Türkan Hanım Evde Çocuk Bakarak Ayda 2.600 TL Para Kazanıyor Söyleşi Tadında

Konuyu Paylaş

Evde çocuk bakarak para kazanma, evde iş, evde ek iş, çocuk bakma – Değerli okurlarımız, bu sıralar ev hanımlarına para kazandırma adına, evde yapılacak işleri anlatmaya çalışıyoruz. Ayrıca bunu yaparken de, bu işi yapan kişiler ile söyleşi yaparak, işin canlı tanıklarından gerekli bilgileri alıyorsunuz. Örneğin Bugün sizlere güzel paralar kazanılan ve evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir işten, yani evde çocuk bakmanın püf noktalarına Değineceğiz. Tabi Türkan Hanım’a sorularımızı yönelterek.

EVDE ÇOCUK BAKMAK ZOR BİR İŞ MİDİR?
 • MELEKLERMEKANI: Merhabalar sevgili Türkan Hanımcım. Siz evde çocuk bakarak geçiminizi sağlıyorsunuz. Okurlarımızdan bu işi merak edenler olduğundan dolayı, öncelikle Zor bir iş midir? diye bir soru yönlendirmek istiyorum
 • TÜRKAN HANIM: Aslında her işin kendine göre zorluğu da var, kolaylığı da. Ben daha önce 3 çocuk büyüttüm ve okuttum. Dolayısıyla bu konuda tecrübeliyim. Çocuk bakmak çok rahat bir iştir. Ama bir o kadar da sorumluluk gerektirir. Dolayısıyla da sorumluluk duygusunu içinde barındıran herkes bu işi yapabilir.

 EVDE ÇOCUK BAKARAK SİZ AYDA NE KADAR KAZANIYORSUNUZ?
 • MELEKLERMEKANI: Şimdi en fazla sorulan sorulardan birisi de ayda ne kadar kazanıyorsunuzdur. Sisteminiz nedir? Biraz açıklar mısınız?
 • TÜRKAN HANIM: Ben evimin salonunu çocuklara hem oyun bölümü, hemde yatak bölümü olarak ayarladım. Tek çocuk bakmıyorum. Toplu bakıyorum. Şuan benim baktığım 4 çocuk garanti var. Normalde bir çocuk bakanların alacağı para en az 1.400 liradır. Ama ben toplu baktığımdan 650 lira alıyorum. 4 Çocuk olunca da her ay elime en az 2.600 lira geçiyor.

 

BU İŞİ NASIL BAŞLANILIR? NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
 • MELEKLERMEKANI: Türkan Hanım, bu işi yapmak isteyen bir sürü ev hanımı var. Özelikle de bildiğim okurlarımız da evde çocuk bakarak ev ekonomisine katkı sağlamak istiyor. Bu konuda binlerce okurumuza yardımcı olabilir misiniz? İl olarak ne yapmak gerekiyor? Hangi yolları izlemek gerekiyor?
 • TÜRKAN HANIM: Ben ilk olarak başladığımda eşim ile görüştüm. Böyle bir şey yapmak istiyorum dedi. Eşim Ali Bey sağ olsun benim arkamda durdu ve onun desteği ile Bismillah dedim. Sonra hemen sağa sola bilgiler bıraktım.

 


EBEVEYNLER GÜVENİLİR KİŞİ ARIYOR

Her yere bilgi bıraktım. Ama burada sizin çevreniz tarafından sevilen ve güvenilir birisi olmanızda gerekiyor. zaten herkesin eşi dostu hemen soruyor. Çocuk bakacak güvenilir birisi var mı diye. Çalışan anne ve babalar güvene çok dikkat ediyorlar. Benim çevremden bu şekilde 3 çocuk geldi. Şükür Allah’ıma iyi fena da kazanmıyorum. Çocuklar beni seviyor. bende onlar ile uğraşmayı ve ilgilenmeyi seviyorum.

BROŞÜRDE İŞİNİZE YARAYABİLİR?

Ben ilk zamanlarda broşürde bastırdım. Küçük oğlan üniversite son sınıf da. Bana bir broşür hazırlamış. Sinema bileti karşılığında benim broşürleri dağıttı 🙂 ardından elektrik direklerine falanda yapıştırdık. Şuan için 4 kişi bakıyorum ve bir kişi de buradan geldi. 2 ay önce baktığım çocuk sayısı 6 idi. iki kişinin tayını çıkınca da 4’e düştü. Ama broşür sayesinde bir çok çocuk baktım. Ayrıca yarım gün çocuk baktıranlar da oluyor. örneğin haftanın bir kaç günü çocuğunu verenler de olabiliyor.

ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARINI KİM KARŞILIYOR?
 • MELEKLERMEKANI: Çok fazla merak edilen konuların başında da çocukların gıda ihtiyaçları vs. geliyor. Bunların yemeklerini ısınmalarını vb. giderlerini kim karşılıyor?
 • TÜRKAN HANIM: Bu konuya değinmeniz iyi oldu. Ben evde çocuk bakacakların en baştan prensiplerini ortaya koymalarını tavsiye ediyorum. Her şeyi en baştan konuşunca sonrasında sorunda kalmıyor. Örneğin bazı ebeveynler, çocuklarını haftanın bazı günleri alıyor. Sonrada aydan düşelim diyor.

 

Bu durum bana ters. En Başta görüşürüm. Ben aylık çalışırım. Zaten çok yüksek ücrette talep etmiyorum. İster çocuk sizde kalsın, ister bende her ayın 15’i ile 20’si arasında paramı alırım. Şimdi gelelim çocukların bakım ihtiyaçlarına. Kimi çocuğun alerjisi olabiliyor. Bir çocuğun sevdiğini, diğeri sevmiyor. Bu açıdan genelde aileler beslenme çantasını da veriyorlar bana. Ayrıca bunların öğle yemeği vakti de oluyor. Yada ikindi ikramı gibi şeyler. Aileler karşılıyorlar.

Aburcubur gibi şeylerde de aile para veriyor. Hani 2 – 3 günde bir çikolata alıyorum. Çocukların ilaçları oluyor. Bunları dolapta muhafaza ediyorum ve tam zamanında veriyorum. Buna dikkat etmeniz gerekiyor. Tam ölçüde ve tam zamanında veriyorsunuz. Tabi kış vakti klima açık sürekli. Bunu aileden alamıyorsun. 24 saat açık klima olunca 250 ile 300 arasında değişiyor. Birde muhasebeci tanıdık var. Evde oyun oynama gibi bir şey gösterdiler. İşim resmi ve legal yani. Basit usul işletme kurmuş olduk.

TÜRKAN HANIMA ALKIŞ LÜTFEN
 • MELEKLERMEKANI: Türkan Hanım, bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca sizi de alkışlamak istiyorum. İşleyen demir pas tutmaz misali arı gibi koşturuyorsunuz. Sizi kuzularınız ile baş başa bırakmak istiyorum. Sağ olun, varolun…
 • TÜRKAN HANIM: Bende çok memnun oldum. Umarım ki anlattığımız şeyler, okurlarınızın işine yarar da onlarda evlerine ek para kazandırabilirler.

 

EVDE ÜTÜ YAPARAK 2.500 LİRA KAZANMAYA NE DERSİNİZ?

Bu sıralar revaçta olan ve bizimde bu konu hakkında bir yazı yazdığımız ütü işi ile bir sürü kişi ekmek kazanıyor. Hem tv programlarını izleyebilir, hemde bir yandan ütü yaparak para kazanabilirsiniz. Peki bu işten nasıl para kazanılır ve Nasıl Yapılır? Dilerseniz Evde Ütü Yaparak Ayda 2.500 TL Para Kazanma konulu yazımıza BURADAN ulaşabilir ve detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz. En özel kredi ve para kazanma fikirleri için bizi takip etmeye devam ediniz.

Hanımlar Evde 4 Ay Çalışıp 30 Bin Lira Kazanmaya Ne Dersiniz

Aynur Abla Evde İç Çamaşırı Satarak Bir Yıl İçinde Kendi Evini Satın Aldı

37 Replies to “Türkan Hanım Evde Çocuk Bakarak Ayda 2.600 TL Para Kazanıyor Söyleşi Tadında”

 1. Banada ulasirsaniz sevinirim ben evde utu yaparum cok iyi utu yaparim bu isi yapmak istiyorum lutfen yardimci olun Allah razi olsun sizden

 2. Kendi evimde 0_6 yaş tam gün veya ilkokul öğrencisi ne de okul çıkışı bakabilirim. Çocuk gelişimi mezunuyum 1 oğlum var

 3. lokantalara,yemekli dugunlere, lokantalara parti vs gibi toplantilarda ikramlık içliköfte yaprak sarma gibi ev yemekleri yapmak istiyorum.

 4. Sarıyer’de ikamet ediyorum. Hijyen hayatımı belirleyici unsurların başındadır.
  Kendi evimde yemek, aperatifler, özel günler için belirli yiyecekler ( helva, kısır vb), reçel;
  Kuru temizleme, ıslak temizleme ve ütü yapabilirim.

 5. Evde ütü yapabilirim.veya yemek.ben cocuk gelisimi mezunuyum.7 yıl kreste hocalık yaptım.2 yil da bakıcılık yaptım.cocuk icin gorusmek isteyenler bana ulasabilir.

 6. Evde utu veya başka bir iş yapmak istiyorum etrafımda yapabilecek insanlarda var ev hanimiyim bol bol boş vaktim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares