1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Zamanı yavaşlatan yiyecekler

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  kıkırdak güçlendirici besinler gözü besleyen besinler gözü güçlendiren kıkırdak güçlendirici bitkiler Zamanı durdurmak mümkün değil ama bedenimizin yaşlanmasını yavaşlatmak elimizde. Bunun için beslenme düzenimiz çok önemli

  Yaşlanma sürecini geciktirmekte beslenmenin önemi büyük. Bu konuda Ümraniye Eğitim Hastanesi Dahiliye Bölümü Başkanı İç Hastalıklar Profesörü Ziya Mocan"ın görüşlerine başvurduk. Mocan da, antioksidanların, C vitamini ve selenyum ihtiyva eden yiyeceklerin tüketilmesinin önemine değinerek şunları söyledi:

  r16;Yaşlanmak damar hastalığıdır. Damarlarımız ne kadar yumuşak olursa o kadar geç yaşlanırız. Çünkü damarlar bütün organları besleyen ana arterlerdir. Damarlarımızın yumuşak olması kalp krizinden hipertansiyona, beyin fonksiyonlarından böbrek hastalıklarına bir sürü rahatsızlıktan korunmak için önemlidir."

  SU İÇİN, SİGARA İÇMEYİN

  Mocan, bunun için kolestrol düzeyimizin düşük olması, iyi kolestrolümüzün yüksek olması, kötü kolestrolümüzün 100"ün altında olması gerektiğine işaret ediyor ve ikinci olarak hipertansiyondan korunmak gerektiğini vurguluyor.

  Mocan, su içilmesinin önemine de değiniyor. Bunun cilt sağlığı için de önemli olduğuna dikkat çeken Mocan, ayrıca cildin temiz tutulmasının önemli olduğunu hatırlatarak cilt ve beden sağlığı için sigaradan uzak durulması gerektiğini ısrarla vurguluyor.


  Önemli antioksidanlar


  C VİTAMİNİ: Domatesten turunçgillere pek çok sebze ve meyvede bulunan bu vitamin cildin ve dokuların yaşlanmasını engelliyor.

  B VİTAMİNİ: Birçok farklı türü olan bu vitamin cildi, saçları ve gözleri koruyor.

  E VİTAMİNİ: Özellikle zeytinyağında bol miktarda bulunan bu vitamin cildin genç kalması için çok önemli.

  LİKOPEN: Domateste ve karpuzda bol miktarda bulunan bu antioksidan cildin gerginliğini sağlıyor.

  SELENYUM: Hücreleri koruyor.

  OMEGA 3: Yaşlanma etkilerini azaltıyor.

  BETAKAROTEN: Havuç başta olmak üzere renkli bitkilerde bol miktarda bulunan bu madde cildi güneş ışınlarına karşı koruyor, gözleri güçlendiriyor.

  ÇİNKO: Cildi güzelleştiriyor, tırnakları ve saçları güçlendiriyor.


  Kadınlar ve erkekler için ayrı ürün


  GIDA takviyeleri zaman zaman kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı üretiliyor. 4 etkili anti-aging Inversion Femme kapsülleri biri sabah diğeri akşam içilecek farklı renkteki iki haptan oluşuyor. Bu ürünün düzenli kullanımıyla serbest radikallerin cilde, saçlara ve tırnaklara veridği zararların önüne geçiliyor. Inversion"ın aynı zamanda yağ yakıcı etkisi de var. Inversion Femme"in içeriğinde yeşil çay ekstresi, C vitamini, doğal betakaroten, çinko, selenyum, krom, Omega 6, üzüm çekirdeği, köpekbalığı kıkırdağı, B2 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B8 vitamini, bakır, demir, Omega 3 ile 16 etken madde var.

  İnversion"ın erkekler için üretilmiş olan Inversion Homme adlı gıda takviyesi ise yorgunluk e streste azalma sağladığı gibi, yağ yakıcı özelliğiyle incelme sağlıyor, saç dökülmesini yavaşlatıyor, hatta durduruyor. Ciltte de parlama ve gerginleşme söz konusu oluyor.

   
Zamanı yavaşlatan yiyecekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Az yeme metabolizman yavaşlamasın

  Az yeme metabolizman yavaşlamasın

  Metabolizmayı öğün sayısını artırarak hızlandırın. Kuru kayısı, erik, dut, üzüm ve vişne bağırsakları çalıştırır. Meyveleri ara öğünde ve kabuğuyla tüketin. Karpuzu bile kabuğuna yakın kısmıyla yemeye çalışın Siz siz olun metabolizmanızın hızını düşürmeyin. Eğer metabolizma hızınız 2 bin ise yemeyi kısarak onu 1500'e düşürebilirsiniz. Bu noktadan sonra metabolizmayı hızlandırmak sanıldığı...
 2. Yiyecek

  Yiyecek

  Et hariç yiyecekler kısmet, bolluk, berekettir.
 3. Metabolizmayı Yavaşlatan Etkenler...

  Metabolizmayı Yavaşlatan Etkenler...

  metabolizmayı yavaşlatan besinler metabolizma yavaşlatma metabolizma nasıl yavaşlatılır metabolizma, nasıl yaaşlar, neler yavaşlatır, ne yapmak lazım, çareler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Diyet ve spor kadar insanın metabolizma hızı da önemlidir.Elbette ki metabolizmamızı hızlandırabiliriz ama acaba bilmeden yaptığımız bazı şeyler metabolizmamızı...
 4. Anne karnında bebeğin hareketlerinde yavaşlama

  Anne karnında bebeğin hareketlerinde yavaşlama

  bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum,bebeğim neden hareket etmiyor,bebeğim karnımda kımıldamıyor,bebeğin anne karnında hareketleri,bebeğin hareketlerinde azalma,bebeğin hareketleri hakkında bilgiler Bu hareketleri sıklığında ve sayısında anne zaman zaman değişiklikler hissedebilir Yukarıdaki linkte belirtilenden daha az hareket etmesi bebek hareketlerinde azalma veya yavaşlama şeklinde...
 5. Zayıflamanızı yavaşlatan 8 Hata

  Zayıflamanızı yavaşlatan 8 Hata

  kilo verme,zayıflama,zayıflamanın püf noktaları,diet yaparken doğru bildiğiniz yanlışlar,diet yaparken nelere dikkat etmelisiniz,nasıl çabuk zayıflarım,en hızlı nasıl kilo veririm,kilo vermenizi ağırlaştıran hatalar, Yaz mevsimine hazırlık olarak ve ilkbaharda yapılan katı diyetler ve egzersiz programlarının etkili olabilmesi için kilo vermenizi yavaşlatacak yöntemlerden kaçınmanız...

Sayfayı Paylaş