Yaprak Desenli Örgü Bere Modelleri Hanımlara Özel

Yaprak Desenli Örgü Bere Modelleri– Yaprak desenleri örgüde her modelde görebileceğiniz bir motif. Hoş bir etkisi de var aslında. Ama özellikle berelerde yer alan yaprak motiflerini sizlere sunmak istedim. Belki değişik motif arıyorsunuzdur nasıl yapsam diye düşünüyorsanız yaprak deseni bir alternatif olabilir hanımlar. Yaprak motifinin ortalarına ajur yerleştirdiğinizde daha bir güzel etkiye sahip oluyor. Hatta bere ile yanında atkıyı takım olarak örerek uyum yakalayabilirsiniz. Aşağıda çok güzel değişik yaprak motifli örgü bere modellerini sizlere sunmak istedim. Yaprak modeli gerçekten berelerde çok hoş duruyor. Kışın hem soğuktan korunun hem de şıklığınızı daha da ön plana çıkarın.

Modellere bakarak siz de kendi berenizi örebilirsiniz. Kış hala etkilerini sürdürmeye devam ederken hemen kısa sürede yaprak desenli bir bere örebilirsiniz. Bence işe giderken gezerken dikkatleri üzerinize toplayacağınıza inanıyorum bu örneklerle. Yazımızın en sonunda sizin işinize yarayacak örgüde yaprak motifi nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Böylece örgülerinizi yaparken yaprak motifi nasıl yapılır bilgi sahibi olursunuz. Videoda yer alan yaprak motifi biraz daha kabarık duran modellerden. Örneğin bu aşağıdaki berede yer alan yaprak motifleri daha az kabarık. Renk olarak tercihinize göre kıyafetlerinizle uyumlu bir model örebilirsiniz. Aşağıdaki modelde özellikle yaprakların iç kısmında damar kısmında yani ajur örgü kullanılmış. Ajur örgü modelinin de berelere özellikle yaprak motiflerinde çok şık durduğunu görebilirsiniz.

Aşağıda da simli ipten ışıl ışıl bir yaprak motifli bere görüyorsunuz. Simli iplerle de güzel bir bere çıkarabilirsiniz. Bereleri seçerken özellikle farklı yaprak desenleri sunmaya çalıştım hanımlar. Aslında bence yaprak desenlerinin daha bir belirgin görünmesi için yapılıyor ajurlar. Etrafında ve iç kısmında ajur örülmesi ile yaprak motifleri daha şık ortaya çıkıyor. Berenizin modeline uygun küçüklü büyüklü yapraklar kondurabilirsiniz. İlginizi çekebileceğini düşündüğüm kız çocuklar için motifli bere modellerini yazımızdan inceleyebilirsiniz. Örgü örmeyi sevenler bu yazımızı inceledikten sonra bu şık berelerden örebilir ister kendinize ister sevdiklerinize yapabilirsiniz. Yaprak motifleri ile örülmüş örgü bereleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

 

One Reply to “Yaprak Desenli Örgü Bere Modelleri Hanımlara Özel”

  1. Tesekkur ederim canim kardesim, once ellerine saglik dilerim, sonra ise bu guzel, anlasilir anlatimin icin cok tesekkur ederim. Bana 60 yasimdan sonra bu guzel ornegi yapmayi ogrettiginiz icin Allah sizden razi olsun. Ogretme yeteneginiz Rab’bimin size bir lutfu, hic azalmasin, artsin dilerim. Sevgilerimle. Serpil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir