Tığ İşi Merserize Örgüler Yaz Günlerinde Serin Serin Giyebileceğiniz Örnekler

Konuyu Paylaş

Tığ İşi Merserize Örgüler– Yazları giyebileceğiniz serin tutan hem de şık olabilen kıyafetler arıyorsanız bunu kendiniz bile yapabilirsiniz. Evet kendiniz bile yapabilirsiniz tabii eğer örgü örmeyi seviyorsanız. Merserize iplerle örülen örgüler tam da yazlık kıyafetler için çok uygun. Renk renk merserize iplerle neler yapabilirsiniz acaba diye düşünüyorsanız seçenek çok hanımlar. Elbiseler, yelekler, bluzlar ve daha birçok örgü örebilirsiniz. Merserize ipler biliyorsunuz belki parlaklığı ile ünlü ve tabi esnek dayanıklı olması da en çok tercih sebeplerindendir. Yazın bu iple ördüğünüz örgüleri rahatlıkla giyebilirsiniz. Sıcaklarda sizi bunaltmaz. Yaz günlerinin bunaltıcı sıcaklarında aradığınız serinlik belki de merserize örgülerden geçiyordur. İlk olarak rahar ve şık bir tığ işi merserize bluz örneği göstermek istiyorum sizlere. Bu tip merserize bluzların altında sade renksiz bodyler giyerek bütünlük sağlayabilirsiniz. Bu model tam da yazlık için uygun aslında. Epey bol örülmüş kollarında yarasa kol modelini görüyoruz. Gördüğünüz gibi kot tarzı pantolonlarla kombine ederek giyebilirsiniz.

tig isi merserize bluztig isi merserize bluz

Yine aşağıdaki modele benzer merserize iplerle tunik örebilirsiniz. Aşağıdaki modeldeki gibi kemer detayı kullanarak hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Böyle büyük delikli modeller yerine ajur örgü tekniği ile de merserize örgüler yapabilirsiniz. Yaz için uygun tığ işi örgü modellerinde neler varmış görmek isterseniz burayı tıklamanız yeterli olacaktır. Yaz yaklaşırken sizlere fikir verecektir diye düşünüyorum.


tig isinden merserize tunik

tig isinden merserize tunik

Yine tığ işi merserize iplerle bolerolar aşağıdaki gibi yelekler örebilirsiniz. Son zamanlarda merserize iplerle gerçekten çok şık örnekler ortaya koyulmuş. Daha fazla tığ işi merserize örgüleri görebilmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz. Kısa uzun keyfinize uygun yelekler de yazın tercihiniz olabilir. Aşağıdaki modeli ben çok beğendim etekle pantolon ile yazın serin serin giyebilirsiniz. Yapacağınız örgülerin daha ilgi çekici olması için değişik motiflerle detaylandırabilirsiniz. Aslında her zaman dediğim gibi motif yapıp sonrasında birleştirmek işinizi kolaylaştıracaktır emin olun. Sadece yetişkin bayanlar değil tabi her yaşa merserize örgüler örebilirsiniz. Burada belki yok ama çocuğunuza elbiseler, etekler, yazlık şapkalar yapabilirsiniz. Hanımlar yeni konularımızda görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın.

yazlik tig isinden merserize yelek

yazlik tig isinden merserize yelek

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir