Yaz İçin Cilt Bakım Önerileriniz Bizden Yapılan Yanlışlar Ve En Doğru Öneriler

Yaz İçin Cilt Bakım Önerileri– Kışın kuru sert havasından yakınan ciltlerimiz yazın da çok aşırı sıcağından kuru rüzgar ve terleme gibi durum değişimlerinden olumsuz etkilenir. Mevsim değişimlerinde en çok sıkıntıyı cildimiz yaşar ve buna uygun bir bakım yapmak gerekir. Yaz geliyor hanımlar cilt bakımına ne şekilde yön vermeniz gerektiği konusunda güzel bir yazı sunmak istiyorum sizlere. Aslında bilinmeyen yanlışlar cildinizde derin sorunlar açmadan bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Cilt çok hassastır ona göre muamele etmek gerekir. Özellikle cilt yapınız tipinize uygun makyaj ve cilt bakımı yapmak son derece önemlidir. Peki yaz için cildinizi nasıl besleyebilirsiniz neler yapabilirsiniz yazın da ne şekilde canlı ve hoş bir cilde sahip olabilirsiniz ve yaz makyajınız nasıl olmalı nacizane birkaç fikir vermek isterim.

Cildinize her zaman kimyasallarla değil doğal yollardan hazırlanan bakım ürünleri ile muamele yapmalısınız. Kimyasallarla yapılan cilde aslında iyi geldiği sanılan pahalı ürünleri bir kenara koyun her zaman her şeyin doğalı en iyisidir. Cilde de iyi gelecek aslında doğal malzemelerdir. Kışın aradığınız nemi artık yazın bulabileceksiniz dolayısı ile nemlendirici yerine su bazlı ürünler kullanmaya özen gösterin. Yazın özellikle en çok yapılan hatalardan biri de güneş kremsiz güneşli havaya çıkmak. Özellikle spf içerikli güneş ışınlarından koruyucu kremler bu konuda yardımcı olabilir size. Yine güneşe çıkmadan 30 dakika önce kremi yoğun olarak uygulamanız gerekiyor. Güneş kremlerinde uzmanların önerisi en az 50 faktör olmalı.Özellikle en doğal cilt bakım ürünü olan suyu ihmal etmemeniz gerekiyor..Yazın kuruluğunu cildinize hissettirmemek için vücudunuzun susuz kalmaması gerekiyor.

Su içmek yazın cilt bakımı için önemli dedik 8-10 bardak mutlaka içmek cildin nem düzeyini ayarlamaya yeterli olacaktır. Bir diğeri ise eğer makyaj yapmanız gerekirse hafif makyajlar yapıp, makyajın cildiniz üzerinde çok fazla barınmasına izin vermemenizdir. Ağır makyaj yapmak gözenekleri kapatacak ve cildin nefes almasını engelleyecektir. İlkbahar yaz aylarında yapacağınız makyaj nasıl olmalıdır yazımızdan 2017 makyaj trendlerini inceleyebilirsiniz. Hemen temizlemek cildinizi arındırmak önemlidir. Yazın sık sık oluşan terlemelerden kaynaklı vücudunuzda mineral ve vitamin kaybı olacaktır. Bunun için dengeli beslenme ve mineral vitamin eksikliğini gidermek için düzenli beslenmek önemli. Mevsim meyveleri tüketmeye ve cildinize maske yapmaya çalışabilirsiniz. Özellikle beyaz dut ve çilek cilde iyi gelecektir. Çileği özellikle 5 dakikadan fazla ciltte tutmamaya özen gösterin. Çilek cildinizi canlandıracak ve peeling özelliği sunacaktır. Yine elmanın karma ciltlere iyi geldiği gözlemlenmiş. Ezerek cildinize sürebilirsiniz ya da bol bol da tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir