Tığ İşi Örgüden Bayan Süveter ve Yelek Modelleri ve Yapılışı Hanımlar Bakmadan Geçmeyin

Konuyu Paylaş

Tığ işi örgüden bayan süveter ve yelek modelleri ve yapılışı konusunu incelemektesiniz. Tığ işi yapımı hem kolay hem de zevkli bir el işidir. Tığ işi ile çok şık süveter ve yelekler örebilirsiniz. Sizlere çok beğeneceğinizi düşündüğümüz resimler sunmak,model seçiminizde kolaylık sağlamak istedik. Eğer süveter ve yelek konusunda model seçmekte zorlanıyorsanız sizlere bu yazımızda en güzel beğeneceğiniz örnekler sunacağım. Bayanların sıklıkla yaz kış sıklıkla tercih ettiği giyim modeli süveterler ve yelekler dediğim gibi yaz kış belki de dört mevsim tercih edilebiliyor. Süveter yelek aslında birbirine benziyor yelekler genelde önü açık olabilmekte düğme ya da iplerle birleştirilmektedir. Kolay giyilen bir kıyafet olduğu için tercih edilir. Süveter de yeleğin kapalı ve daha kısa halidir. Tam da aşğıdaki örnekteki gibi. Hazır örneklere oranla daha şık görünen tığ işi süveter ve yelekleri bayanlar el emeği olanlarını daha çok tercih ediyorlar. Kendiniz bile yapmayı biliyorsanız kendi zevkinize uygun şekillenen tığ işi örgü süveter yelekleri yapabilir severek giyebilirsiniz.

tig isinden delikli bayan süveter modelitig isinden delikli bayan süveter modeli

Yukarıdaki tığ işi örgüden yapılmış süveter örneği delikli ve v yaka olarak tasarlanmış. V yaka gibi oval yaka da tercih edilebilir. Ama gömlek ile beraber giyilecekse v yaka ile gömlek çok şık duruyor belirteyim. Tam da yazlık model aslında. Ama şu da var içine örnekte ki gibi gömlek giydiğinizde bu kışlık da giyilebilen bir model olabilir. Gelelim tığ işi yelek örneğine. Hemen aşağıda bir örneğini görüyorsunuz. Delikli örülmüş bu bayan yeleğinde de gördüğünüz gibi fark olarak önden bağlama ve uzun bir model karşımıza çıkıyor. Yaz gelirken tatilde plajda mayo bikini üzerine bile kolayca giyip çıkarılabilecek bir kıyafet olabilir bu.


tig isi delikli bayan yelek modeli

tig isi delikli bayan yelek modeli

Sizlere çok farklı fikirler verebilmek için değişik renk ve modelleri içeren güzel bir resim galerisi hazırladık. Resimlerin üzerine tıklayarak yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Ayrıca tığ işinden bayan yelek yapılışına ait bir video da yazımızın hemen sonunda bulacaksınız. Yine yaza çok yaklaşmışken size buradan kısa kollu bayan yelek modellerini de tanıtmak istiyorum. Beğendiğiniz renk ve modelleri kendiniz ve sevdikleriniz için uygulamaya başlayabilirsiniz. Mutlu kalmanız dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir