1. destina_

  destina_ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  138
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  "zeka farkı"

  Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

  Günün birinde üç adam ormanda yürürlerken karşılarına büyük ve vahşi bir nehir çıktı. Ama nehrin karşı kıyısına mutlaka geçmeleri gerekiyordu. Peki bunu nasıl başaracaklardı? :minik:
  Birinci adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanrıya dua etti: ? Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ver!? Pppppfffffuuuuuffffff.... Tanrı ona uzun kollar ve güçlü bacaklar verdi. Böylece nehrin karşı kıyısına geçebildi. Ancak bunun için 2 saat boyunca dalgalarla boğuştu ve neredeyse 3-4 kez boğulma tehlikesi geçirdi. Ama, başarmıştı!!!!

  Bunu gören ikinci adam da Tanrıya dua etti:? Tanrım lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ve gerekli aracı ver!? Pppppfffffuuuufffff....... Tanrı ona bir tekne verdi ve o da nehrin karşı kıyısına geçmeyi başardı, ancak birkaç kez teknenin alabora olma tehlikesiyle karşılaştı...

  Tüm bu olan bitenleri izleyen üçüncü adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanrıya yalvardı: Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç, araç ve zekayı ver!? pppppfffffuuuuffff..... Tanrı adamı bir kadına dönüştürdü... Kadın haritaya baktı.... Nehrin biraz yukarısına doğru yürüdü ve köprüden karşıya geçti.... :fırtına:

  _alıntı
   
"zeka farkı" konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Akıl İle Zekanın Farkı

  Akıl İle Zekanın Farkı

  Akıl aslında bir kabiliyettir, zeka da öyle. İkisi arasındaki en önemli fark, bir başkasından akıl alabilirsiniz ama zekayı asla. O, her insanın kendisine mahsustur. Bir hastalık söz konusu olmadığı sürece şüphesiz herkesin aklı vardır. Akıllı olmak, kendi davranışlarını bilmek, kontrol edebilmek, doğru ve yanlışlarını değerlendirebilmek yeteneğidir. Akıl, insanı hayvandan ayırt eden en...

Sayfayı Paylaş