zeytinyağlı yaprak sarması ve biber dolması! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeytinyağlı yaprak sarması

zeytinyağlı yaprak sarması

Malzemeler: 4-5 adet kuru soğan 1 çay bardağı zeytinyağı 1,5-2 yemek kaşığı çam fıstığı (dolmalık fıstık) 2 su bardağı pirinç 1 yemek kaşığı kuru nane 1-1,5 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tarçın 2 kesme şeker 2 yemek kaşığı kuş üzümü yarım limonun suyu 1 su bardağı kıyılmış maydanoz 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay bardağı kaynamış su yarım kg salamura asma yaprağı yarım çay bardağı...
  2. Zeytinyağlı taze yaprak sarması (resimli)

Zeytinyağlı taze yaprak sarması (resimli)

zeytinyağlı taze yaprak sarması taze yaprak sarması sarma resimli sarma resimleri Yaprak sarması benim davetlerimin vazgeçilmezidir...Sevmeyen de yok gibidir.Tam mevsimi kızlar.Alın taze yaprakları sarın,afiyetle yiyin... MALZEMELER 500 gram taze yaprak 3 su bardağı pirinç 1 su bardağı zeytinyağı 2 yemek kaşığı salça 2 orta boy kuru soğan 1 orta boy domates 1demet maydonoz 1demet...
  3. Zeytinyağlı Yaprak Dolması

Zeytinyağlı Yaprak Dolması

zeytinyağlı yaprak dolması yaprak sarma nasıl yapılır malzemeleri nelerdir nasıl pişirilir ile ilgili bilgileri buradan bulabilirsiniz Sevgili melekler, Zeytinyağlılar içinde yaprak sarmanın hepimizin gönlünde ayrı bir yeri vardır kuşkusuz.Zeytinyağlı dolma sevmem diyen birine ben henüz rastlamadım.Ufak tefek malzeme farklılıklarıyla genelde aynı şekilde yapılır.Yalnız dikkat ettiğim kimi...
  4. Zeytinyağlı Biber Dolması

Zeytinyağlı Biber Dolması

zeytinyağlı biber dolması, nasıl yapılır, resimleri, malzemeleri nelerdir, zeytinyağlı çeşitleri, ile ilgili bilgileri buradan bulabilirsiniz Sevgili melekler, Zeytinyağlı dolma çeşitlerimizden biri olan biber dolması hem akşam yemeklerimizin hem de çay davetlerimizin baş tacıdır.Kimi yörelerde tuzlu kimi yörelerde tatlı olarak hazırlanan biber dolmasını ben tatlı olarak sever ve...
  5. Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Zeytinyağlı Biber Dolması tarifi resimli Zeytinyağlı Biber Dolmasının yapılışı Türk Mutfaklarının vazgeçilmez tatlarından biri olan dolma, biber versiyonuyla hep daha kolaydır ama lezzetinden hiç birşey kaybetmez :D:D Ya birde zeytinyağlı olursa :) Of of offf... :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda çok lezzetli zeytinyağlı dolma tarifi sunuyoruz sizlere :) Zeytinyağlı Biber Dolmasının...

Sayfayı Paylaş