Doğum Sonrası Kiloları Neden Veremiyoruz?

  • Konbuyu başlatan TİTAN
  • Başlangıç tarihi
Doğum Sonrası Kiloları Neden Veremiyoruz?
doğum sonrası kilolar, doğumdan sonra kilo vermek, doğum kiloları nasıl verilirSevgili melekler, kadınların ortak sorunlarından biri olan doğum sonrası kilolar, ne yazıkki kolay kolay geri verilmiyor. Özellikle sezeryan başta olmak üzere çeşitli faktörler doğum sonrasında kilo vermeyi zorlaştırıyor. Doğum sürecinde alınan fazla kilolar ve yaşanan fiziksel değişimlerle ilgili konuşan Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkökönemli açıklamalarda bulundu...kilo.jpgDeğişen beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve beraberinde doğum yöntemi olarak sezeryanın yaygınlaşması ile anne adaylarının kilo vermekte zorlandığını belirten Acıkök şunları söyledi:

“Anne olmak her kadının istediği, ancak bir taraftan da doğum sonrası kilolar nedeniyle çeşitli kaygılar yaşadığı bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün beslenme alışkanlıkları, obezite, hareketsizlik, değişen çalışma koşulları ve bunlarla birlikte sezeryan doğumun yaygınlaşması ile anne adaylarının bu süreçte yeterli kiloyu veremediği görülüyor. Özellikle göbek bölgesinde simit görünümü, çatlaklar ve sarkmalarla ilgili vakalar arttı. Bu noktada çözüm, anne adaylarının beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmesi, mümkünse normal doğumu tercih etmesi ve doğumdan sonra düzenli spor yapmasıdır. Eğer istenilen ölçüde kilo verilemezse estetik cerrahi yöntemleri denenebilir. Göbek bölgesinde oluşan yağlar için liposuction, çatlaklar ve sarkmalar içinse karın germe en çok başvurulan yöntemler arasında. Doğumdan sonra göğüs sarkması yaşayanlar içinseprotezsiz göğüs küçültme operasyonunu tavsiye ediyoruz”

Kenan Acıkök, doğum sonrası kilo verememe oranlarının yükseldiğine işaret ederek estetik ve plastik cerrahiye duyulan ilgiyi değerlendirdi. Uygulanan başarılı yöntemlere dikkat çekenAcıkökgöbek bölgesinde oluşan yağlar için liposuction, çatlaklar ve sarkmalar içinse karın germe operasyonlarının kesin çözüm olduğunu söyledi.

“Anneliği ertelemek çare olmamalı”

Anne olmayı öteleyen kişilerin kaygılarına dikkat çeken Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök şöyle konuştu:

“Eskiye nazaran doğum kilolarının yeteri ölçüde verilemediği bir gerçek. Çünkü günümüzün beslenme ve çalışma koşulları buna izin vermiyor. Ancak buna rağmen anneliği ertelemekçare olmamalı.Karın germe, liposuction ve göğüs estetiği operasyonları neticesinde annelik öncesi halinize geri dönmeniz mümkün. Gelişen estetik ve plastik cerrahisi yöntemleri kaygıları giderir nitelikte”

Acıkök, “Estetik operasyonlar güvenli mi?” sorusu ile ilgili de son yıllarda akıllarda soru işaretleri kalmadığını kaydetti.
 
B

BuRçaK06

Forum Okuru
Arkadaşlar kilo verme işini doğumdan sonrasına ertelemek çok büyük hata çünkü ne diyete zaman kalıyor nede spora çocukla ilgilenmekten kendinize bile vakit ayıramıyorsunuz. Bu işe hamilelik sırasında hazırlanmak gerekir evet belki çok zor bu dönemde diyet yapmak ama ileriyi düşünürsek eğer mutlaka kendimizi hazırlayabiliriz. Ben doğumdan sonra egzersiz diyet yapamayacağımı düşündüm ve hamileyken diyet yaptım hatta sporumu bile aksatmadım. Yürüyüş yapmak çok önemli hatta hafif tempoda koşu bile yaptım ben ama hepsini öncelikle doktoruma danıştım ve 7. Ayıma kadar yaptım. Pilates de yapılabilir çok rahatlatıcı oluyor tavsiye ederim hamilelik dönemim yaz aylarına denk geldi ama yüzmelere de devam ettim.


Şimdi ise çok fazla bir kilo problemim yok ameliyatlar estetikler falan hiç düşünmeyelim bile her şey bizim elimizde.
 
Üst