Sıkıntı, Bunalım ve Depresyonda Okunacak Dualar

gittim ben hem cocuk emziriyorum hende hamile oldugum icin ilac kullanamiyorun psikolaklada gorustum benom zevk alamanam gece uykuda olursem diye aklina gelince ozaman canim sikiliyo ben bu durumdan kurtulamiycam diye

sunuda soyleykm ben onceden daha kotuydum yenek hic yiyemiyodum evde tek basima kalamiyordum erkenden uyanirfim bir dahada uyuyamazdi surekli tansiyonumu olcerdim simdi sadece bu dusunce kaldi uykuda olursem o aklina geldigi zaman canin sikiliyo

Ölüm korkusu her insanda var , ki olmalıdır da . Ölümü düşünenler dünyaya meyletmez ebedi alemin hazırlığını yapar. Yalnız takıntı yapacak kadar düşünülmemelidir. Demin belirttiğim gibi mutlaka bir psikoloğa yada pskiyatriste görünün. Korkunuz vesveseleriniz hayatınızı yaşanmaz hale getirebilir.

Abdestsiz okunabilir mi ?
Abdest alamiyorum yinede duvalari okuyabilirmiyim

Kuranı kerim den okumayacaksanız okuyabilirsiniz diye düsünüyorum. Ama abdestli olmak daha makbul olur. Zaruretiniz ciddi değilse abdestli okuyun..

Hastalıktan kastiniz adet dönemi ise bu hususta Resulullah (a.s.m.) şöyle buyururlar: Cünüp ve adetli kadın Kuran dan hiçbir şey okuyamaz. Fatiha, Ayetül-kürsi , Felak, Nas ve İhlas Surelerini korunma maksadıyla, Allahı hatırlamak düşüncesiyle okumak haram değildir. Tüm islam alimleri bu konuda aynı görüştedir. Kadınlar adetliyken namaz kılamaz kuran okuyamaz. İbadet niyeti ile okunacaksa temizlendiğiniz zaman bunu ancak yapabilirsiniz. Dua edebilirsiniz bun da sakınca yoktur.