1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Zeynep Casalini anne oldu

  Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  zeynep casalini anne oldu, doğum yaptımı, doğum tarihi, neyi oldu, kızı oldu, resimleri, haberleri burada arkadaşlar

  Geçen sene evlenen ünlü şarkıcı Zeynep Casalini, geçtiğimiz gece doğum yaptı ve bir kızı oldu Melek'lerim. :) Allah nazarlardan sakınsın diyor ve Zeynep Casalini'yi tebrik ediyoruz. Ayreıca sizlerede doğum haberinin tüm detaylarını aşağıda sunuyoruz Melek'ler.

  Geçen yıl ağustos ayında Begonvil Restaurant’ın işletmecisi Tahsin Berk ile Bodrum’da evlenen ünlü şarkıcı Zeynep Casalini, önceki gece anne oldu.

  [​IMG]  Milliyet gazetesinden Mesut Yılmaz'ın haberine göre; Bodrum Universal Hospital’da gece 01.00 sıralarında doğum yapan Casalini, sağlıklı bir kız bebeği dünyaya getirdi. Usta oyuncu Deniz Türkali ile İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini’nin kızı olan Zeynep Casalini, bebeğine bir Türk, bir de İtalyan ismi vereceğini söyledi. Bebeğin İtalyan ismini Dafne olarak belirleyen çift, Türk ismine ise henüz karar vermediklerini söyledi. Bebeğin kilosunu ve boyunu ölçtürmediklerini söyleyen Tahsin Berk, “Bebeğimiz çok sağlıklı, her şey normal. İnanmayacaksınız ama kilosunu ve boyunu ölçtürmedik. 3 kilo civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Boyunu göz kararı ölçtük, 50 cm. civarı... Biz bebeğimize alışılmış bir sürü şey yaptırmıyoruz. Mesela aşı yaptırmıyoruz, ilaç da verdirmiyoruz. Bebeğimize çok az müdahale olsun istiyoruz. Bir takım şeylere yavaş yavaş alışsın istiyoruz. Aşılara falan genel olarak karşıyız. Çok zorunlu olmayan şeyleri yaptırmıyoruz” dedi.

  ‘EN ÖNEMLİSİ BEBEĞİ BESLEMEK’

  İlk kızı Ceren’i 19 sene önce dünyaya getirdiğini belirten 41 yaşındaki Casalini, şunları söyledi:?“19 yıl sonra yeniden anne oldum. Şahane bir duygu... Doğumun bir kısmını suda yaptım ama sonra sancılar artınca beni doğumhaneye aldılar. Normal doğum yaptım. Sezeryanla doğum bebeğin bağışıklığını zayıflatıyor. O yüzden her şey doğal ve normal olsun istedim. Öyle de oldu. Eşimin belirttiği gibi çok gerekli olmayan aşıları yaptırmayacağız. Mesela ateşi çıkıp iyileşebileceği hastalıklarla ilgili aşıları yaptırmayacağız. Çok önemli olan çocuk felci, verem ve menenjit gibi birkaç aşı yaptıracağız, o kadar.Bir kere bebeği çok iyi beslemek gerek, en önemlisi o... Onun dışında çeşitli ülkelerin aşı politikalarına baktım. Bunlar tamamen anne - babaya kalmış şeyler... Belki İstanbul’da olsam bu kadar ‘Onu yapmam, bunu yapmam’ demeyebilirdim ama Bodrum çok farklı.”

  Yeni doğana aşıya neden karşı çıkılıyor?

  Dünya uzun süredir yeni doğan bebeklere aşı uygulamasını tartışıyor. Amerikalı Doktor Harris Coulter 90’lı yıllarda yazdığı “Karanlıkta bir Vuruş” adlı kitabında kendisinin ve kendisi gibi düşünen bilim insanları ve ebeveynlerin aşıya neden karşı çıktıklarını açıklamıştı. Coulter ve onun gibi düşünenlerin aşıya karşı çıkışlarının birinci nedeni, çocukluk hastalıklarını geçirmenin doğal gelişim için gerekli olduğuna inanmaları. İkinci olarak hastalığa neden olan virüslerin aşı yolu ile öldürülmesinin ekolojik düzene zarar vereceğine inanılıyor. Her ne kadar hastalıklara neden olan tüm virüslerin doğada ne gibi roller üstlendikleri tam olarak bilinmese de, ekolojik zincir gereği soylarının tükenmesinin zararlı olabileceği düşünülüyor. Üçüncü ve en etkili neden ise bazı doktorlar ve ebeveynlerin ilacın yan etkilerinin uzun vadede çocuğun gelişimini olumsuz etkilediğine inanmaları.
   
Zeynep Casalini anne oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Zeynep CasaLini

  Zeynep CasaLini

  3 Ekim 1970 yılında, İtalyan baba şarkıcı Ernesto Casalini ve Türk anne oyuncu ve şarkıcı Deniz Türkalı'nın kızı olarak doğdu. Dedesi yazar Vedat Türkali'ydi, dayısı da Barış Pirhasan... Böyle bir çevrede sevgiyle büyüyen küçük bir kız çocuğuydu. Cocukluğunun en kotu anılarından biri, İstanbul'daki yuvada, uyurken parmak emmesine izin verilmeyişiydi... Ama dede ve anneannesi ile Bodrum'a...
 2. Zeynep Casalini-Kim Galip Çıkar 2008

  Zeynep Casalini-Kim Galip Çıkar 2008

  İlk albümü ile yakaladığı başarıyı, "Dokunma Bana" ve resmi internet sitesinde yayınladığı "Nilüfer" şarkısı ile devam ettiren ZEYNEP CASALİNİ'nin 2. albümü, "KİM GALİP ÇIKAR" Mess PRODUCTİON etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. 9 yeni parçanın bulunduğu albüm 3 ay süren yoğun bir stüdyo çalışmasının ardından tamamlandı... Albüme Murathan Mungan, Pervin...
 3. Zeynep casalini evleniyor

  Zeynep casalini evleniyor

  ÜNLÜ SANATÇI ZEYNEP CASALİNİ, EVLİLİK HAZIRLIĞINA BAŞLADI. Ünlü şarkıcı, ikinci albümü 'Kim Galip Çıkar'ın fotoğraflarını da çeken fotoğraf sanatçısı Raşit Algül ile dünya evine girecek. Uzun yıllardır birlikte olan çift, önümüzdeki yılın mayıs ayında nikâh masasına oturacak.
 4. Zeynep Casalini---Duvar

  Zeynep Casalini---Duvar

  duvar şarkısının notaları zeynep casalini duvar notaları seninle bir daha aynı yolda yürümem seninle yürüyene yolda tuzakların var bir daha asla dokunmam tenine senin teninden önce duvarların var ben o duvarlara çarpa çarpa nasır tuttum ağlaya ağlaya yosun tuttum derin bir nefes alır gibi batıyoruz yükümüz ağır yeni bir söz söylemek için ölmek mi gerekir hadi bir cesaret senden taşın altına...
 5. Zeynep Casalini-Tahsin Berk... DOĞUMA YOGA İLE HAZIRLANIYORLAR!

  Zeynep Casalini-Tahsin Berk... DOĞUMA YOGA İLE HAZIRLANIYORLAR!

  zeynep casalini ernesto casalini Zeynep Casalini-Tahsin Berk... DOĞUMA YOGA İLE HAZIRLANIYORLAR! Evlilikleriyle olay yaratan Zeynep Casalini ve Tahsin Berk bebek heyecanı yaşıyor. Çift, sağlıklı bir hamilelik süreci için birlikte kurslara da katılıyor. Sürpriz evlilik Şarkıcı Zeynep Casalini (40), geçtiğimiz ağustos ayında sürpriz bir kararla bekarlığa veda etmiş ve Bodrum’daki...

Sayfayı Paylaş