Tunus İşi Örgü Modelleri

Konuyu Paylaş

Tunus işi örgü modelleri konusunda benimde diyeceklerim var diyerek sizlere güzel bir yazı hazırlıyorum arkadaşlarım. Tunus işi örgü tekniği ile örülen tüm örgüleri hemen aşağıda bulunan görsel örneklerimizden inceleyebilir ve severek örebilirsiniz. Tunus işi son yılların popüler örgü tekniklerinden biri. Daha çok patik yelekler bebek örgüleri battaniyeler koltuk örtüleri gibi modellerde kendini çok güzel gösteren bir örgü tekniği. Aslında paspasından tutun da atkı modellerine kadar çok çeşit örülebilir tunus örgü ile. Hanımlar özellikle patik modellerinde desen ve model çeşitliliği fazla olan örnekler ortaya çıkarmışlar. Hemen aşağıda sizler de görüyorsunuz ya. Tunus örgü bilmeyenler için tunus işi örgü nasıl yapılır en altta videomuzu da izleyebilirler. Örneklerimizde sizlere ilham verecektir.

tunus-isi-patik-modelleriResimlere tıklayarak büyütüp daha iyi halde ve yakından görebilirsiniz. Konumuz ile alakalı her türlü görüş ve önerilerinizi bize meleklermekani.com/orgu/ sitesine iletebilirsiniz. Ya da konumuzun altında bulunan yorum bölümünden de atabilirsiniz arkadaşlarım. Ben tunus örgü tekniğini daha çok bebek örgülerine yakıştırıyorum. Hemen aşağıda bir bebek yelek örneği bulabilirsiniz. İlk zamanlar belki daha sıradan modeller yapabilirsiniz ama araştırıp eliniz alıştıkça teknikleriniz modelleriniz de değişir. Örgü örmek gerçekten insanı sıkıntılarından uzaklaştıran bir eylem. Tunus işi hele örgü dünyasında zevkli bir örgü tekniği. Severek örerken sonuca ulaştığınızda ise daha mutlu olacaksınız.

tunus-isi-kalp-desenli-bebek-yelegi


Yine tunus işi örgü ile renkli paspaslar yapabilir evinizin dekorasyonuna renk katabilirsiniz. Örgülerinizde farklılık düşünenler için tunus işi teknik bir seçenek olabilir. Bu örnekleri görünce belki düşünebilirsiniz nasıl yaparım yapabilir miyim? Arkadaşlarım sonuçta örgü örmek doğarken öğrenilmiş bir durum değil. İzleyerek deneyerek çok çok yanılarak çok güzel yerlere gelebilirsiniz. Burada paylaşmadım ama tunus işi örgü bebek battaniyelerine de çok yakışıyor. İşte buradan tunus işi bebek battaniye modellerine ulaşabilirsiniz. Örgü örme işini hele bir de arkadaşlarla sohbet eşliğinde yapmanın keyfi paha biçilemez. Belki bu şekilde fikir alışverişi yaparak daha değişik motif desenler de oluşturabilirsiniz. Kış yaklaşırken örgü örme zamanlarınız da çoğalacak. Şimdiden neler yapacağınızı planlayabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki atkı gibi örnekler kışın çok işinize yarayacaktır.

tunus-isi-renkli-atki-modeli tunus-orguden-renkli-paspas-modeli

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares