bulunn bakalım:)

tugcekbr

Yeni Üye
Üye
bulunn bakalım:)
bir gün kralın birine idam etmesi için bi idam mahkumu wermişler.fakat kral yeni kral olduğu için halkın göznde kötü olmayayım die mahkumu direk idam etmek istememiş.we mahkuma şöle demiş; sana 3 kutu wericeğim bu kutuların her birinn içinde birr kağıt oıluck we bu kağıtların 2 sinde öllüm birinde özgürluk yazıck.sen bu kağıtlardan ölümü seçersen ölüceksn özgrlğü secersen serbest kalacaksın.kral hainlik ederk 3 kutunn içindeki kağıtlarada ölüm yazmış we gün gelmiş mahkum kutulardan biirini seçmiş...WE ADAMI ÖLDÜREMEMİŞLER SEREBEST BIRAKMIŞLAR. NAPMIŞTA SERBEST KALMAYI BAşARMIŞ???

Mahkum 3 kutudan birini seçip YUTMUŞTUR sonra diğer kutular açılmıştır.İkisinden de ölüm çıktığı için yuttuğu kutunun özgürlük olduğunu söylemiştir ve serbest bırakılmıştır :deli: :)

Bulamadim,kesinlikle cok ilginc bir cevabi var, olumu secti fakat bir akil oyunu yapti ve kurtuldu ne yapti acaba? Kralim beni siz oldururseniz halkin gozunde itibariniz yok olur,bagislayin demis olmasin.Bulamadim...

Mahkum 3 kutudan birini seçip YUTMUŞTUR sonra diğer kutular açılmıştır.İkisinden de ölüm çıktığı için yuttuğu kutunun özgürlük olduğunu söylemiştir ve serbest bırakılmıştır :deli: :)

Geri