eskiler çok güzeldi

Ce: eskiler çok güzeldi

Hahahaaa Alf vardı ne gülerdik ona.. Bill Cosby Show vardı ve bayılırdık Cosby ailesinin tatlı yaşamına. J.R'ın da fotoğrafını gördüm yukarıda... Kötü adam J.R. :D Susam Sokağını ben de çok severdim. İzlerdim mutlaka kardeşim izlerken yanında...

Askeri kantinden gofret ve gazoz alırdık biz. Elimizde şekerlerle dolaşırdık. O gofretlerin tadı şimdi hiçbirinde yok o güzel haliyle tadı damağımda.

Geçmiş ne kadar uzak şimdi, ne kadar farklı geliyor. Bugünün gençlerinin çoğu bu bahsettiklerimiz konusunda çok da sempatik değiller. Yarının gençleri de onları anlayamayacaklar.

Yaşam döngüsünün bir getirisi bu, elde değil...

Değiştiremiyorsun...

Hayat devam ediyor, geçmiş gerilerde kalıyor, hatıralarda kalıyor, aynı duyguları sadece eski resimlere şöyle bir göz atarken özlemle hissediyorsun.

Çocukluğum güzelmiş, Alf'le, Cosby'lerle, Kara Şimşek'le... Hayat Ağacıyla... Biz pembe dizi furyasının ilk kuşaklarıyız :D

İçimi bir garip ettin Cemoşum ya. Ellerine, yüreğine, zihnine sağlık. Ben daha buraya çok şeyler yazarım.

bide yerli dizilerimiz vardı kaynanalar uzaylı zekiye bide bi dizi vardı yıldız kenterle eşi şükran güngörün oynadıkları esmer bacı kalfa vardı ama adını hatırlayamadım hatırlayan olursa yazsın lutfen

hafızamı baya zorladım ve bir iki şey aklıma geldi nihayet perihan abla dizisi vardı mesela aklıma gelenlerden lessi vardı dur bide eşime soramda gelem kopya çektim geldim hehe
şahin tepesi diye bi dizi vardı birde çarlinin melekleri himen diye bir çizgi film vardı ha bide orko vardı himende dediyin gibi hiç gece yarılarına kadar sokakta oynamadım ama gündüzleri yakartop 9 taş oynadığımızı hatırlıyorum bişey daha vardıa adını çıkaramadım bir türlü aklıma yeni bişeyler gelirse yine yazarım

Uzaylı Zekiye vardı evet ya. Ne komik geliyor şimdi bana. Charlie'nin Melekleri, Dallas...

Bizimkiler'in ilk zamanları vardı, Pazar akşamı yayınlanırdı. O başlayınca üzülürdüm hep, çünkü ondan sonra yatmak zorunda olurduk ve ertesi gün okul başlardı :D

Perihan Abla'yı çok severdim ben. Acayip bilgili ve akıllı gelirdi bana küçükken.

Anlatın anlatın kızlar, hatırladıkça içim garip oluyor.

ne güzel bi diziydi uzaylı zekiye bayırlık onu izlerken sadece trt vardı bir zamanlar tek kanallı günler gece kapanış istiklal marşıyla olurdu sabahta açılış şimdiki gibi dizi dolu değildi tabi bi kaçtane diziler vardı ilgiyle izlerdik dizi gününü saatini sabırsızlıkla beklerdik tatlı cadı sementa vardı ona bakar bizde burnumuzu hareket ettirmeye çalışırdık çok komik olurdu ama beceremezdik
işte bizden bir dizi kaynanalar nuri kantar,nuriye kantar, döndü, ve tijen ve timur bir zamanlar vazgeçilmezimizdi
B99B5802065B0047B358AE68d.jpg
uzaylizekiye13ej.jpg
4ea9f094617c840a6d73ddbc19cb1155.jpg

kaynanalar.jpg
Tel.jpg

ve uğurlugil ailesi bacı kalfa ne çok izlerdik şimdi bi çoğu hayatta değiller ama yaptıkları işlerle kalıcılar gönlümüzde yaşıyorlar
gel.jpg
0,,58778,00.jpg

imperiaflex0004ny.jpg

atlı karınca vardı hatırladınızmı çalıkuşundaki feride öğretmen gibi bi öğretmen vardı himena yaramaz öğrencilerle dolu bi sınıfın öğretmeniydi
sonra muhteşem ikili kuzen lary ne harikaydı köyden gelen kuzenle şehirde yaşayan diğer kuzenin tatlı atışmaları işte bu diziden sonra kuzenler bir birlerine isimle değilde kuzen diyerek seslenmeye başladılar
tatlı cadı sementa ne harika bi diziydi
yazdundar4.jpg
a65dcaawjqo0caxbm4ryca85j8i7cajm57dkca9bay9vca19k6omcautm10xcaqrhcqocaibmw3ccag2gtuhca0h62k5caz3u92zcafofbficarpan3wcatr0u2ucaecz7m5cads1hlacafvy6o8caip22fh.jpg
bewitched.gif

Cemoşum ya hakikatten gönlümüzde herşey. Ellerine, emeğine sağlık. Bu güzel ve etkileyici konu için sana +100 rep benden, helal olsun.

muhteşem ikili

ps6or.jpg

görevimiz tehlike bu diziden sonra herkesin görevi tehlikeliydi artık
cast1ih0.jpg

ve tabiki herkesin hayran olduğu mavi ay unutulmayan dizi

5835-bruce-e.jpg
B0007XBMA2.01.LZZZZZZZ.jpg

maviay.jpg

altın kızlar beraber yaşayan 3 tane teyzeydi dorothy entellektüel olan,rose safkan salak,blanche ise fındık kıran bi ablaydı bir süre sonra 200 yaşındaki dorothy nin annesinin yanlarına taşınmasıyla coşku başlar

The-Golden-Girls--C10102491.jpeg

goldengirlsautograph.jpg

cast1lm2sf5.jpg

Cemoşum ya hakikatten gönlümüzde herşey. Ellerine, emeğine sağlık. Bu güzel ve etkileyici konu için sana +100 rep benden, helal olsun.
ay bilgecim çok sağol valla kaç zamandır aklımdaydı kısmet bu güneymiş ben çok özlüyorum o günleri sizlerinde özlediğine eminim paylaşmak istedim

Geri