİSKLERİ VARMIDIR ?
  Her cerrahi işlem işlem bir miktar risk içerir. Yüz gençleştirme girişimlerinde de seyrek te olsa : kanama, enfeksiyon, kötü iz (skar) kalması, daha derin yapılarda hasar, asimetri, sinir hasarı, kronik ağrı, tatmin etmeyen sonuçlar , alllerjik reaksiyonlar , saç kaybı , iyileşmenin gecikmesi vb. sorunlar yaşanabilir.
  Siz cerrahi yolu seçerek, olası minimal risklerle potansiyel kazancı karşılaştırıp, karar almış olursunuz.
  Olası uygun bir seçimle plastik cerrahınıza karar verdiğiniz zaman bu süreç size cerrahınız ve ekipçe ayrıntılı tanımlanacaktır.
  YÜZ GENÇLEŞTİRME OPERASYONLARI VE SİGARA
  Birçok operasyonda dolaşımı bozduğu ve iyileştirmesi geciktirdiği için sigara içimi büyük bir sorun olarak karşımıza çıkar.
  Ama özellikle yüz ile ilgili girişimlerde operasyon öncesinden (bir hafta - 10 gün) başlayarak iki-üç haftalık bir sigarasız dönem, olmazsa olmaz koşuldur.
  YÜZ GERME OPERASYONLARINDA ANESTEZİ
  Uzun yıllardır buna benzer operasyonlar lokal anestezi altında yapılmakta olup buna hafif bir sedasyon eşlik etmektedir. Böylece hem sizin için olası en emniyetli ve dingin süreç yaratılmış olmakta, hem de ameliyat sonrası süratli bir iyileşmeye zemin hazırlanmaktadır.
  Twilight Anestezi dediğimiz bu yumuşak uykular plastik cerrahide buna benzer operasyonlarda önemli atılımlara eşlik etmiştir.
  AMELİYAT SONRASI
  Bir gece hastanede istirahat etmeniz , huzurunuz ve iyileşmenizin sürati açısından uygun görülmektedir.
  Sonraki üç-dört günde size yumuşak bir hayat öngörülür, her şeyi kısıtlı olarak yapabileceğiniz. Spor vb aktivitelere üç haftadan sonra başlayabilirsiniz.
  Pansumanınız cerrahınızın ön gördüğü (bir–dört gün arası) sürede açılacak, saçınız yıkanacak ve ardından yaklaşık bir hafta on günlük oluşmuş ödem ve morlukların geçme sürecini yaşayacaksınız.
  Ama bu zaman diliminde cerrahi ekibinizede danışarak yürüyüşler yapabilir ve yumuşak bir şekilde günlük hayata girebilir durumda olacaksınız.
  Dikişlerinizin alınması da plastik cerrahınızın kontrolünde bu dönemde olacaktır.
  Ameliyat sonrası kullanacağınız ilaçların dışında günlük hayatta aldığınız her türlü ilaç vb. nin zamanlaması ile ilgili ayrıntılar ekibinizce size bildirilecektir.
  SON SÖZ
  Deneyimli ellerde, yumuşak bir sedasyonla, abartısız bir ameliyat sonrası geçireceğiniz, sabretmek dışında pek de sorununuzun olmayacağı bir operasyon haline geldi son yıllarda yüz germe ameliyatları.
  Tabi ki plastik cerrahınız ve ekipçe önceden görülüp , hazırlamak koşuluyla. Tabi ki sigarasız bir sürecin eşlik etmesiyle.
  Yaşamınızın birçok ayrıntısında olduğu gibi. İyi bir seçim ve hazırlık, çokşey demektir.
  Daha ayrıntılı bilgileri bizlerden 24 saat ulaşıp, edinebilirsiniz.

  EKİP ESTETİK
   
yüz gerdirme cilt kırışıklığı giderme estetiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. izsiz ameliyatsız yüz gerdirme

  izsiz ameliyatsız yüz gerdirme

  Üzerinde dikensi çentikler olan özel olarak geliştirilen dikişlerle uygulanan bu yeni metod, yüzdeki yaşlılık belirtilerinin azaltılmasında yeni bir çığır açmıştır. Metod ameliyatsız ve izsiz olarak anılmaktadır. Bu uygulamada kullanılan dikiş üzerindeki çentikler, cildin istenen yönde sabitlenmesini sağlar, yukarı-arkaya doğru çekilen yüz derisinin geri dönmesini engeller. Deri bolluğu dikiş...
 2. karın yağı aldırma ve karın gerdirme estetiği

  karın yağı aldırma ve karın gerdirme estetiği

  karın yağı aldırma ameliyatı karin yagi aldirma göbek yağı aldırma karın yağlarını Karın ameliyatları yeni yeni geliş mektedir. Ameliyat yapılarak düzeltile*cek olan karın yağlıysa, deri fazlalığını almak için uzunlamasına yatay bir yarık yapılır ve yapılan dikiş deriyi dikey ola*rak gererek, belin de incelmesini sağlar. Porsumuş bir karın düzeltilince, dikiş izi yatay ve çok aşağıda...
 3. ciltteki lekeleri gidermenin püf noktaları

  ciltteki lekeleri gidermenin püf noktaları

  cılttekı lekeler Hazırlanan bitkisel ilaçlar cilde sürülmeden önce kaşınan yer ılık su ile pansuman yapılmalıdır. Nışadır bal ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Hazırla*nan kremden günde iki sefer ve tedavi süresince leke olan yere sürülür. Yumurta akı ve rendelenmiş limon kabuğu krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan kremden, ban*yodan bir saat önce masaj...
 4. Yüz Gerdirme Diyeti

  Yüz Gerdirme Diyeti

  Leyla Alaton Günyeli’nin uyguladığı yüz gerdirme diyeti (Dr. Nicholas Perricone’un 3 günlük yüz gerdirme diyeti kırışıklıklarla mücadele etmek için. Aynı zamanda 2 kilo vermek de mümkün. Diyette güne aç karnına içeceğiniz iki bardak su ile başlıyorsunuz. Ayrıca gün içinde 2-2 buçuk litre su içmeniz gerektiğini de unutmayın.) SABAH * 3 yumurta beyazı ve bir yumurta sarısı ile...
 5. Yüz Gerdirme Ameliyatları İyileşme Süreciyle İlgili Bilgiler

  Yüz Gerdirme Ameliyatları İyileşme Süreciyle İlgili Bilgiler

  yüz gerdirme cilt kırışıklığı yüz gerdirme ameliyatı iyileşme süreci nasıl iyileşir ile ilgili bilgiler burada melekler. Bir yaştan sonra yerçekiminin etkisi görülür ve cilt hızla gevşemeye başlar melekler :) Ne kadar kırışıklık önleyici kozmetik malzemeleri kullansak ta, kırışıklık için bitkisel formül uygulasak ta nafile. Kırışıklar er geç çıkacaktır yılların izleri olarak :) Önemli olan...

Sayfayı Paylaş