bulunn bakalım:)

tugcekbr

Yeni Üye
Üye
bulunn bakalım:)
bir gün kralın birine idam etmesi için bi idam mahkumu wermişler.fakat kral yeni kral olduğu için halkın göznde kötü olmayayım die mahkumu direk idam etmek istememiş.we mahkuma şöle demiş; sana 3 kutu wericeğim bu kutuların her birinn içinde birr kağıt oıluck we bu kağıtların 2 sinde öllüm birinde özgürluk yazıck.sen bu kağıtlardan ölümü seçersen ölüceksn özgrlğü secersen serbest kalacaksın.kral hainlik ederk 3 kutunn içindeki kağıtlarada ölüm yazmış we gün gelmiş mahkum kutulardan biirini seçmiş...WE ADAMI ÖLDÜREMEMİŞLER SEREBEST BIRAKMIŞLAR. NAPMIŞTA SERBEST KALMAYI BAşARMIŞ???

Mahkum 3 kutudan birini seçip YUTMUŞTUR sonra diğer kutular açılmıştır.İkisinden de ölüm çıktığı için yuttuğu kutunun özgürlük olduğunu söylemiştir ve serbest bırakılmıştır

Bulamadim,kesinlikle cok ilginc bir cevabi var, olumu secti fakat bir akil oyunu yapti ve kurtuldu ne yapti acaba? Kralim beni siz oldururseniz halkin gozunde itibariniz yok olur,bagislayin demis olmasin.Bulamadim...

Mahkum 3 kutudan birini seçip YUTMUŞTUR sonra diğer kutular açılmıştır.İkisinden de ölüm çıktığı için yuttuğu kutunun özgürlük olduğunu söylemiştir ve serbest bırakılmıştır