Statik elektrik nasıl boşalır evdeki yardım bekliyorum

• Konbuyu başlatan Karhaniii
  • Başlangıç tarihi
K

Karhaniii

Forum Okuru
Statik elektrik nasıl boşalır evdeki yardım bekliyorum

Evdeki statik elektriği boşaltma melek kadınlar kulübü evde statik elektrik boşaltma forum'da.​

Arkadaşlar evde statik elektrik çok fazla çünkü biz evde sürekli bu aralar çat çat çat. Birbirimize dokunmaya korkar olduk. Ciddi anlamda da çarpılıyoruz bu statik elektrikten. Bunun için ne yapmak gerekir acaba? Evdeki statik elektriği boşaltma mümkün mü? Yoksa sürekli böyle çarpılıp duracağız birbirimizden. Statik elektrik aslında hani bakıldığında çok yüklü bir elektrik değil ama vücuda zararı olur mu bilemiyorum. Böyle bir zararı da var mı?

Merhabalar
Statik elektrik birikmesi zaman zaman olabilir özellikle sürtünme sonucu oluşur bu özellikle artık genellikle evimizde ve eşyalarımızda sentetik kumaşlar kullanıldığından dolayı statik elektriklenme daha hızlı kolay olabilmektedir. Statik elektrik önemli olan nasıl boşaltılır. Aslında en bilinen yöntem biraz toprağa çıplak ayak ve ellerle dokunmaktir. Bazen bu mümkün olamamakta o zaman da duş almanızı öneriyoruz. Statik elektrik olduğunda sürtünmeye de bağlı çok fazla elektrik toplayabiliyor vücudumuz duş almak gerçekten iyi gelecektir denenmiş bir yöntem.

"Evde statik elektriği boşaltma nasıl olur?"​

Evde biriken statik elektriği nasıl boşaltabilirsiniz? Özellikle şunu söylemek istiyorum evde oluşan statik elektrik kuru havadan kaynaklanır bunun için hani nasıl kendiniz duş alıp bu elektriği boşaltıyor sanız eviniz için de nem dengesini sağlamalısınız bunun için buhardanlıklar işe yarayabilir.

Vücudunuzda biriken elektrik nasıl atılır? Hangi yöntemlerle vücudunuzdaki elektriği boşaltabilirsiniz? İşte hepsinin cevabı "vücudumda elektrik var ne yapmalıyım?" Hemen aşağıda linkte.