Yıldız Şal Modelleri Baharlık Ve Yazlık Çok Güzel Örnekler

Yıldız Şal Modelleri– Bahar geldi yaz da çok yakındır özellikle bu yazımızda sizlere serin havalarda kullanabileceğiniz hem şık hem omuzlarınızı sıcacık tutacak bir şal modelini sunmak istiyorum. Klasik modellerden çok farklı bir şal örneği yıldız motifli şallarla dikkat çekeceksiniz. Sizlere sunacağım tüm modeller aslında kışın da tercih edilebilir ama yazın ve bahar aylarında kullanıma çok uygun. Özellikle kendi zevkinize göre boncuklar ekleyerek daha hoş görünüme kavuşturabilirsiniz. Örgü örmeyi seven hanımlar bu modellere kayıtsız kalamayacaksınız. İster zincirlerden oluşan bir yıldız şal yapabilir en uç kısımlarına ise saçaklar püsküller bırakarak ahenkli bir görünüm elde edebilirsiniz. İster tığ işi ile yapabilir isterseniz yıldız motiflerini ayrı ayrı aparatla yaparak bu motifleri birleştirip bir şal yapabilirsiniz.

Aşağıdaki yıldız şal motif aparatı ile yapılmış bir şal modeli. Aslında hiç zor yanı yok arkadaşlar. Yıldız motifi yapılışını yazımızın en sonunda videolu olarak paylaşacağım sizlerle. Aslında bu aparat dışında iğnelikle de bu yıldız motifini yapabilenler var. Biraz kafa yormak uğraşmak lazım. Azimli iseniz gerçekten başarırsınız zaten. Hatta bu boncuklu yıldızlı şal modeli gelinlik üzerine de çok hoş duracaktır. Gelinlik kızlara çeyizlik olarak da yapabilirsiniz.

Yıldız şalınızı ister üçgen isterseniz uzun omuzlarınızı örtecek şekilde de yapabilirsiniz. Bana göre bu aşağıdaki tarz şallar daha kolay duruyor omuzlarda. Üçgen şallar kayabiliyor. Ama tabii önden şık bir broş ile de tutturulabilir. Özellikle bu şalların ipini tercih ederken simli ipleri de tercih edebilirsiniz zira simli parlak yıldızlı şal daha bir şık zarif görünüm sağlayacaktır üzerinizde. Aslında bu motif yapan aparatlarla daha kolay değişik yıldız şekilleri oluşturabilirsiniz. Bu aparatların çok pahalı bir şey olduğunu düşünmüyorum. İp satan hobi malzemeleri ya da  tuhafiye tarzı yerlerden kolayca bulabilirsiniz. Yıldız dışında gül çiçek tarzı motifler de yapabilirsiniz kolayca örgülerinize hem. Örgülerinize renk katabilirsiniz böylece hanımlar. Peki hanımlar tamamen zincir örgüden oluşan şal modellerini gördünüz mü bu yazımıza giderek görebilirsiniz. Üstelik nasıl yapıldığı da mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir