Yüz Mezoterapisi (Mezolifting Vitamin Enjeksiyonu)

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Yüz Mezoterapisi (Mezolifting Vitamin Enjeksiyonu)
yüze vitamin iğnesi cilde vitamin enjeksiyonu yüze enjeksiyonu iğneleri
Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte artık çoğu şeyin önüne geçilebiliniyor

Kırışıklıklar yüz çizgileri artık sorun değil çünkü yüz mezoterapisi ile bunun önüne geçilip son derece gergin bir cilde sahip olabiliyorsunuz bu konu ile ilgili şimdi daha detaylı bilgilere geçiyorum
cilt-bakimi3-8547.jpg

Sağlıklı parlak ve gergin bir cilt artık mümkün!

Yıpranma ve yaşlanma süreci kendini en çok yüz cildimizde kuruma kırışma ve sarkma olarak gösterir. Cildin ihtiyacı vitamin mineral ve önemli yapı elemanlarını yine cildin içine vererek ciltte hızlı ve kalıcı bir yenilenme sürecini başlatabiliyoruz

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting Vitamin Enjeksiyonu) kimlere uygulanır ?
Güneşe ve solaryuma çok sık maruz kalan sigara ve/veya alkol kullanan yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine özen göstermemiş kişiler bu uygulama için uygundurlar. Herhangi bir cinsiyet ya da yaş kısıtlaması yoktur.


Mezoliftingin amacı nedir?
Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması LIFTING ETKISI yaratılmasıdır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezolift de ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.

Mezolift ya da yüz mezoterapisi tedavisi ciltteki zamana bağlı değişiklikleri yavaşlatır tersine çevirir. Mezolifting yönteminde deri içine doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılarak derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesini sağlamaktadır.

Mezolifting cilt ve cilt altı dokulara ne gibi yararlar sağlar?
Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin kolajen hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte bir tonus artışı sıkılaşma gerginlik krem kullanımını ortadan kaldıracak kadar nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece daha fazla kolajen oluşarak elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir. Mezolift; botoks ve /veya dolgu ile kombine edilerek çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?
Yüz mezoterapisi yanaklar alın göz kenarları üst dudaklar çene boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.

Mezoliftingde kullanılan ilaçlar ne gibi maddeler içerir?
1;Somon balığından elde edilen DNA

2;Hyaluronik asit ve Kök hücre: Yüz mezoterapisinde kullanılan bu madde insan dokusunda yaygın şekilde bulunan doğal bir polimerdir. Bu madde suyu emerek şişer ve dokuda nem ve elastikiyet sağlar.

3;Vitaminler: Vitamin A deri gelişimini kontrol eder. Yaşla birlikte incelen deriyi düzeltir; vitamin E is dokuları zararlı maddelerden koruyan bir antioksidandır; Vitamin C kollajen sentezini uyarır. Deri renk hücrelerinin üretimini yavaşlatır; Vitamin B deriyi besler dokuların biyolojik dengesini düzenler; Vitamin K dokuların kan dolaşımını düzenler.

4; Amino asitler : Proteinlerin yapı elemanıdır. Dokuların gelişiminde rol oynarlar. Amino asitler yaşla ortaya çıkan doku hasarını onarır ve düzenlerler.

5;Mineral tuzlar: Hücrelerin pek çok yaşamsal faliyetlerinde düzenleyici ve destekleyici rolleri vardır. Yüz mezoterapisinde bunlar dokuların metabolizmasını iyileştirirler.

6; Koenzimler: Dokuların biokimyasal reaksiyonlarını düzenler. Dokuların yenilenme hızını arttırırlar.

7; Nükleik asitler: Derinin temel protein sentezini desteklerler. Yeni oluşan proteinler de cildin bağ dokusuna destek verir.

8; DMAE (Dimetil amino etanol): DMAE son yıllarda kullanıma girmiş ve yüz mezoretapisinde çok tercih edilen bir aktif maddedir. Başlıca etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırması yönündedir.Ceşitli vitaminler antioksidanlar DMAE(Dimetil Amino Etanol) ve düşük konsantrasyonlu hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu uygulanır.

Mezolifting nasıl uygulanır?
Uygulama 30 Gauge'lik çok ince iğneler ve yüze özel Pistor 4 mezoterapi tabancası ile birçok noktadan cilt altı dokuya ilaç karışımının verilmesi şeklinde yapılır. Seanslar yaklaşık 15–20 dakika sürer.

Mezolifting kaç seans uygulanır ve seans aralıkları nedir ?
Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişinin yaşı ve cildinin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle bir kür 4–6 seanstan oluşmaktadır ve uygulama aralığı 2 -3 hafta arasında değişebilmektedir. Mezolift sırasında ağrı olmamaktadır ağrı eşiği düşük hastalarda lokal anestezik kremler kullanılabilir.
 
Üst