Yüzdeki tüylenme nasıl azılır ?

Konuyu Paylaş

YÜZDEKİ TÜYLENME NASIL AZALTILIR NASIL YOK EDİLİR : Güzellik denilince akla hemen kadınlar gelir. Doğrudur da,kadınlığın göstergesidir güzellik her ne kadar kişiye göre değişsede,bakımlı kadın güzeldir.Yalnız cilt bakımı kadınlarda adeta işkenceye dönüşebiliyor,yüzdeki tüylenme kadar kadınların canını sıkan olumsuzluk olmasa gerek.Her ne kadar ağda,iple alma,epilasyon gibi yollara başvurulsa da yüzümüz bu yöntemlerle bazen istenmeyen tahribatlar alabiliyor.Yanlış yönde yapılan tüylerin alınması bazı kişilerde tüylerin daha da artmasına neden olabiliyor. Sevgili melekler mekanı takipçilerimiz ,eğer sizinde yüzde tüylenme sorununuz varsa doğal yöntemlerle evinizde rahatça uygulayabileceğiniz bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.
rnAşırı tüylenme, genellikle vücudun yüksek miktarda androjen üretmesinden kaynaklanır. Nane çayı, hormon seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Türk araştırmacılar tarafından yapılan bir çalışma, nane çayının erkek tipi aşırı tüylenme sorununu azaltabileceğini ortaya koydu.

Uygulama: Bir bardak kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı nane ekleyip, 10 dakika boyunca demleyin. En az 2 hafta boyunca, düzenli olarak günde 2 bardak tüketin.Limon Suyu ve Bal: Limon suyu ve bal maskesi, tüylerin rengini açmaya ve azaltmaya yardımcı olabilir. Doğal bir ağartıcı olan limon suyu cildi temizleyip, ölü hücrelerden arındırırken aynı zamanda kıl köklerini sıkılaştırır. Bal ise nemlendirici özelliği ile cildi ve tüyleri yumuşatmaya yardımcı olur.


Uygulama: Bir çorba kaşığı limon suyunu 3 çorba kaşığı bal ile karıştırıp yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Gözle görülür sonuçlar almak için en az 1 ay boyunca, haftada 2 defa düzenli olarak uygulayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares