Tığ İşi Battaniye Örülüşü Anlatımı Rengarenk Örnekleri Çok Beğeneceksiniz

Konuyu Paylaş

Tığ İşi Battaniye Örülüşü Anlatımı– Bugün tığ ile battaniye örmenin kolaylığını birlikte inceleyeceğiz. Tığ işi örülmüş örgüler çok daha zarif görünmekte. Tığ işi belki zor ilerler ama sonucunu gördüğünüzde bütün beklemeniz güzel sonuçlanacak. Şimdiki konumuza gelecek olursak tığ işi çok şık battaniye örnekleri sunmak isterim sizlere. Örtü olarakta kullanabileceğiniz çok hoş modellere rastlayacaksınız. Hatta tığ işiyle battaniye yapımına ait video izleyerek hiç bilmeyenler dahi tığ kullanmaya başlayacaklar. İster sade modeller yapabilir isterseniz aşağıdaki rengarenk örnek yapabilirsiniz. İsterseniz bebekler için de renkli battaniyeler yapabilir dilerseniz battaniye diye yaptığınız örgüleri koltuk şalı ya da yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonuna da çok yakışacak ortamın havasını değiştirecektir bu modeller. Eğer bebek battaniyesi yapmayı düşünüyorsanız sizler için daha fazla tığ işinden bebek battaniye örneklerini buradan inceleyebilirsiniz. Tığ işi zerafetini hiç bir şeye bırakmıyor.

tig isi renkli battaniyetig isi renkli battaniye

Örgü örmek bir tutkudur bazı hanımlar için. Örgü örmeden duramazlar. Aslında çok güzel bir alışkanlık. Hem insanlar için hem eviniz için değişik hoş örgüler yapabilir bunları kendi el emeğinizle yapmanın gururunu yaşayabilirsiniz. El emeği göz nuru ayrı bir hoş olmuyor mu sizce de? Battaniyelerinizi hazır almak yerine kendiniz örün hanımlar. Çocuklarınıza sevdiği renklerde kendi yatak örtünüzü kendi zevkinize uygun örebilirsiniz. Dilerseniz küçük küçük motifler örüp onları birleştirerek de hoş battaniye çıkarabilirsiniz ortaya. Böylelikle daha kolayca battaniye ortaya çıkarabilirsiniz. Tığ işinde bir ayar tutturursanız o düzenle gidersiniz. Bu aslında önemlidir. İlk başladığınızda biraz düzensizlik olacaktır ama pes etmeyin eliniz alıştığında daha oturaklı örgüler örebileceksiniz.


basit tig isi battaniye modeli

basit tig isi battaniye modeli

Videolu anlatımdan sonra sizlere güzel fikirler vereceğini düşündüğüm çok çeşitli renk ve örneklerden oluşan resimler ekledim. Umarım sizlerin de hoşuna gidecektir. Resimler arasında hemen örmeye başlamak isteyeceğiniz örnekleri bulmanız mümkün olacaktır. En son örneğimizi de sizlere göstermek istedim çünkü ben çok beğendim mutlaka sizlerin de görmesini istedim. Çiçek motifleri ile oldukça çekici ve şık bir model. Şimdi sizleri videoyu izlemeniz ve resimleri rahatça inceleyebilmeniz için örneklerle başbaşa bırakıyorum. Galerimizde daha fazla tığ işi battaniye örneklerine erişebileceksiniz. Elinize, emeğinize sağlık.

cicek motifli tig isi battaniye

cicek motifli tig isi battaniye

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir