Yoğurt Maskesi Neye İyi Gelir Hanımlar Okumalısınız

Konuyu Paylaş

Yoğurt Maskesi Neye İyi Gelir– Biz kadınlar biraz güzelleşelim diye neler neler sürüyoruz şu yüzümüze. Ama ben pahalı ve kimyasal ürünleri tercih etmek yerine daha doğal evinizde bulunabilecek şeyleri denemenizi tavsiye ederim. Tabii denenmiş olması da önemli bir konu. Yoğurdun faydalarından bahsetmek gerekirse en başta bilinen faydası kalsiyum içermesi kemiklere iyi gelmesi. İşte size yüzünüze sürüp faydasını göreceğiniz bir maske yoğurt maskesi. Yüzünüzde yağlanma, akne, çok kuruluk yaşıyorsanız yoğurdu deneyebilirsiniz. Cilde temizlik parlaklık ve pürüzsüz bir görünüm sağlarken akne oluşumunu engeller daha fresh bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yoğurt maskesi yapacaklar hazır yoğurt yerine evde kendi mayaladığınız yoğurt ile harika bir bakım yapabilirsiniz cildinize.Tabii yapacağınız yoğurdun yağlı mı az yağlı mı olacağını çok iyi tahmin edemezsiniz belki ama yine de sütünüzün yağlı ya da az yağlı oluşunu biraz anlayabilirsiniz. Yağlı cilde sahip olanlar daha az yağlı yoğurdu tercih etsinler cildi kuru olanlar ise yağlı yoğurt ile cildini kuruluktan kurtarıp cildinize nem katacaktır. Yoğurtta antibakteriyel maddeler yer almaktadır vücudumuz için ne kadar yararlı ise bir o kadar da cildimize iyi geldiğini göreceksiniz. Zararsız aksine yararları çok fazla yoğurdun. Temiz ve kurulanmış cildinize yoğurdu elinizle alıp sürün ve bunu düzenli yaptığınızda ne kadar pürüzsüz yumuşak ve aknesiz bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Yoğurtta hücre yenilenmesine destek olan vitaminler olduğu gibi cildi korumaya alır. Pürüzsüz bir cilde sahip görenlerin hayrete kapılacağı kıskanacağı cilde sahip olacaksınız. Yoğurt faydalarını bildiğimiz için gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Belki dışarıda bir ürün gördüğünüzde aynı zamanda tonla para verilen ürünleri bir durup düşünmekte haklısınız acaba mı diye? Haklısınız o kadar pahalı ürünler belki de sizin cildinizi geçici güzelleştirecek. Ama yoğurt her daim evinizde dilediğiniz zamanda yüzünüze sürüp güzelliğini tepe tepe kullanabilirsiniz. Yoğurdu sürdükten ve yıkadıktan sonra cildiniz çok gergin olursa hafif zeytinyağı sürebilirsiniz. Tabii bu anlattıklarımız herhangi bir tedavi amaçlı değildir deneyebilirsiniz ama yoğurda alerji durumu oluşmaması için doktorunuza danışabilirsiniz.


Yoğurt güçlü bir antioksidandır yemeyi seviyorsanız cildinize de sürerek cildin yaşlanmasını geciktirebilirsiniz. Bebeksi bir cilt yumuşacık ve pürüzsüz cilde sahip olmak artık zor değil hanımlar. Hatta yoğurdunuzun içine biraz da yulaf katarak cildinize peeling etkisi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda cildi ölü hücrelerden arındırır. Capcanlı yepyeni bir cilde sayfa açabilirsiniz. Yine yoğurda bak ekleyerek bomba etkili bir maske hazırlayabilirsiniz. Tabii bunlar zamanı bol olanlar için. Yoksa zamanınız yetersiz ise yoğurdu sade olarak da haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz cildinize. Yoğurda bal eklediğinizde daha nemli cildinizin canlı olduğunu farkedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares