Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer? Pratik Önerilere Var mısınız?

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer– Yaz geliyor cilde daha fazla özen göstermenin tam zamanı hanımlar. Özellikle çillerinden şikayetçi olanlara özel bir yazı hazırladım. Çiller neden olur? Nasıl geçer? Yazın çiller için nasıl bir yol izlenmeli? gibi sorulara yanıtlar arayalım. Çiller özellikle sıcak ve güneşli havalarda daha fazla görülebildiği gibi genetikte olduğu düşünülüyor. Özellikle güneş gördüğünüz yerler olan yüz omuz dekolte bölgesinde daha çok görülmektedir. Tabii haliyle kadınlar rahatsız olabilmektedir bu durumdan. Peki özellikle daha çok dikkat çeken yüz bölgesindeki çiller nasıl yok olur? Az miktarda çiller aslında benim de çok hoşuma gider yani bira tarz ve farklı bir hava kattığı doğru ama çilleri fazla olanlar bu durumdan haliyle rahatsızlık duyabilirler.

Çiller genelde kahverengi leke şeklinde nokta nokta küçüklü büyüklü boyutlarda görülebilir. Aslında iyi huylu zararsız lekelerdir diyebiliriz. Çiller ne kadar genetik olsa da yine de kızıl sarışın beyaz tenli kişilerde kişilerde daha fazla görülmekte. Aslında bu çillerden rahatsız olanlar için tedavi olanağı mümkün hem de kesin olarak ama bir seanstan fazla sürdüğü için hem uğraştırıcı olabilmekte hem de doğal yöntemler değildir bunlar. Örneğin kimsayal peeling burada cildin üst tabakasının soyulması işlemi söz konusudur. Yine lazer de etkili bir yöntemdir ama bira kızarıklık ve kabuklanma gibi sorunlar görülebilir. Bunun yanında cildin rengini açan kremler kullanılabilir. Bu işlemlerin kış sonbahar gibi sıcak olmayan güneşin çok hissedilmediği zamanlarda yapılması gerekir. Bu arada hanımlar yaz yaklaşıyor buradan yaz için cilt bakımı önerilerine göz atabilirsiniz.

Çillerin tamamen yok olması dediğim gibi cerrahi müdahale gerektirebilir. Doğal yolla yok edebileceğini yöntemler de var ama garantisi yok. Özellikle bir cilt uzmanına görünmenizde fayda var. Ayrıca yazları güneş kremi sürmeden dışarıda bulunmamalısınız. Özellikle 11:00-15:00 arasında güneşe çıkmamakta fayda var çünkü bu saat dilimleri arası güneşin en zararlı olduğu zamanlardır. Cerrahi müdahaleden sonra en yaygın tercih edilen etkili çil yok etme tedavisi lazerdir. Çillerinizden rahatsızlık duyuyorsanız düşünebilirsiniz. Evde de avakadoyu çil lekeleri için kullanabilirsiniz. Dilerseniz çillere özel karışım evde yapabileceğiniz bir tarif aşağıdaki videodan sizlere sunmak istiyorum. Azerice anlatılmış ama anlayabilirsiniz zaten videoda nasıl yapıldığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir