Doğum Sonrası Kiloları Neden Veremiyoruz?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Doğum Sonrası Kiloları Neden Veremiyoruz?
doğum sonrası kilolar, doğumdan sonra kilo vermek, doğum kiloları nasıl verilir

Sevgili melekler, kadınların ortak sorunlarından biri olan doğum sonrası kilolar, ne yazıkki kolay kolay geri verilmiyor. Özellikle sezeryan başta olmak üzere çeşitli faktörler doğum sonrasında kilo vermeyi zorlaştırıyor. Doğum sürecinde alınan fazla kilolar ve yaşanan fiziksel değişimlerle ilgili konuşan Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkökönemli açıklamalarda bulundu...

Arkadaşlar kilo verme işini doğumdan sonrasına ertelemek çok büyük hata çünkü ne diyete zaman kalıyor nede spora çocukla ilgilenmekten kendinize bile vakit ayıramıyorsunuz. Bu işe hamilelik sırasında hazırlanmak gerekir evet belki çok zor bu dönemde diyet yapmak ama ileriyi düşünürsek eğer mutlaka kendimizi hazırlayabiliriz. Ben doğumdan sonra egzersiz diyet yapamayacağımı düşündüm ve hamileyken diyet yaptım hatta sporumu bile aksatmadım. Yürüyüş yapmak çok önemli hatta hafif tempoda koşu bile yaptım ben ama hepsini öncelikle doktoruma danıştım ve 7. Ayıma kadar yaptım. Pilates de yapılabilir çok rahatlatıcı oluyor tavsiye ederim hamilelik dönemim yaz aylarına denk geldi ama yüzmelere de devam ettim.

Şimdi ise çok fazla bir kilo problemim yok ameliyatlar estetikler falan hiç düşünmeyelim bile her şey bizim elimizde.