Yorgun görünmeye son verin

Konuyu Paylaş

YATMADAN ÖNCE MUTLAKA GÖZ MAKYAJINIZI YÜZ MAKYAJINIZI ÇIKARTIN ! Sizde solgun yüzünüz ve yorgun ifadenizden çok mu şikayetçisiniz ? Sorumluluklar,aile,ev işleri,iş yeri stresi,hatta trafik bile bu olumsuzluklara etken oluyor.Sizlere bu ifadeden kurtulmanız için bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Çok yorgunda olsanız ne yapıp edin göz makyajınızı temizlemeden yatmayın. 12 saat de uyusanız eğer gözünüzde maskara, far veya eyeliner kaldıysa ertesi gün asla güzel görünemezsiniz. Çünkü makyaj gece siz uyurken göz bölgesine  bulaşır ve ince çizgilere, kıvrımlara yerleşir. Gözleri kızartır ve çizgileri daha çok belirginleştirir. Cilt dinlenemez ve yenilenemez. Bundan dolayı mutlaka cilt temizliğinizi yatmadan önce kesinlikle yapmanız, sizin yorgun görünmenizi engelleyecek ve sizi ışıl ışıl göstercektir.

CİLDİNİZ İÇİN DOĞAL ASİTLER VE NEMDEN FAYDALANIN : Nem ve doğal asitler cildin en iyi arkadaşıdır. Gece yatmadan bakım kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. İçinde yüksek nem ihtiva eden serumlardan kullanın. Sabahları enerjik bir cilde sahip olarak uyanırsınız. Gece yatmadan evvel dolaba bir yemek kaşığı koyun ve sabah uyandığınızda bu kaşığı göz çevrenizde gezdirin. Soğuk metal ,damarları daraltacak ve şişlikleri azaltacaktır.
Göz çevrenizi taze ve sağlıklı tutmak için antioksidan bakımından zengin nemlendirici bir göz kremi tercih edin. Kremi, yüzük parmağınızla bölgeye hafif hafif dokundurarak yedirin.
Bazı kapatıcılar, kızarıklıkları ve sivilceleri de kapsayacak şekilde, çok sarı renkli olurlar ki koyu göz halkalarını da kapatsınlar” diyor, ünlülerin makyaj artisti Andrew Sotomayor.

Bunun yerine hafif şeftali tonlarındaki bir kapatıcıyı önce parmaklarınızın arasında ısıtın ve sonra gerekli bölgelere uygulayın. Ünlü makyözler makyaj yaparken kirpik aralarını kahverengi kalemle doldurmanızı öneriyorlar.Bakışlarınız bu şekilde daha yoğun görünecektir. Fondöten üzerine parlak bir pudra kullanmakta cildinizi ve gözlerinizi daha canlı gösterecektir.


 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares