eskiler çok güzeldi

Ce: eskiler çok güzeldi

canım ya cemoşum ta beni geçmişe götürdün çok iyi oldu hemen hemen hepsini seyradiyordum dallası hayal meyal ama kit, alf cosby ailesi hayat ağacı susam sokağı hep çocukluğumuz ve biraz ilerisinin eğlencesiydi canım ya hele leplebi tozunu ne çok severdim birde elvan gazoz vardı hatırladınmı emeğine sağlık beni geriye götürdün saol canım

sende sağol mislicim aklına geldikçe yaz buraya eski günleri yad edelim herkez yazsın burayı okuyan herkes

beğenmekmi bayıldım diyarcım ne hoş yazmışsın öyle canım ya bittim ya ay ne güzeldi o günler of keşke geri dönebilsek + rep i hak ettin diyarım ellerine sağlık

böyle bir sayfada adile naşiti anmadan gecemiyecegim o dönemdeki bütün cocukların adile teyzesi allah rahmet eylesin teşekkürler cemoşum eskilere gittik sayende

sağol zeynacım ah keçke diyoruz hepimiz demi keşke o yıllara gitsek tekrar dönsek ama olmuyo işte paylaşım için sağol canım hatırladıklarınız varsa yazın

süper konu tebrikler ;dünyanın istilası ;diye yabancı bir dizi vardı babamla izlerdik geç vakitte yayınlanırdı ben babamla izlemeye bayılırdım sonra çok güzel çizgi filmler vardı mesela Himen,gölgelerin gücü adına;diye bişey söylüyordu sanırım sonra şeker kız kendi,yeşil çatılar,ay şavaşçısı,uzun bacaklı baba dizilerden kara şimşek ve hayat ağacını sonundan yakaladım kozbi ailesini ve alf i iyi hatırlıyorum bide çok uzun süren yalan rüzgarı vardı dizideki çocuklar büyümüştü ama dizi sürüyordu ahh ahh yok şimdi böyle güzel şeyler kim kiminle basılmış aman kim kime evlenme teklif etmiş yok eşleri televizyonda aramalar düşünsenize bunları çocuklarda izliyor ve acaba nasıl bir pisikoloji ile büyüyorlar izledikleri onları nasıl etkiliyor yazık yavrularımıza daha düne kadar kızım sinirlenince seni sihirlerim diye bağırıyordu izlese susam sokağını hoşgörü öğrenmezmiydi ne güzel olurdu tekrar yayınlasalar (ay ben neleri hatırlıyorum yaşlanıyom galibaböyle güzel bir konu açtığın için sağolasın adminim

Cevap: eskiler çok güzeldi

sizin yazdiklariniza baktim da nerede olursan ol eskiler degismiyormuscunku bizdede dallas vardi moonlighting(ama adi maddie ve david ti)seker candy ki ailece hayraniydik,bir de sandy belle vardi.sailor moon(ay savscilari)bir de pembe diziler mesela romanyada kole isaura rekor kirmisti ve benim cok sevdigim corazon salvaje(turkcesini bilmiyorum ama turkiyedede verildi bir korsanla juan iki kiz kardes monica ve aimee cok guzel bir meksika dizisi)benim sonra hala zevkle izledigim bir film var ki(aslinda iki)defalarca yayinlansa hic bir kere kacirmam biri pretty woman (julia roberts ve richard gere oynuyor)oburude gone with the wind(kusura bakmayin ama turkce isimlerini bilmiyorum)ama resimlerden anlarsiniz simdi
bu corazon salvaje
bu da kole isaura
bu da favorilerimden gone with the wind ve
pretty woman
simdilik aklima gelen bunlar ama bence bunlar hep beraber izlenildigi icin o kadar guzel geliyor simdi bize hep beraberdik simdiyse hep ayri ayri cogumuzda bir kac tane tv oldugundan herkes baska seye bakiyor veya tek basinda pc basinda vakit geciriliyor.

yemege gelince belki guleceksiniz ama romanyada cavusesku zamaninda yani 1989devrimden once bizim cocuk yiyeceklerimiz genelde misir gevregi diyorsunuz galiba
boyle bir sey bir de bir sakiz vardi cignerken beynin patlicak gibiydi ama o kadar tatli gelirlerdi bize baskalarda vardi ama bunlar en mesurlari mi desem artik.ama simdiki gibi cok cesit yoktu ama yinede daha sagliklilardi.biz genelde meyve cok yerdik hatirliyorum annem elmalari kilolarla alirdi elma hep legenler dolu vardi evde,kiraz,bilmem mevsimine gore.ama cok mutluyduk.sonra devrimden sonra basladi turkiyeden sakizlar gelmeyeturbi,minti,falan ne kadar harika seyler gorunurdu bize koleksiyon yapardik araba resimlerini veya turk santclarinin resimlerini.ne gunlerdi yaaaaa....

ay olmazsa olmazlari unuttum ya benim icin tabi benim lise yillerimin gulleri
M.A.S.H
bilmiyorum turkiyede hic verildi mi ve tabi ki bundy ailesi