Etiketler:
 1. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  Zayiflamak Tansiyonu Dusuruyor

  Konu, 'Kalp Hastalıkları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

  ABDde yapılan bir araştırmada, fazla kiloların verilmesiyle yüksek tansiyonun önlenebildi i saptandı. Uzmanlar, normal kilo vermenin bile, yüksek tansiyonu kontrol eden ACE enziminin işlevini azaltıp, yüksek tansiyonun düşmesini sa layabildi ini belirtiyor. Atlanta kentindeki Emory Üniversitesinde, yüksek tansiyonun ya dokularındaki enzim ve hormonlar tarafından kontrol edilebildi i olasılı ı göz önüne alınarak, şeker hastası olmayan şişman 16 kişi üzerinde araştırma yapıldı.
  Yüksek kalori kısıtlaması yerine, normal diyet uygulanan deneklerin 5 hafta içinde, fazla kilolarının yüzde 5 ila 10unu kaybettikleri, deneklerde ACE aktivitesinin ise ortalama yüzde 18 azaldı ı gözlendi.
  Hala şişman sayılabilen bazı deneklerde de yüksek tansiyonu kontrol eden angiotensin-converting enzym (ACE) aktivitesinin önlenebildi i belirlendi.
  Yüksek tansiyonu bulunan hastalar, ACE önleyici ilaçlar kullanarak, kalp, inme ve şeker hastalı ı ile ilgili böbrek rahatsızlıkları riskini azaltabiliyor.
  Yeni araştırmada, şişmanlarda yüksek tansiyonun, hormonal ve enzimile ilgili de işimden kaynaklandı ının saptandı ı bildirildi.
  Daha sonraki araştırmalarda, kilo vermenin, ACE önleyici yüksek tansiyon ilaçları kadar etkili olup olmadı ı gözlenecek.

   
Zayiflamak Tansiyonu Dusuruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tansİyon

  Tansİyon

  acı biber tansiyonu yükseltirmi zencefil tansiyonu yükseltirmi acı limon sigara Tansiyon, kanın toplardamarlarda ve atardamarlarda dolaşmasını sağlayan kan basıncıdır. Tansiyon eğer yük:-):-):-):-)e; sonuna kadar açılmış bir musluğa bağlı bahçe hortumundaki su basıncı gibi kalbe, beyine, böbreklere ve gözlere ciddi zararlar verir. Bu nedenle, tansiyonu sağlıklı bir düzeyde tutmak son derece...
 2. Tansiyon

  Tansiyon

  Rüyada tansiyonun çiktigini gören kimse, nefsani Isteklerinin ve kötü davranislarinin kendisine galip geldigine, tansiyonun inmesi ise bunun aksine isarettir.
 3. Göz tansiyonu

  Göz tansiyonu

  göz tansiyonu olanlar ne yapmalı Meleklerim ciddi rahatsızlıklardan biri de göz tansiyonu!Kesinlikle bu hastalık küçümsenmemeli ve gereken tedavi yapılmalı.Ben bu konuda bulduklarımı sizlerle paylaşıyorum umarım faydalı olur. Göz tansiyonu Glokom yani göz tansiyonu hiçbir belirti vermeyen sinsi bir hastalık olarak biliniyor. Ancak düzenli göz muayenesi sırasında yapılan ölçümler ile...
 4. Tansiyon yükselmesi

  Tansiyon yükselmesi

  tansiyon yükselmesine ne iyi gelir tansiyon yükselmesi tansiyon yükselmesi, belirtileri, ne yapılır, yiyecekler, ne iyi gelir, ne yapmalı, nedenleri, yüksek tansiyon Tansiyon yükselmesine karşı ne yapmalı, ne yemeli; buyrun bu yazımızda öğrenelim Melek'lerim. Yüksek tansiyonun tanımı, sistolik basıncın 160 mm civa (veya üzerinde olması) ve diyastolik basıncın 95 mm civa”dan yüksek...
 5. cilek ile zayiflamak....

  cilek ile zayiflamak....

  cilek diyeti, cilek diyeti siparis  Cilek diyeti ile kilo vermek Bu yazı 10 Mart 2011 tarihinde sitemize eklenmiştir. Cilde faydaları ile tanınan çilek fazla kilolarınızdan kurtulmanıza da yardımcı olacak lezzetli bir meyve. Dört günlük bu çilek diyeti ile ağzınızın tadı bozulmadan forma girebilirsiniz. Besinlerin en sağlıklı haliyle hazırlanan bu programın her bir günü 3 ana öğünden...

Sayfayı Paylaş