Uzmanlar Uyarıyor Kimse Dışarı Çıkmasın!

Selamlar Meleklerim, Yurdun genelinde özellikle Akdeniz Bölgesinde şiddetli yağış gerekçesi ile Şimdilik Mersin’de okullar yarın itibari ile tatil edildi. Dünyanın her yerinden kara kış ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Çocuklarınızı okula göndermeden önce mutlaka yaşadığınız şehirdeki hava durumu tahminlerine ve uyarılarına kesinlikle dikkat ediniz. Mersin bölgesinde yaşayanlar için bir kez daha hatırlatıyoruz Yarın Okullar Mersin’de tatil ! Valilikten uyarı geldi. Sadece Ülkemizde değil dünyanın çeşitli yerlerin de de yarın için kötü haberler verilmeye başlandı bile.

“Bomba kasırgası” olarak tanımlanan kar fırtınası ve soğuk hava nedeniyle okullar ve devlet daireleri kapatıldı, halka zorunlu olmadıkları sürece dışarı çıkmamaları uyarısı yapıldı. Şiddetli rüzgar ve kar yağışının etkili olduğu kuzeydoğu kıyısında binlerce kişi elektriksiz kaldı. Hava muhalefeti nedeniyle 3 binden fazla uçuş iptal edildi ve rötarlar yaşandı. New York’ta JFK Havalimanı’nda ise uçuşlar durduruldu. Ülkeyi etkisi altına alan dondurucu soğuklar nedeniyle son bir haftada 17 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Adana’da da Valilik Sel uyarısında bulunmuş. Muhtemelen okullar orada da tatil edilecek ama net olarak bir bilgiye henüz ulaşamadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir