Hamilelikte Panik atak olan kadınlar panik atak başladı ne yapacağım ?

Sedaeses

Yeni Üye
Üye

Merhaba bayanlar hamileyim ve panik atagim var panik başlayınca ölecek gibi oluyorum gözüm bisey görmüyor o ana odaklaniyorum doguma girerken bu panik başlarsa nasil bas edeceğim yada anastezi uzmanından nasil bi yardım istemeliyim bu konuda tek olduğumu düşünmüyorum yaşayan varsa lütfen yardım çıldırmak üzereyim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar Sedaeses,

Hayatım aynı sıkıntı bende de var çok uzun yıllardır doktorumun tavsiyesi ile sinbalta 30 mg sinbalta 60 mg kullanıyorum bana çok iyi geliyor iki gün kullanmadığımda böyle beynimde şimşekler çakıyor bağımlı da oldum heralde ama kullanmayınca olmuyor. Şimdi sana buradan yardım etmek isterim ama bir doktor tavsiyesi yerine asla geçmez.

Buradan ne benim yazdığım ne de başka bir kullanıcının yazdığı ilaçlara yönelme asla şunu kullanayım diye düşünme zaten hamilesin hayatım. Kendi kendini teskin etmenin yanı sıra olumsuz düşüncelerden kurtulmaya bak. En önemlisi durumu hamileliğini takip eden doktorla görüş seni yönlendireceği doktora git ve hamilelikte kullanılabilecek panik atak ilaçları ile ilgili destek al.

Çağın hastalığı malesef Allah yardımcın olsun. Bu durum kendi başına halledebileceğin bir şey asla değil. Psikolojik destek ve gerekiyor ise ilaç kullanman gerekiyor kendi başına bir şey yapıp saçma ilaç vs asla katta kullanma.

Gelişmelerden haberdar et hayatım. Bak ben en azından buradayım :)

Allah razı olsun doğum haneye giderken paniğe kapildiniz mi? Odada verilen seruma sakinlestirici katiyolar mi? Bnm doğumdan sonra geçiyor panik atagim o an beni sakinlestirip almaları lazım ameliyat haneye bunu nasıl sağlarım anastesi uzmanı ile mi görüşmeliyim yoksa doktorumla mi siz nasıl bi yol izlediniz uzun uzun cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim Allah razı olsun

Bitanem seda selamlar hayatım. Maile yazmışsın :) Oradan hemen üste yapıştırıyorum ve cevaplandırmaya başlıyorum. Şimdi dediğim gibi bu tür durumlarda doktor karar verecek ama ne bebeğinize ne de size bir şey olacak.

Panik atak denilen şey sadece bu korkuların ortaya çıkması ile atak geçirmenizdir. Yani siz öyle hissediyorsunuz diye öyle bir şey yok. Yani ölecek miyim bebeğime ya bir şey olursa gibi bir çok olumsuz cümle kurduruyor bu hastalık size. Ama aslında bunlar yoğ :D:D

Gelelim hastane ve doğum olayına. Panik ataksın doktor ona göre aksiyon alacak. Anestezi uzmanı vs hiç birini dert etme hayatım. İzleyeceğin yol belli. Öncelikle doğum uzmanınla durumu görüşeceksin seni bir doktora yönlendirecek. Sen de bu doktor ile kaygılarını konuşacaksın. Sonrası iyilik güzellik. Doğumuna ne kadar var bilemiyorum ama bunların tamamı boş işler. Hiç bir şey olmaz !

Doktorun sana gerekli tüm açıklamaları yapacak. Sen kuracaksın da kuracaksın ama sonuç ta hiç bir şey olmayacak. Doğumunu aslanlar gibi yapıp bebişi kucağına alacak ve bize de resim atacaksın. Sakın sıkıntı yapma. Yapma demesi kolay diyorsun duyuyorum ama vallahi billahi yapma.

Doktor seni yönlendirecektir. Sakın ben huzurlu doğuma gireyim diye düşünme ne yaparlar ise yapsınlar huzursuzluk olacak. Sonuç olarak sana ve bebişine hiç bir şey ama hiç bir şey olmayacak. Yahu bir şey biliyorum da konuşuyorum. Bende paniğim atağım :D:D

Sevgiler hayatım.

Bitanem seda selamlar hayatım. Maile yazmışsın :) Oradan hemen üste yapıştırıyorum ve cevaplandırmaya başlıyorum. Şimdi dediğim gibi bu tür durumlarda doktor karar verecek ama ne bebeğinize ne de size bir şey olacak.

Panik atak denilen şey sadece bu korkuların ortaya çıkması ile atak geçirmenizdir. Yani siz öyle hissediyorsunuz diye öyle bir şey yok. Yani ölecek miyim bebeğime ya bir şey olursa gibi bir çok olumsuz cümle kurduruyor bu hastalık size. Ama aslında bunlar yoğ :D:D

Gelelim hastane ve doğum olayına. Panik ataksın doktor ona göre aksiyon alacak. Anestezi uzmanı vs hiç birini dert etme hayatım. İzleyeceğin yol belli. Öncelikle doğum uzmanınla durumu görüşeceksin seni bir doktora yönlendirecek. Sen de bu doktor ile kaygılarını konuşacaksın. Sonrası iyilik güzellik. Doğumuna ne kadar var bilemiyorum ama bunların tamamı boş işler. Hiç bir şey olmaz !

Doktorun sana gerekli tüm açıklamaları yapacak. Sen kuracaksın da kuracaksın ama sonuç ta hiç bir şey olmayacak. Doğumunu aslanlar gibi yapıp bebişi kucağına alacak ve bize de resim atacaksın. Sakın sıkıntı yapma. Yapma demesi kolay diyorsun duyuyorum ama vallahi billahi yapma.

Doktor seni yönlendirecektir. Sakın ben huzurlu doğuma gireyim diye düşünme ne yaparlar ise yapsınlar huzursuzluk olacak. Sonuç olarak sana ve bebişine hiç bir şey ama hiç bir şey olmayacak. Yahu bir şey biliyorum da konuşuyorum. Bende paniğim atağım :D:D

Sevgiler hayatım.
CEVAPLADIGINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM ARALIK SONU ALACAK NASSIP OLURSA SAKINLESTIRICI VURURLAR MI ACABA ODADA DOGUMA INMEDEN

Hayatım nasıl doğum yapacağını bilmiyorum normal doğum mu sezaryen mi hangisi acaba ? Normal ise de yapabilirler sakinleştiriciyi normal ise de yapabilirler ya da bilmiyorum :)

Ay sıkıntıya girdim şimdi sen anlatınca önceki 4 veledim geldi aklıma ( doğum olayı yani ) Allah kolaylık versin sağ salim kucağınıza almanızı nasip etsin ne deyim.

Hayatım nasıl doğum yapacağını bilmiyorum normal doğum mu sezaryen mi hangisi acaba ? Normal ise de yapabilirler sakinleştiriciyi normal ise de yapabilirler ya da bilmiyorum :)

Ay sıkıntıya girdim şimdi sen anlatınca önceki 4 veledim geldi aklıma ( doğum olayı yani ) Allah kolaylık versin sağ salim kucağınıza almanızı nasip etsin ne deyim.
Spinal sezeryan olarak düşünüyorum bu durumla ilgili olay nasıl gelişir bilmiyorum ama inşallah hayırlısı ile atlatırım bir an önce kurtulmak çocuklarıma eşime kavusmak istiyorum.panik atagim diğer dogumumdan kaldı doğum yapınca geçiyor. bu panik atağı ömür boyu çekenlere Allah yardım etsin çok kötü bi durum yaşamayan bilmez diyorlar ya gerçekten yaşamayan bilmezmiş.

Spinal anastezi ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum hayatım. Zaten hiç bir şey hissetmeyeceksin ki :) Rabbim en kısa sürede kurtarsın seni inşallah. Hayırlı haberlerini almak isteriz. Sevgiler

Geri