Fon perdelerimin boyu ne olmalı yardımcı olur musunuz?

• Konbuyu başlatan tuuubaa
  • Başlangıç tarihi
T

tuuubaa

Forum Okuru
Fon perdelerimin boyu ne olmalı yardımcı olur musunuz?

İdeal fon perde boyu melek kadınlar kulubü fon perde boyu ne kadar olmalı forum'da.​

Salonuma yatak odama fon perde almak istiyorum. Aslında perdelerim yeni ama fon almamıştım üstüne. Şimdi fon perde alma zamanı ama size sorum olacak kızlar. İdeal fon perde boyu ne kadar olmalı sizce? Hem enden hem boydan ne kadar olmalı acaba? Fon perdelerim dekor amaçlı olacak zaten güneşliklerim var. Sadece dekor amaçlı ön planda olsun istiyorum renkleri ile.

Merhaba
Fon perde zaten genellikle dekor amaçlı tercih edilir. Fon perde alırken hele ki dekor amaçlı tercih ediyorsanız en boyuna dikkat etmelisiniz. Fon perdede ideal en boyu 70-90 cm olmalı. Bundan uzun olması fon perdeye pek yakışıkalmaz. Boy ise yere kadar uzun olabilir ama en olarak dikkat edin. Zaten fazla en boyu tercih ederseniz karanlık bile gösterebilir iç mekanı. Fon perde renkleri de koyu ve kalın kumaşa sahip olduğu için dediğim boydan fazla tercih etmeyiniz. Renk olarak ise koltuk takımlarınıza uygun bir renk seçmek uyum sağlayacaktır odanızda. Renk size kalmış diyebilirim:) Yani bir de desenli mi tek renk mi tercih etmeniz size kalmış. İdeal fon perde boyu tercih ederken örneklere de bakabilirsiniz.

Dilerseniz hemen aşağıdaki linkte ''çok şık desenli fon perde örnekleri burada melekler'' hemen inceleyebilirsiniz ve belki fikir edinmiş olabilirsiniz kendi modeliniz için.

Geri