Zencefil Maskesi Nasıl Yapılır Haydi Bakıma Hanımlar

Konuyu Paylaş

Zencefil Maskesi Nasıl Yapılır– Ne varsa doğada var. Şifa dolu doğada harika buluşlar var ve bu buluşları uzmanlarımız sayesinde görüp bilip uyguluyoruz. Zencefilin de faydalarını bilmeyen yoktur sanırım hele ki şu kış günlerinde mutlaka evinizde bulundurmamız gereken şifalı bitkilerden biri. Zencefil duyduğuma göre cilde de çok iyi geliyormuş geçen sefer karbonat yoğurt karışımını denediğim gibi bunu da en yakın zamanda denemeyi düşünüyorum. Özellikle zencefili tek başına değil de ona çok yakışan bal ile kullanmak daha hoş etkiler veriyor. Zencefil içeriğinde bulunan antioksidanlar yine antiseptik etkisi ile cilt kusurları yaralarında da harika iyileştirici etkiye sahiptir. Cildi gençleştirici yapıcı bir etki gösterir zencefil. Tabii ne kadar anlatsak da aynı etki olacak denemeden bunu bilemezsiniz. Ama deneyenlerin yorumları da olumlu yönde. Hiç bir yan etkisi olmayan doğadan gelen güzellik diye ben buna derim hanımlar.Zencefil ile bakım yaptığınız cildiniz ilk seferde bile kendini gösterecek etkilerini mükemmel şekilde gözünüzle göreceksiniz. Bu tarifi haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır ki bu maske cildinizde doğal botoks etkisi oluşturacak cildiniz sıkılaşacak ve daha parlak genç görünecektir. Özellikle gece yatmadan önce bu maskeyi yaparsanız temizleyip yattığınızda cildiniz uykuda daha iyi dinlenip karışımın etkilerini daha iyi nüfus edecektir. Şimdi hazırsanız tarifi sunalım hemen.

1 parmak kalınlığında zencefil, 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal ve yarım tatlı kaşığı limon hepsi karıştırılır ki zencefili soyup rendelemek gerekiyor. Maske iyice karıştıktan sonra tertemiz cildinize sürün ve 20 dakika kadar beklemek yeterli olacaktır. Sonrasında soğuk su ile durulayın ve yatın dinlenin cildiniz de sabaha kadar dinlenmiş olsun maskenin etkilerini sabah kalktığınızda daha net görebileceksiniz. Cildi gençleştiren, parlaklık veren sıkılaştıran tertemiz yapan bu karışımı siz de deneyip gördükçe hep uygulamak isteyeceksiniz. Yalnız bir şey daha var ki göz etrafınıza bu karışımı sürmeyin.


Biliyorsunuz ki belki buzun cildi sıkılaştırıcı etkisi var zencefille hazırlayacağınız buzlarla harika bir cilde sahip olabilirsiniz. Bir parça rendelenmiş zencefil birkaç yaprak taze nane ve sıcak su. Sıcak suyun içine nane ve zencefilleri koyup soğuyana kadar oda sıcaklığında bekletin ve soğuduktan sonra buz kalıplarına koyun. Buz şeklini aldığında her gece yatmadan bir parçasını tülbente sarıp yüzünüzde gezdirebilirsiniz. Bu sarkmalara engel olur cildinizin daha zinde ve sıkı olmasını sağlar. Günün yorgunluğunu da atmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir