hamilelikte üstüne gören hanımlar buraya..... | Melekler Mekanı FORUM - 30 Ağustos 2016

hamilelikte üstüne gören hanımlar buraya.....

Konu, 'Gebelik' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    hamilelikte adet görme üstüne görme üstüne adet kaç gün sürer gebelikte hmilelik yaşayıp adet gören hanımlar bilgilerinize ihtiyacımız var. bizi bilgilendirin. adet olduk diye bizde sorumsuz davranmayalım. şimdiden paylaşımlarınız için teşekkürler .....

ÜSTÜNE GÖRME NEDİR NASIL ANLAŞILIR Konu linkinde uzman tarafından üstüne görme durumu değerlentirilmiştir bu konumuzuda takip edebilirsizin kızlar.
    HAMİLELİKTE YERLEŞME KANAMASI NASIL ANLAŞILIR BURAYI TIKLAYIN
    yerleşme kanaması nedir,yerleşme kanaması nasıl olur,yerleşme kanamasını nasıl ayırdedebilirim,üstüne görme nedir,üstüne görmenin belirtileri hakkında bilgiler

Sitemizde yer alan gebelik bölümüne, kayıt olmadan sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Hamilelik veya onunla ilgili şüpheleriniz bulunuyor ise aşağıdaki bağlantı yardımı ile kayıt olmadan isminizi vermeden sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz.

SORUMU GÖNDER

Yukarıdaki linke tıklayarak sorunuzu gönderebileceğiniz gibi, burada okuduğunuz herhangi bir konuya cevap vererek yani Konuyu Cevapla butonu ile de bizlere sorularınızı gönderebilrisiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Mart 2016
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: hamilelikte üstüne gören hanımlar buraya.....
    konu tarafımca önemli konu yapılmıştır:)

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    915
    Ödül Puanları:
    113
    Başka bir üyeden alıntıdır

4. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde boyle acili donemim olmustu 2. hamileligimde ve dusukle sonuclandi maalesef tabi insan yasadiklarini unutamiyo ama daha sonradan asagi yukari bi senelik tedavi ve sonunda laparoskopi ameliyati ile ertesi ay hamile kaldim cok sukur su an 20 aylik yaramazmi yaramaz bi oglum var....diyecegim umudunuzu yitirmeyin bende cok aglamistim artik olmiyacagini dusundugum bi sirada geldi oglum yani herseyin zamani var sabirli olun ve stres yapmayin stresinde yan etkisi var unutmayin...allah tum isteyenlere ve gercekten iyi anne baba olacaklara saglikli evlatlar versin...mutlu gunler dilerim.....

asiye sarı bunu beğendi.
  5. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: hamilelikte üstüne gören hanımlar buraya.....

Yani regl kanaması ile implantasyon kanaması birbirinden farklı olsalar da halk arasında kan geldi mi buna hemen regl diyorlar ne yazık ki.

Görüldüğü üzere implantasyon kanaması ile regl kanamasını birçok kadın birbirine karıştırmakta ve gebelik oluşmasına rağmen yaşanan kanamaları regl kanaması olarak yani üstüne görme olarak ifade etmekteler. Halbuki böyle bir kavram tıpta yoktur.

Hamileliğin oluşmasından sonra vücutta farklı sebeplere bağlı olarak çeşitli kanamalar görülebilmektedir. Bunlar implantasyon (yerleşme) kanaması, düşük tehlikesi kanaması ve ya servikal enfeksiyon-lezyona bağlı kanamalar olabilir. Bunların hiçbiri üstüne görme değildir, böyle birşey söz konusu değildir. Gebe kadınlar regl olmazlar, menstrüel siklusları normal kadınlardaki gibi olamaz.

Alıntı kaynakları:
    1. jinekolognet.com
    2. aile.org

6. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

teşekkürler adminim bilginiz için evet diğer hanımlar paylaşın hadi bizimle

7. patricia

patricia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ımplantasyon kanamasımı sizce
    kızlar benimde geçen ay reglim bi acayip oldu, tam gününde geldi. ilk gün biraz geldi, ikinci günde aynı şekilde geldi. üçüncü ve dördüncü gün tamamen kesilmişti. beşinci ve altıncı gün ise kahve rengi ama normal yoğunlukta kanamam geldi. hem reglimden önce hemde sonra evde test yaptım ama ikinci çizgi silik bile çıkmadı :((( yani iki testtede sonuç negatifti...
    artık neden ve niye cevaplarını alabilmek için doktora gidicem. aslında daha önceden çok istiyordum gitmeyi fakat yoğun çalıştığım için zaman bulamıyordum. arastırdım ve evime yakın doktorları ıyı bir hastane buldum. bu gun öğleden sonra oraya gidicem bakalım doktor ne diyecek.

8. Hülya

Hülya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

bende 1 ay üstüne gördüm mucize bebek diyoruz :D
    ama her hangi bi ilaç kullnmamıştım

9. yetimkiz

yetimkiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bendede su anda öyle seyler var 10.günden sonra kanam oldu sadece pembemsi 5 gün pet bile kullanmadim 9 gün sonra yinen oldu pembe yine bakalim ne olacak haberdar bederimm sizi

10. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

hadi bakalım hanımlar hayırlı haberlerinizi bekliyoruz

11. CHATLAK

CHATLAK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

kızlar yaaa acayip umutlandım ben şimdi....
    benim regl günüm geçen ay olması gereken gün geldi ama normalde tam tamına 5 gün süren ve hiç aksamayan regl sadece 2 gün sürdü..bi arkadaş yazmış ya tatildeydik umursamadım buyüsden diye bizde tatildeydik hatta 2 gün giremedim havuza ama 3 günü tampon takıp girdim artı bende buara ööle filmlerde gördüğümüz gibi öğürme diilde:) acayip bi bulantı var bi bulanıyo 5 dk sora geçi o anlamadım ama okuyunca yazılanları çok umutlandım

12. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

hayırlısı olsun chatlakcııım inşallah hamişsindir....

13. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

hayırlısı bakalım dcahtlak inşallah iyi haberlerini alırız

14. CHATLAK

CHATLAK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

çok teşekkürler kızlarrr
    allah isteyen herkese hemennnn versin inş..allah aratmasın kimseye

15. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

sonuç ne canım cahtlak merak ettim

hamilelikte üstüne gören hanımlar buraya..... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hamilelik Kiyafetleri (üst)

hamilelik kıyafetleri gebelik kıyafetleri gebelik kıyafeti hamile üst kiyafetleri Meleklerim Aranizda bircok hamiş var :) Ve bu özel aylarda insan ne giysem diye düsünür, sizin icin birkac tane gzl üst giyim icin Modeller sectim. Eminim sizinde cok hosunuza gidecektir :) Buyrun :)
  2. üstüne adet gören var mı??

üstüne görenler üstüne adet görenler gören varmı adet gören var mı üzerine görme arkadaşlar üstüne gören var mı? varsa bildiklerini yaşadıklarını yazar mı??? lütfeeeeeen bekliyorummmmm:esra:
  3. üstüne adet gören var mı?

üstüne adet görenler üstüne adet gören var mı görmek nasıl olur gören hayvanlar Herkese selam üstüne adet goren varmı nasıl oluyor normal adet gıbı mı yada az mı merak edıyorum..yazarsanız sevınırım
  4. çatlatma iğnesinden sonra üstüne gören varmı

kızlar ben yumurta takibi yaptırdım menegon iğne ve sonrasında çatlatma iğnesi vuruldum iğneden 19 gün sonra regli oldum 2 gün az oldum sonrasında siyah ile kahveye yakın akıntım oldu.bendeki değişiklik iştahım çok açıldı kilo aldım göğüslerimde sızı ve sıkınca süt geliyor unutmadan tedavisiz bir kızım var kızıma kardeş isteyince olmadı dktr gidince pko olduğumu söyledi 2 ay ilaç daha...
  5. Şiddet Gören Kadınlar Buraya!

bu konu eşinden şiddet gören kadınların yaşadıkları şiddet hakkında genel bilgiler içermektedir. 8 Mart Dünya kadınlar günü öncesi böyle bir topik açma gereğini duydum... Ne yazık ki şiddet sadece Türkiye'de değil Dünya nın birçok ülkesin de kadınlara uygulanan çağ dışı bir olaydır. Bir hayvan bile şiddeti hak etmezken maalesef kadına uygulanan şiddeti şahsım adına esefle kınıyorum... Bu...

Sayfayı Paylaş