gebe
  1. sebla

sebla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Beklerken artıyor yabancılığın…

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sebla tarafından paylaşıldı.

Beklerken artıyor yabancılığın… Saatlerin geçtiğini fark edemedim. Kaç saat olmuştu ben odamda seni, senden gelecekleri beklemeye başlayalı. Hesaplamak istemedim. Hüzün yanımdaydı, açlık hissetmiyordu ruhum da midem gibi. Yorgunluk vardı sadece, uyusam ve hiç uyanmasam yorgunluklarından. Uyudum ve uyandım hiç istemediğim halde. Uykuyla birlikte unutabilsek keşke, uyumadan önce düşündüklerimizi. Unutulmuyormuş boşunaymış tüm uykular. Kendime tutamayacağım bir sürü sözler verdim. Tutamayacağımdan emin. Yinede kendi kendiyle konuşabilen birisi için iyiydi bu sözlerim. İlk söz olarak saatlerdir susmayan midemi susturmakla başladım. Çay demledim, yanına kek aldım. Kalemim, defterim usulca yerleşti masamın üzerine. Söz vermiştim birisine sözümü tutamadım. Derin bir nefes aldım, rahatlatıcı ve öldürücü, sonra derin bir nefes bıraktım. Çayım sıcak ama dönüp bakmak gelmedi içimden. Defterim ısrarla yazılmak istiyor, kalemim ısrarla yazmak, beklesin öyleyse yemek… Şimdi konuşma zamanı kelimelerle.
    Saatler geçmiş, artık farkındayım. Farkında olduğumu algılamaya başladım. Sebep derinden aldığım nefes mi, yoksa derinden ıslanan yürek mi? Bilmiyorum. bilmeyede gerek yok zaten.
    Demli çay sevmem, sevmeden de katlandığımız onca şey varken bir bardak dem öldürmez beni. Kara çayın, kara demi; belki hafifletir kederimi. Al bir yudum keder belki iyi gelir sana. Kekte hayatım gibi yavan. Tat vermiyor bana. Yinede sözüm var kendime, aç kalmayacağım, çok zayıfladın diyenlere inat doymayan ruhumla bedenimi doyuracağım. Sıcak bir keder, al bir yudum daha. Ve devam et yazmaya.
    Beklerken artıyor yabancılığın
    Belki hemen şimdi değil ama beklerken belki on gün, belki on ay, belki on yıl.. Mutlaka tanımayacağım seni. Yabancı geleceksin bendeki; sen, bana. Kimdi diyeceğim gözleri toprak renkli, kimdi?
    Bulamayacağım. Benden seni alıp gittiğinden olsa gerek, tanıyamayacağım seni, kendimi. O eskide kalmış iki yüreği.

Beklerken hayat

Beklerken ölüm

Beklerken seni

Öldü gönlüm

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Beklerken artıyor yabancılığın…
    emegine saglik canm,guzelmis,,

Beklerken artıyor yabancılığın… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beklerken

Beklerken

En sonunda yorulmuş ve umudumu kaybetmiştim. Daha fazla dayanamayacaktım artık, son dakikalarımı da oturarak geçirmeliydim. Saatlerdir yürüyerek vakit geçirmiştim zaten. Oturacak bir yer vardı. Aslında bir sürü yer vardı ama benim gibilerin bulunması gereken yer şu an karşımdaydı. Oraya doğru yürümeye başladım. Bu sırada son bir ümitle telefona sarıldım ama gene ulaşamadım. Yenilgiyi...
  2. Vitamin çılgınlığı hızla artıyor

Vitamin çılgınlığı hızla artıyor

Vitamin çılgınlığı sonunda bizi de etkiledi. "Vitamin olmadan asla!" diyenlerin sayısı hızla artıyor ama sorunlar da çoğalıyor. Ürünlerin çoğunda dozlar günlük tavsiye edilen miktarların bir hayli üzerinde. Bu durum yağda eriyen vitaminlerin vücutta birikmesine, toksik ve hastalık yapıcı düzeylere varmasına sebep olabiliyor. VİTAMİN, mineral veya bitkisel destekleri kullananların...
  3. Haftasonu sıcaklıklar artıyor

Haftasonu sıcaklıklar artıyor

Haftasonu sıcağa devam Eylül'le birlikte havaların serinlemesi bekleniyordu. Ancak yaz havası devam ediyor. İşte haritalı hava durumu; Haftasonu tüm yurtta sıcak hava hakim olacak. Sadece Doğu Karadeniz kıyıları kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış alacak. Hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek. İşte tüm yurtta 5 günlük...
  4. Yabancılığın Yüreğimi Kanatan Bir Öyküdür

Yabancılığın Yüreğimi Kanatan Bir Öyküdür

Her şey ne kadar yabancı şimdi bana... Sen ne kadar yabancısın... Hani ikimizi, seni ve beni, biz öznesine sığdırdığımız zamanlarda bir soru sormuştum sana; “ Bir gün, yanından geçerken merhaba bile diyemediğim bir yabancı olacak mısın?” demiştim. Şimdi bu sorunun cevabı bile geçmiş zamanın tozlarına karıştı... Sinemada eline uzandığım günün üzerinden iki koca yıl geçti. İnsanın içinde...
  5. Bahar Aylarında Doğurganlık Artıyor!

Bahar Aylarında Doğurganlık Artıyor!

doğurganlık nasıl arttırılır doğurganlık nasıl artar Sevgili melekler, artık ailenize bir bebeğin katılma zamanının geldiğini düşünüyorsanız bahar ayları harekete geçmek için tam zamanı. Eğer kış aylarında da bebek çalışmaları yapmış ve tutturamamışsanız bu sizi ümitsizliğe götürmesin. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre ılık havalarda kadınlar daha doğurgan oluyor.. Araştırmalar...

Sayfayı Paylaş