Anneden kızına regl partisi

Anne bence çok haklı. Annenin anlatmaya çalıştığı şeyi ne yazık ki toplumumuz anlamıyor. Yaptığı şey çok normal ama bizim toplumumuzda ayıp ve saçma bişey olarak görülüyor. Gerçekten böyle bir toplumda ben de o kızın yerinde olmak istemezdim. Çünkü bir kişiye anlatsak diğeri bişey söyler diğeri, diğeri.. derken kız kafayı yer!
Erkek sünnet oluyor,erkek olmuş oluyor. ohooo bütün mahalleyi davul zurna ile rahatsız ediyorlar :) Kızımıza bi parti düzenleniyor saçma geliyor. Trajikomik bir olay.

Bence o annenin amacı kızını rezil etmekten çok yıkamadığımız kuralları yok etmek. Her zaman adım atanlar suçlanır, bu bir ilktir çünkü. Yine de büyük cesaret göstermiş tebrik ediyorum. Hayatımda keşke hep böyle insanlar olsa :) Açıkgörüşlü,yenilikçi,özgür...

(Arkadaşlar kendi görüşümü söyledim kimseyle bi konuşma içerisine girmedim,bana da bu konuda cevap yazılmasın lütfen)

aslında mantıklı dusunursek sacma deıl kadın haklı ilk olması tüm dıkkatlerı ustune topluyor ve ters tepkı görebılıyor.ama bn böyle bırsey yapmam acıkcası :S

katılıyorum bende bu anneye dimi oğlan sünnet olunca erkek olmuş oluyor ve büyük bir parti , kız kadın olurken neden olmasın dimi vede o kız adet olunca tokat atılmasıda bence tam tamına cahilliktir ki allah kahretsin onu yapanlara.

yapanları kınayacak değilim ama ben ne bana yapılmasını isterdim nede ilerde olursa çocuğuma böyle birşey yapmam böyle şeyler insanın mahremidir bence herkezle paylaşılmaz
canım bu arada emeğine sağlık

Geri